- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Ortodoxní klub vegetariánů / veganů
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 18x v ignorovaných.
Nmalamut - Profil | Út 17.1.2012 14:45:06
Nmeteor - Profil | Út 17.1.2012 14:41:12
VEŘEJNÁ ZPOVĚĎ VÝROBCE BOILIES VARLA PIKLA
"Přiznávám, že si beru domů podmírové kapry a vlastně si odnesu všechny kapry, které chytím. Žádné speciální povolení ale nemám. Tak jako tisíce ostatních rybářů, kteří si zamilovali kapří maso, i já prostě porušuji Rybářský řád a riskuji, že přijdu o povolenku. Vše ale s vědomím, že v žádném směru neubližuji živým tvorům, protože kapříky rychle a rázně klepnu a přeříznu žábry (mám už vychytaný grif), a navíc se chovám slušně k přírodě. Snad tato veřejná zpověď bude další kapičkou pro tolik očekávané změny v Rybářském řádu, který musí korespondovat s moderními trendy Evropské unie. Jde o bohulibý záměr - již realizovaný v Německu - kdy se do vody nevrací žádná ryba."
:-D
Nmeteor - Profil | Út 17.1.2012 14:38:40
Nmeteor - Profil | Út 17.1.2012 14:34:43
Ohledně malých producentů jsem trochu skeptický stejně jako u výrobců biopotravin: "není všechno zlato, co se třpytí" >= tím chci říct, že i ten maloproducent nakonec zjistí, že když prase trochu natlakuje hormony / anaboliky, tak mu vyroste dřív a větší, což se rovná vyšší výdělek za kratší dobu. A peníz je přeci v současnosti alfou a omegou života... Takže by musela nastoupit pořádná kontrola doprovázená přísnými předpisy a postihy (třeba jako to bylo za komančů, alespoň ty potravinářské předpisy stály za to).
Jj, domácí vajíčka = echtovní kvalita :-) si pamatuju, když jsem svojí přítulce dělal poprvé vaječinu, ona na ni koukla a říká: "Ta má nějakou divnou barvu..." a já na to: "Co se ti nezdá?" a ona: "Je nějak moc žlutá." :-) To už ví i velkovýrobci, takže někteří (všichni?) dávají slepicím do stravy nějaké barvivo (karoten?), který ta průmyslová vejce pěkně zabarví... Je ale pravdou, že domácí vejce má mnohem intenzívnější chuť. Ale zase: domácí vejce nejsou nějak drahé, pokud bydlíš na vesnici a kupuješ je od souseda.
Jinak bych ještě dodal: chci baštit kvalitní domácí stravu? Tak to na to prostě musím mít příslušný příjem anebo si holt něco vychovat / vypěstovat. Ale je fakt, že si jenom koupit není ono... ten vztah ke zvířatům by tam měl být, stejně tak vědomí, že nic není zadarmo (brzo ráno vstát a poklidit, dát najíst / napít atd. atd.). Hodně se mi líbí Svěrákův(?) film "Co je vám, doktore?", ve kterém vzpomíná na mládí na dědině a následně se k němu v pozdějším věku vrací. Je to takové... motivující. Ale kdo by na to měl chuť a sílu? Na druhé straně, moje babi je ve svých téměř 75 letech soběstačná (nemyslím potravinově :-)), kopec vyjde rychleji než já, udělá kotel práce, nebývá nemocná...
PS: nevadí, že jsi moji reakci přehlídnul, důležité je, že jsi reagoval :-)
Nmarek2 - Profil | Út 17.1.2012 14:27:13
Protože správnej chlap jí maso několikrát denně a je velikej............... Když budou stát vedle sebe dva chlapi a jeden bude jíst maso a druhej ne, pro všechny bude slaboch ten, kdo se mršinama necpe i když budou po všech stránkách stejní. Ten kdo se alespon trochu orientuje ve stavbě lidského těla nemůže tvrdit, že člověk je určen pro to , aby jedl maso a tak to prostě je........ Možná občas a v malém množství. Příprava steaku pro milovníky ryb a masíčka a vvvvotom ttto jje viz video:http://www.youtube.com/watch?v=G_lL_iirSMo&feature=related
Nhraji - Profil | Út 17.1.2012 14:15:26
Nmalamut - Profil | Út 17.1.2012 14:08:14
NRams - Profil | Út 17.1.2012 14:07:41
NVenca888 - Profil | Út 17.1.2012 14:04:42
Tim jsem samozřejmě myslel současnou poptávku. A proto, že by malochov nebyl schopen uspokojit poptávku po mase, je tu velkochov se všema negativama, který nese. A neboj - lidi budou maso kupovat vždycky. Stejně jako se vždycky bude točit pivo.
Kvalitnim masem myslim kvalitní maso. Pokud si "vychováš" svoje prase, bude nepochybně kvalitnější. Ale za prvé takovou možnost má jenom zlomek z nás a za druhý i ten zlomek bude obtížně schopnej se plně samozásobit. Myslel jsem malý producenti, který maj třeba volnej chov, necpou do zvířat srágory a třeba jim umožněj i důstojnější život.
Samozřejmě, že bych řeši i ty související produkty. Jestli bydlíš na vsi, tak nepochybně znáš domácí vajíčka. A zkusil jsi někdy i ty z toho supermarketu? Odhlídneme-li od etiky produkce takovýho výrobku, tak ta kvalita je uplně jinde. Samozřejmě tomu odpovídá i cena. Ale já zkrátka tvrdim, že je lepší míň ale kvalitnějš.
Nrover - Profil | Út 17.1.2012 14:03:58
NRams - Profil | Út 17.1.2012 14:00:58
Njurau - Profil | Út 17.1.2012 13:58:50
Nmeteor - Profil | Út 17.1.2012 13:54:44
Nmeteor - Profil | Út 17.1.2012 13:53:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
1) pokud jsi přestal rybařit, je podivné (diplomatický výraz pro "hloupé") psát na rybářský web,
2) pokud sis chtěl pokecat a utvrdit se ve správnosti svého názoru, měl jsi zvolit jiný web (doporučuju www.vegetarian.cz - tam negativní názor neuslyšíš, funguje tam dokonce seznamka a je to trošku řízlý křesťanstvím),
3) tady se nehádá, alebrž diskutuje,
4) téma a příspěvky v něm jsou "podpisem" moderátora,
5) jestli nebaštíš maso 14 dní a už jsi takto "chytrý", tak doporučuju založit si zde dozajista populární téma "Proč nechytat ryby",
6) jestli bude tvoje babička opravdu dělat králíka, tak si zamlouvám tvoji porci :-)
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 17.1.2012 13:47:20
NVenca888 - Profil | Út 17.1.2012 13:46:12
Nposic - Profil | Út 17.1.2012 13:43:14
Červené karty: worech, TWIN 69
Kde to žije - všechna témata
SoNRybáři a vinařství 930
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....











