- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Skutečně super zima?
Uvědomuje si vůbec někdo možné důsledky této super zimy?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nlajdák - Profil | Čt 5.1.2012 17:25:04
Nbrach - Profil | Čt 5.1.2012 17:09:32
To víš, že před první (copyright Hašek ve Švejkovi - poručík Dub)
Nbrach - Profil | Čt 5.1.2012 16:46:10
Před válkou jsem o tom mluvil s okresním hejtmanem....
Nrumi7 - Profil | Čt 5.1.2012 16:42:09
Nkukac - Profil | Čt 5.1.2012 16:16:23
NFishky - Profil | Čt 5.1.2012 16:09:37
/ale to sucho mě celkem štve, už aby pořádně pršelo.
Nbrach - Profil | Čt 5.1.2012 16:04:58
Budu jen rád, když na této zimě nic špatného nebude. Samozřejmě nechci být škarohlíd a už vůbec ne "ten,. kterej to říkal"....
V současné době ryba, která už dávno měla ležet v "kotcích", je v pohybu za potravou, které je ale nedostatek. Spotřeba kyslíku je minimálně dvojnásobná a není téměř nic, co by ho obnovovalo. A jestli přijdou mrazy - potěš pámbu..
NKovis - Profil | Čt 5.1.2012 14:44:39
NFishky - Profil | Čt 5.1.2012 10:46:37
NPstruh27 - Profil | Čt 5.1.2012 10:42:06
Nšmudla007 - Profil | Čt 5.1.2012 10:41:14
Mírnou zimu bych viděl taktéž pozitivum, že kormoráni nebudou našlapáni na jednom místě, kde by to jinak teda vybrali do poslední šupiny. Laicky si myslím že rybám mírná zima nevadí, přežije více jedinců a to dokonce i ti slabší kkeří si nestihli nasbírat dost tuku na dlouhou zimu .. Pokud se z revíru odloví aspoň část podzimní násady kaprů tak taky dobře, pokud je v rybníku ryb moc a zamrzne .. na jaře se to tahá mrtvé ven .. říjnové hájení kaprů a kaprovitých ryb snad časem bude zrušené, já už stejně v mrazech na kapry nechodím a jsem radši doma v teple.
Nretrívr - Profil | Čt 5.1.2012 10:38:34
Njurau - Profil | Čt 5.1.2012 10:13:02
Nstandas - Profil | St 4.1.2012 20:07:00
NPvl - Profil | St 4.1.2012 19:58:15
Nvokounek - Profil | St 4.1.2012 19:41:52
Nnofish - Profil | St 4.1.2012 19:40:59
Pokud si správně pamatuji, když byla posledně takováhle zima, kdy zima byla defakto až někdy v únoru tak se vůbec nic nestalo. Bráno ze strany ryb a jejich chovu. Kromě toho že třeba dravci se vytřeli relativně brzy díky mírnější zimě. V některých místech se štiky třely hned jakmile z krajů zmizel led. Pokud jde o ryby tak je takováhle zima snad lepší než tříměsíční zámrz hladiny s metrovým ledem. Nedochází ke kyslíkovým deficitům, ryby s přezimováním bez ledu problém nemají.
Vody asi bude dost, neboť pořád poprchává.
"Legrace" bude když zamrzne až v únoru a vydrží to místy do půlky, či konce dubna........
Kormoráni si taky určitě nestěžujou....
Nstryček - Profil | St 4.1.2012 19:36:32
NPvl - Profil | St 4.1.2012 19:33:35
Nrover - Profil | St 4.1.2012 19:32:54
Faktem zůstává, že v loni touto dobou např. ondatra nevylezla z díry, letos se po revíru prohání jako v létě ...:-(
Nbrach - Profil | St 4.1.2012 19:29:23
A v čem. Vše je dáno jasně.
A že se začíná diskutovat o věcech souvisejících, mi připadá naprosto normální.
K napsání této otázky mě vyprovokoval ML, kde si rybáři pochvalují, jak se v této zimě krásně chytá.
Důsledkem bude jarní i zřejmě letní nemocnost a mortalita ryb. A skutečně nelze řešit předem důsledky a čekat teprve na to, jak se to vyvrbí?
Proto tady vzápětí mluvím o vzduchování, sekání děr...
Když někdo napíše - uvědomuji si, ale bohužel - je dobré, že si to alespoň uvědomuje a snad bude chtít alespoň nějakým způsobem tomu předejít.
NSalmo1 - Profil | St 4.1.2012 19:25:05
NPvl - Profil | St 4.1.2012 19:24:52
NStanďour - Profil | St 4.1.2012 19:23:16
NPvl - Profil | St 4.1.2012 19:19:43
Jestli nerozumíš tomu co jsem psal .. nic s tím nenadělám . Už ti to lépe vysvětlit neumím A nebo jsi nám prostřednictvím otázky chtěl zdělit že už dávno víš jak na to ??
Nvokounek - Profil | St 4.1.2012 19:19:07
NVkarel - Profil | St 4.1.2012 19:18:37
NMike1977 - Profil | St 4.1.2012 19:17:42
Nbrach - Profil | St 4.1.2012 19:16:03
Seš dost starej na to, aby sis uvědomil důsledky. A když si je uvědomíš, zkusíš předem udělat něco, aby k nim nedošlo.
Ptát se:"Co s tím, když si uvědomím důsledky?" mi připadá trochu zcestné.
Nstandas - Profil | St 4.1.2012 19:13:39
Nvokounek - Profil | St 4.1.2012 19:13:17
NPvl - Profil | St 4.1.2012 19:05:34
Co s tím , když si uvědomím důsledky ??
Jen jsem ti chtěl říci ,že důsledky si můžu uvědomit 1000x a dokud se počasí nezmění nic s tím nenadělám --e
Pak by eventuelně následovalo co jsi psal ty . EDIT : nedej bože, aby to dopadlo jak píšeš .
NMiga09 - Profil | St 4.1.2012 19:03:51
NPvl - Profil | St 4.1.2012 19:03:01
Nbrach - Profil | St 4.1.2012 19:02:40
Příroda byla mocná čarodějka, nyní její síly ubývají a v budoucnu - raději na to nemyslet...
Nondra-voj - Profil | St 4.1.2012 19:01:59
NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 4.1.2012 19:01:23
Nbrach - Profil | St 4.1.2012 19:01:17
Pokud i uvědomím důsledky, začnu při mrazech, a ty nastanou - to si piš!, něco pro ryby dělat.
Např. u nás máme v hlavních rybnících vytvořené vzduchování, které je nutno podpořit dalším sekáním děr.
NBezďa - Profil | St 4.1.2012 19:00:40
Nhonzin2236 - Profil | St 4.1.2012 19:00:27
Nbrach - Profil | St 4.1.2012 18:57:53
Jde o vodu jako takovou - nedoplnění spodních vod (i když se to může zlepšit) a hlavně o zdravotní stav ryb, které si přes zimu "neodpočinou".
Při nízkém stavu vody, rozjetých ryb, úbytku kyslíku ve vodě mohou přijít mrazy a následující úhyn ryb. A ty, které zbydou, na tom budou dost bídně...
NTOKR - Profil | St 4.1.2012 18:57:43
NMiga09 - Profil | St 4.1.2012 18:56:21
Nretrívr - Profil | St 4.1.2012 18:50:30
Nvlastec - Profil | St 4.1.2012 18:49:30
Nloveckaprů - Profil | St 4.1.2012 18:49:10
Nhraji - Profil | St 4.1.2012 18:48:56
NBezďa - Profil | St 4.1.2012 18:48:31
Kde to žije - všechna témata
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
6:31NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 47
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...












