- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Amur?!
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NPaolo | Ne 25.7.2004 19:44:32
NMartin M. - Profil | So 24.7.2004 9:32:30
Myslim, ze vodni roslitny dokazi nekolikanasobne zvednout nabidku prirozene potravy. Bohuzel pokud je nekde tuna ryb na hektar a nasadis tam amury, tak se s rostlinami rozluc. Sezerou i rakosi kolem brehu a listy ze stromu, ktere jsou do 50cm nad hladinou. Uz jsem to tu rikal mockrat - vetsina nasich reviru je prerybnena a ryby hladovi (vsimnete si, ze to nikdy nejsou reviry, kde jsou metrove stiky a samci).
PS: Dokazete nekdo na svem reviru do 10ha ukazat prstem do vody na predmet vetsi naz 5mm, ktery by mohl byt rybi potravou? Ja takovych reviru moc neznam, mozna 20%.
Nsiro | Pá 23.7.2004 15:55:35
Nstrejka - Profil | Pá 23.7.2004 15:27:34
NPan Pikesson | Pá 23.7.2004 14:33:47
NPan Pikesson | Pá 23.7.2004 14:24:23
NRobert(původní) - Profil | Pá 23.7.2004 14:06:06
Takže půjdu na ryby a jestli chytnu amura pod padesát, tak ho pustím. Většího sním.
NHrouzek - Profil | Pá 23.7.2004 12:48:57
NPan Pikesson | Pá 23.7.2004 10:56:08
Nmirmen - Profil | Pá 23.7.2004 10:49:35
A prosím, nepodsouvej mi úroveň posuzování dle kopřiv a stulíků, pokud nevíš, o jaká rostlinná společenstva se v daných podmínkách jedná.
Možná bych měl ještě upřesnit, že se jedná o systém ramen propojený s řekou, s častou migrací ryb.
NG.Moolis - Profil | Pá 23.7.2004 10:49:17
NXAXAP - Profil | Pá 23.7.2004 10:14:37
A mam velke pochybnosti o stavu tvych vedomosti, co se ekologie tyce. Jakekoliv riziko pro rovnovahu je spatne a nejedna se o demonizaci, ale o fakticky stav.
Dovolim si te upozornit, ze nemusi byt vse OK, kdyz prijdes ke svemu ramenu a jako vzdy jsou na brehu koprivy a ve vode par lekninu nebo stuliku ... jak ty vnimas ekologickou problematiku a jeji nenarusenost
RoKro: hejno perlinu se nerovna amur, navic perlini maji nad sebou nekolik predatoru, tedy kontrolu
NRoKro | Pá 23.7.2004 7:28:43
Doufám, že bez míry je teď jen nedorozuměním a příští rok bude mít zase svých 50. A doufám, že už konečně nějakého aspoň 70 taky dostanu :-)
Nmirmen - Profil | Čt 22.7.2004 23:19:08
Je velice zajímavé, že například na ramenech , na které chodím chytat nějakou desítku let.) jsou amuři mezi obsádkou již léta.
A kupodivu jsem nezaznamenal nejen já, ale i mnozí další kolegové, jakýkoliv úbytek rostlinných společenstev na zmíněných vodách.
Proto se nechci nechat ovlivnit názory pseudoodborníků, kteří šmahem démonizují druh ryby, když se na vlastní oči mohu přesvědčit ( a nejen já, ale i mnozí pravidelní a dlouholetí návštěvníci uvedených vod, a z toho někteří i registrovaní členové MRKu) o nesmyslnosti postojů, které šmahem házejí vše do jednoho pytle.
Zmiňuješ kvalitu vody a rostlinstvo.
Pokud by amur rostlinným společenstvům škodil všude, proč ne mých oblíbených revírech?
NXAXAP - Profil | Čt 22.7.2004 21:01:22
Nmirmen - Profil | Čt 22.7.2004 19:32:25
Chtělo by to do diskuzí i názory odborníků.
Možná příliš často přejímáme sdělení typu novinový titulek v Blesku.
Za největšího škůdce našich vod považuju jednoznačně člověka.
Člověka jako regulátora toků.
Člověka jako znečišťovatele vody .
Člověka jako ničitele krajiny.
Člověka jako "chovatele jatečných prasátek" jednoznačně preferujícího kapříky před rozmanitostí druhové obsádky v revíru.
Amurovi míru s tím, že dle místních podmínek bude povoleno či zakázáno jeho vysazování.
A k dovětku otázky " ...proč se tak stalo?" jen tolik:
Možná proto, že se místo odborníků vyjadřovali i neodborníci.
Možná proto, že mezi prospěšnými ekologickými organizacemi a institucemi se najdou i fundamentalisté, kteří bez hlubší anylýzy problému vyjdou na světlo se svou utkvělou představou a začnou za ni bojovat bez ohledu na argumenty, které sice mají něco do sebe, ale jim nevyhovují.
NXAXAP - Profil | Čt 22.7.2004 13:36:21
pokud jsi ovsem chtel svym zoufalym pokusem napadnout me, doporucuji doplnit vseobecny prehled a pak misto nabubrelych sluvek ocekavam navrh kdy a kde (viz nize)
Nhraji - Profil | Čt 22.7.2004 13:10:46
NSalám - Profil | Čt 22.7.2004 11:19:26
NXAXAP - Profil | Čt 22.7.2004 11:12:06
a na amura si Hrouzek a ostatni milovnici muzou zajet tam, kde je doma.
V Cechach (i na Morave a ve Slezsku) dela tahle ruska bestie akorat bordel a kdo to porad nechce pochopit, je KOKOT ! ... a klido mi posilejte vyhruzne e-maily! :-) ale prosim pouze konkretni nabidky kdy a kde se pokockujem! :-)
NOtto - Profil | Čt 22.7.2004 10:37:03
NPan Pikesson | Čt 22.7.2004 10:19:15
NOtto - Profil | Čt 22.7.2004 10:14:04
NMirek - Profil | St 21.7.2004 18:37:20
NPan Slamáček | St 21.7.2004 16:45:43
NPan Pikesson | St 21.7.2004 16:23:51
Co se tyce tech amuru, tak by bylo dobre, kdyby krome zruseni miry take zrusili omezeni 7 kg u techto ryb (stejne tak u kapra a tolstolobika)
NMates(původní) | St 21.7.2004 16:18:38
NMates(původní) | St 21.7.2004 16:16:59
Nstrejka - Profil | St 21.7.2004 16:15:32
NLadys' | St 21.7.2004 15:57:47
NPan Slamáček | St 21.7.2004 15:53:11
NMiloš_diakritický | St 21.7.2004 15:43:34
Bacha, odříkaného chleba největší krajíc ! Aby z tebe taky jednou nebyl brodivý sprinter !!!!!!!! :-))))
NMates(původní) | St 21.7.2004 15:35:44
NRici - Profil | St 21.7.2004 15:27:15
NPan Slamáček | St 21.7.2004 15:25:11
NMates(původní) | St 21.7.2004 15:19:36
PS:V neopranech s polarizákama a hlavně s vestičkou a jojem:-))))
NMiloš_diakritický | St 21.7.2004 15:03:15
Rozhodně nejsem ujetej jako Slamáj nebo Pikesson. Naopak !!!!! Jsem ujetej ještě mnohem, mnohem více, než oni nebo většina úchylů na tomhle webu. Vlastně jsem ultra radikálně ujetej. Jsem pohroma v neoprenech, mimořádka s polarizákama - Al Kaidá je proti mě mateřská školka.
NPan Slamáček | St 21.7.2004 14:16:06
Xycht> no pomalu na to uz prichazis! :-)
Nxycht | St 21.7.2004 14:14:31
Nxycht | St 21.7.2004 14:10:00
NPan Pikesson | St 21.7.2004 14:08:59
Nxycht | St 21.7.2004 14:08:03
NPan Pikesson | St 21.7.2004 14:07:54
Slamacek: ano, uvnitr jsou to hodni lide. Uz vidim Salama s Honzou, jak obihaji pstruhovky a hazou tam pekne dvou az peti kilove stiky.
Xycht: Presne tak. Jak rika jeden kolega, je to slizke, male a nebrani se to. Je to tak, Jiri?
NPan Slamáček | St 21.7.2004 14:07:48
Nxycht | St 21.7.2004 14:07:17
Nrybomil | St 21.7.2004 14:03:42
Nxycht | St 21.7.2004 14:03:00
NPan Slamáček | St 21.7.2004 13:53:24
NPan Slamáček | St 21.7.2004 13:50:57
NPan Pikesson | St 21.7.2004 13:50:34
Salam: Jo, protoze 60 stika se chytne bezne a na nasich pstruhovkach uz stejne lososovite ryby nejsou. Nemluvim o 10 cm potocacich nebo granulacich ze sadek.
NMates(původní) | St 21.7.2004 13:24:46
Jseš stejně ujetej jako Pikeson a Slamáček.Proč vlastně rybaříš, promiň muškaříš, když tě tolik věcí sere???????Stejně si myslim,že jenom provokuješ a chceš někoho vycvrkat do nepříčetnosti.
Kde to žije - všechna témata
19:45NRybáři vs ochránci přirody 63
19:26NATTs hlásiče a ATTx příposlech 543
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....











