Krmeni na svazovkach mimo povolenou dobu

Zdarec chlapci zajimaly by me vase nazory na krmeni raketou po skonceni povolene doby lovu na svazovkach ? nekolikrat jsme zazili hadku s RS kvuli krmeni raketou po skonceni povolene doby lovu ,, pro me to je stejne jako krmit kobrou ale podle RS manipulujes s prutem , tak kde je zakopany pes , behem lovu zase manipuluji se 3 prutem a kazda RS ma na to svuj nazor samozrejme pokazde jiny
Autor diskuse: viceroy - Profil , 5.1.2012 kaprařina - techniky lovu

Nkakr - Profil | Út 19.6.2012 17:49:26

jurasoft >>
Doporučuji a myslím to upřímně navštívit nějaké školení pro členy a než je absolvuješ nechoď vůbec na ryby. Již velmi, velmi dlouho jsi neotevřel onu knížečku na kterou se odvoláváš a jenž se zove (v ČRS) Rybářský řád.
Odhaduji to tak na 8 let,

    NIvo - Profil | Út 19.6.2012 17:45:15

    lada78 >> jasný , to chápu.

      Nlada78 - Profil | Út 19.6.2012 17:43:21

      Ivo >> ono totiž někdy nejde jen o půl kila kukuřice-někdo je schopný vyházet do vody desítky kg všelijakých sr....k.

        Nlada78 - Profil | Út 19.6.2012 17:41:13

        Ivo >> -zapsat docházku jen před samotným lovem-to dá rozum. Měl bys mít u sebe doklady,abys měl argument,že si rybář a budeš na tom místě časem i lovit. Stejně tak krmit jen tam,kde je to povoleno-jinak-to už jsem psal níže.

          Nkakr - Profil | Út 19.6.2012 17:39:17

          jurasoft >>
          Znovu se zdvořile táži a prosil bych přesný odkaz na § zákona o rybářství kde je napsáno, že můžeš "zakrmovat". Dále bych prosil v kterém Rybářském řádu najdu čím je zakázáno krmit a na co chytat.

            NIvo - Profil | Út 19.6.2012 17:34:40

            lada78 >> člověk se pořád učí..:-). Čili dle tvého názoru - pokud půjdu k vodě pouze krmit ( v povolené době k lovu) , musím mít u sebe patřičné rybářské doklady a zapsat si docházku ?

              NIvo - Profil | Út 19.6.2012 17:31:44

              jurasoft >> no pokud je to tak, jak píšeš, tak by na tom mohlo eventulně něco být.

                Nlada78 - Profil | Út 19.6.2012 17:26:22

                Ivo >> a co bych ještě rád dodal k tomu krmení. Po skončení doby lovu nemáš na místě prakticky co dělat(vyhrazování místa),protože úderem 24h končíš s rybařením a (pokud neodjedeš a zalezeš do bivaku)začínáš tábořit.Stejně jako přestáváš krmit a začínáš znečišťovat.To opravdu postižitelné je.

                  NIvo - Profil | Út 19.6.2012 17:25:55

                  lada78 >> Tak to rozumím. Pokusů o ojeb nějaké konkrétní situace je celá řada.

                    Nlada78 - Profil | Út 19.6.2012 17:20:57

                    Ivo >> štve mne,že se tady čas od času objeví otázka typu-může mi zakrmovat kamarád(nevlastnící lístek),když je na revíru zákaz krmení? Můžu před 16.6. zkoušet vláčecí nástrahy-když na nich nemám háček? Je to tak těžké s tím krmením raketou počkat do rána? Víš,tihle chytráci akorát nahrávají pytlákům-tak to alespoň vidím já. Nechci se nikoho z vás dotknout-tebe chápu-každopádně bych si vzal sebou lístek-a jestli po předložení a vysvětlení toho,co děláš si tvrdí stále svoje-tak jsi narazil na blba a budeš muset postupovat jinak.

                      NIvo - Profil | Út 19.6.2012 17:15:10

                      jurasoft >> Dobře Jiří, ale pořád mi uniká ta souvztažnost s denní dobou lovu .

                        NIvo - Profil | Út 19.6.2012 17:12:54

                        lada78 >> Láďo – to přece nebylo žádné provokování. Kolega si chtěl ty pruty jen vyzkoušet. Navíc jsme byly téměř v centru města. Nemyslím, že by to mohlo být považována za nějakou provokaci. Porybnému jsem to všechno vysvětlil. Ukázal jsem mu na konci vlasce prosté olovo. Ale on pořád tvrdil, že dle jeho názoru rybaříme. Já tě chápu. Chápal bych i toho porybného, že se jde přesvědčit, co se tam vlastně děje. Tomu rozumím. Ale on si pořád trval na svém, že rybaříme.

                          Nlada78 - Profil | Út 19.6.2012 17:06:58

                          Ivo >> Zdarec. Neznám tebe,neznám ani dotyčnou RS. Je bez debat,že to nemůže považovat za rybaření,ale na druhou stranu se vžij do pohledu RS,která jde skontrolovat lovícího(pytláka)a on utrhne háček a řekne jen,že trénuje? To stejné,když vidí v době,kdy se nesmí lovit(v noci)někoho mrskat prutem. Opravdu vám tohle,,provokování,,stojí za to?

                            NIvo - Profil | Út 19.6.2012 16:57:59

                            Aďo >> No já mám opačnou zkušenost. Prodával jsem kolegovi pruty a on si je chtěl vyzkoušet alespoň při nahazování. Tak jsme zajeli k Labi, na vlasec přivázali pouze olověnou slzu a kolega házel. Po třetím hodu se za námi zjevil porybný a chtěl povolenky, rybářské lístky apod. Vysvětlil jsem mu celou situaci, ale on tvrdil, že jsme u vody , že nahazujeme, a že tudíž rybaříme… A pak se v tom vyznej …

                              NAďo - Profil | Út 19.6.2012 16:49:47

                              Zao zakona je povolene lovit ryby na udicu opatrenu hacikom atd. Kazda ina technika lovu (nabodavanie podsekavanie) je pytliacenie. Ak mas prut na ktorom mas naviazanu raketu a nieje tam hacik, tak to nesplna definiciu udice= ryby nelovis. Je to ako keby si si pustal sarkana pripevneneho na rybarskom prute a rybarska straz by od teba pozadovala papiere, pretoze drzis prut v ruke.
                              PS: ziadny hacik= ziadny lov

                                NHermis_s - Profil | Út 19.6.2012 16:48:39

                                jurasoft >> nejses sfetovanej?

                                  NIvo - Profil | Út 19.6.2012 16:34:46

                                  kakr >>tak to máš pravdu - bo co rybolovec, to jiné krmení ..:-)))

                                    Nkakr - Profil | Út 19.6.2012 16:23:53

                                    Ivo >>
                                    Ad absurdum, vnadění lze také hodnotit jako vnášení nebezpečných látek do vody.
                                    Rybníkáři musí mít na "krmení" ryb schválenou výjimku, dovedeš si představit, že by o výjimku kdy, kde a čím budeš krmit musel žádat každý rybolovec?
                                    Ale zákonné by to bylo vo tom nic:-))

                                      NIvo - Profil | Út 19.6.2012 16:18:17

                                      kakr >> Tak ono to může být sporné, neboť vnadící raketa je umístěna na konci vlasce a nahazuješ její pomocí návnadu do vody prostřednictvím prutu s navijákem. Nicméně - pouze nahazuješ návnadu. Ale je pravda, že na toto řád nepamatuje a o tomto stylu vnadění v něm není ani slovo. Pak je to celé na posouzení úřední osoby. Ale určitě nesouvisí s denní dobou lovu složení vnadící směsi.

                                        NUnkas - Profil | Út 19.6.2012 16:08:33

                                        jurasoft >> Myslím, že tzv. Ochranáři vůbec nic netuší o době lovu, pokud mezi nimi není nějaký rybář a to asi není, protože jsou to ve své většině samí blbci, kteří nechtějí ochraňovat přírodu, ale házet slušným lidem klacky pod nohy.