- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Co s množstvím dravců, zkomplikovat lov na rybičku?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Pstruh27 - Profil | Pá 27.1.2012 10:03:42
pohodak - Profil | Pá 27.1.2012 9:32:52
cim vela x prirode zviazali tzv. ruky a preto sa priroda o seba nedokaze postarat
zaroven je vela rybarov ktory nemaju cudnost a sport si zamenili za sposob ako naplnit svoj a niekedy aj susedov mrazak
kazdy dravec je nachylny na potravu a najme v mladom veku a tu je havko zakopany
mozes ty do reviru nasadzovat stuky,zubace atd...ale pokial tam nenaju co zrat je problem dravec zakrpatieva a v zime hinie s dosledku zlej fyz. kondicie
kapor ktoremu sa podari vyhnut rybarskym hacikom sa aspon nazere s kadeakymi boili ci krmivami ale stuka pokial nema co zrat co zozere krmivo ci kuku???
preto pokial chces mat v danom revyre aj dostatok dravcov s dobrymi predpokladmi na dalsi vyter/pokial nie bude ti revir sluzit ako akvarium co ziadny dobry hospodar by nemal dopustit/musi byt v revire vela bielej ryby ktora sa vytiera pravidelne kazdy rok
na riekach s tym nieje probelm lebo sa pri jarnych povodiach zaleju luky co je raj pre rozmnozovanie ryb a aj hmyzu ktory je ich potravou a ryba tam ma idealne podmienky
ale na rybniku ci priehrade je s tym problem nakolko malo ktory rybnik ma vhodne neresiska a nasledne aj dostatok potravy pre poter takze v rybniku je len to co sa tam nasadi
a to sa nasadi nema dlhu zivotnost takze sa necudujme ze ryb nieje tolko kolko by sme chceli
je to smutne ale je to tak netreba hladat sposob ako obmedzit lov ale ako pomoct poskodenej prirode sa s toho spametat a najme vychovavat na kruzkoch mladych rybarov RYBAROV OCHRANCOV a nie rybarov masiarov
Jaroch - Profil | Pá 27.1.2012 9:20:44
Je li rybník velký tak na štiku nedosáhnu a na svaz se začne nadávat hned .
Před zahájením sezóny dravců si nachytám rybky na revírech kde dravce hodlám chytat , po skončení lovu je sepíšu do sumáře (3 zápisy po 50ks?)
Doma je hodím do sudu , jezírka či podobné nádrže . Když jdu na ryby tak si jich 20 vezmu s sebou a je na RS aby dokázala že nejsou z tohoto revíru , mám je přeci zapsané v povolence (já vím že v tom mám bordel ale RS to nemůže vědět :-)
Další věc je ta že spousta lidí přijde chytne rybku na splávek , pověsí ji na dravce a věnují se splávku a drobotině . Před odchodem od vody kyblík s drobotinou vylijou do vody a prošitou rybku tam hodí taky . Takže si nic neponechali a nemusí nic zapisovat , tohle se většinou týká panelákových obyvatel (ne všechny byty mají balkóny , chápavé manželky atd...:-)
Ještě k těm mraženkám původem z obchodu - abych nezavlekl nějakou chorobu do rybníka tak by ty rybky musely mít u účtenky i veterinární posudek (všichni víme kde ty rybky prodejci berou :-) a pak se jde na různé rybníky (čili prokazovat se účtenkou podle mne nic neřeší)
Navíc chytat na živou ale koupenou je podle mně nedůstojné pojmu rybář , kdo tohle vymyslel - prodávat nástražní rybičky :-(
On to není problém zapsat pro lidi co si vezmou dravce sem tam ale pro lidi co je loví denně a pak berou v maximálním POVOLENÉM množství . Ono nevypadá moc dobře v sumáři 30 štik a 500 zmařených nástražek (ty čísla jsou od pasu)
Neberte si to moc k srdci a neprožívejte to tak , cokoliv se Vám nelíbí můžete legislativně změnit , dejte si tu práci obejít členy vaší MO aby Vás protlačili do vedení .
Pak se můžete pustit do boje s větrnými mlýny .
Uf , tak jsem se snad narychlo vydřistal ke všem dřistům co tu proběhly :-D
FilipCierny - Profil | Pá 27.1.2012 8:36:51
I když se rybičky zapisovat musí, řada lidí nad tím mává rukou.
Nošení rybiček z jiného revíru, koupené atp. není v MRS zakázáno, ač porušuje jiné správně právní předpisy.
Formulace řádu je chybná, aby pokryla jednu situaci vyžaduje neúměrné prokazování (musíš mít "u sebe" doklad, ač může být z jara tohoto roku). To mám mít i výpis z LV, že mám chatu u obecního rybníčku). Na prd je povinnost která se dá jednou větou obejít. A přece není správné do RŘ vymýšlet takováto ustanovení!
Naše vody, resp. nás rybáře něco trápí. Možná je to dobou, možná - je dobré se zamyslet jestli např. lov na rybičku pouze s 1 prutem, či snížení limitu množství ponechaných ryb by situaci na vodách nezlepšil i v kontextu korigace nasazovaných druhů a množství ryb.
Rád jsem si přečetl úvahy které myslí i na to že každý chytáme rád jinak, počítají s tím, že ne všechno se dodržuje a snaží se předvídat dopady úpravy v dlouhodobějším horizontu.
CarpHouser - Profil | Pá 27.1.2012 7:35:57
Hlubočepy - Profil | Pá 27.1.2012 7:32:37
Anýzový dědek - Profil | Čt 26.1.2012 22:25:32
Vy jako hospodáři přeci víte , kolik tun či kil jste do revíru nasadili.
Ale považuju za nesmysl zapisovat každou plotičku zvlášt.Napíšu v docházce plotice např 20ks a nějaké hausnumero o váze, ale psaní každé rybky zvlášt je nesmysl.
retrívr - Profil | Čt 26.1.2012 22:21:02
hraji - Profil | Čt 26.1.2012 22:18:08
Dobrou noc.
hraji - Profil | Čt 26.1.2012 22:16:42
Nauč se předpisy a přestaň mít strach z RS. A nyvymýšlej ptákoviny o nezapisování rybek.
Věř mi, že když chytnu na podzim rybáře, který má v kbelíku 50 hájených ouklejek pruhovaných, protože pro něj jsou to bělice nebo červenky, mám chuť mu povolenku roztrhat a zahodit do řeky.
Anýzový dědek - Profil | Čt 26.1.2012 22:15:51
retrívr - Profil | Čt 26.1.2012 22:10:51
Anýzový dědek - Profil | Čt 26.1.2012 22:07:32
Osobně považuju zapisování každé plevelné rybky, co nemá stanovenou míru, za totální byrokracii.
Kde to žije - všechna témata
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářský kniho - koutek 143
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"













