Vázání mušek v Náchodě

Máte někdo chuť na sobotní muškařská posezení? Vázání mušek (postupy, zkratky a vychytávky), debaty, zkušenosti, nebo výměna materiálů. Kdo umí vázat - váže, ostatní se učí. Zajištěn salónek s možností občerstvení v Náchodě.
Autor diskuse: airfish - Profil , 15.1.2012 muškaření - ostatní

brach - Profil | Po 12.8.2013 12:43:12

Lauri >>

    Lauri - Profil | Po 12.8.2013 12:10:33

    brach >> ten z ML má hubu jak stříbrňák a prsní ploutev jako zlaťák, myslím že se jedná o karase stříbobecného . Je to mutant který se vyskytuje na Náchodsku. Našel jsem to ve wikipedii a wikipedia nikdy nelže, to dá rozum

      brach - Profil | Po 12.8.2013 11:55:16

      Karasy

        CarpHouser - Profil | Po 12.8.2013 7:54:11

        Ladineeek >> Není to u nás je to v UK, tam není tenhle kříženec výjimkou. Závojnaté tam v jezírkách pěstuje kde kdo :o)

          airfish - Profil | Po 12.8.2013 7:51:11

          Přemas >> CarpHouser - 12.8.2013 6:57:13 >> Mě právě zmátla ta barva:) byl jsem si stopro jistý, že je to obecný a tak jsem podrobnější záběry neřešil.

            Ladineeek - Profil | Po 12.8.2013 7:39:57

            Přemas >> CarpHouser - 12.8.2013 6:58:49 >> Koukám, že ten závojnatej je od nás, na takovýho jsem tam ještě nenarazil :-)

              CarpHouser - Profil | Po 12.8.2013 6:58:49

              Stavba >> Může se skřížit, může. S těma závojnatejma :o( http://www.rybareni.com/images/rozdily/karas1.jpg

                CarpHouser - Profil | Po 12.8.2013 6:57:13

                Clapi, karas obecný má nezaměnitelně držku horem, takže vypadá, jako když je furt naslatej :o)) Za hlavou hrb. Na hlavě hrb. Zakulacené ploutve, stříbrňák má konečky špičaté. Oldo, podle těch zakulacenejch ploutví to vypadá na obecňáky. Ty barvy někdy matou.
                http://www.rybareni.com/images/pousteni/karas3.jpg

                  brach - Profil | Ne 11.8.2013 23:53:12

                  airfish >>
                  Teď jsem kouknul do ML. Pokud je ten karas totožný s karasem z ML, je to opravdu karas obecný.

                    brach - Profil | Ne 11.8.2013 23:40:13

                    knedlicek12345 >>
                    Nerozhoduje barva, ale počet šupin v postranní čáře, počet paprsků v ocasní ploutvi, tvar hřbetní ploutve a jiné znaky.

                      brach - Profil | Ne 11.8.2013 23:35:49

                      airfish >>
                      I když nevidím ddobře všechny ploutve, domnívám se, že je to karas stříbřitý.

                        knedlicek12345 - Profil | Ne 11.8.2013 22:31:10

                        airfish >> podle mě na ty první fotce obecnák na druhý střbrnák, já nevim jak vy, ale já střibrnáka zlatýho ještě neviděl :D. tudíž pro mě je každej karas, kterej je takhle(jako ten na první fotce) zlatej je obecnej a stříbrnáci jsou prostě střibrný :D

                          Stavba - Profil | Ne 11.8.2013 21:24:46

                          fraisix >> krizenec neexistuje. kdyz se sprskne obecnak se stribrnakem je z to vzdycky stribrnak. na ty spodni fotce podle supin je taky stribrnak. barva nehraje pri urcovani zadnou roli. kdyz jsou v tmavym zarostlym prostredi tak ztmavnou a jsou pak dozlatova jako obecnak

                            fraisix - Profil | Ne 11.8.2013 20:35:10

                            airfish >> jj, tenhle je jasnej :), taky by to teoreticky mohl bejt kříženec, ale to si nejsem jistej, jestli je mezi karasama možný...no a nebo je to fakt obecňák :)

                              airfish - Profil | Ne 11.8.2013 20:06:03

                              fraisix >> Nechci se hádat, ale na tom rybníku nikdy stříbrňáci nebyli:) Ale on to někdo vyřeší. Já jdu na kachnu než mi ji Dědek zlikviduje:))

                              Vítej zpět v republice:) Dohodneme tu louži.

                              Tohle je stříbrňák.

                                fraisix - Profil | Ne 11.8.2013 19:59:17

                                airfish >> se obávám, že to je stříbřiťák - podle tvaru přechodu mezi šupinama a ocasní ploutví...ale je takovej jako víc do zlata.

                                  airfish - Profil | Ne 11.8.2013 19:57:36

                                  Mám pocit, že je to karas obecný.

                                  To je ten z první fotky.

                                    Lauri - Profil | So 10.8.2013 21:12:09

                                    airfish >> taky jsem dnes zašel k lázním. Pár obecných a pár okounů, nic co by stálo za řeč

                                      airfish - Profil | So 10.8.2013 19:51:53

                                      Řeka je opět jako kafe. Přesto se mi povedlo chytit asi padesát okounů a ukousnout jednu štiku. Tedy ona to ukousla sama:)