- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Skutečně super zima?
Hodně rybářů si pochvaluje krásnou zimu, jak se pěkně rybaří, jak ryby berou.
Uvědomuje si vůbec někdo možné důsledky této super zimy?
Uvědomuje si vůbec někdo možné důsledky této super zimy?
Autor diskuse: brach - Profil , 4.1.2012 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NMiga09 - Profil | St 4.1.2012 19:03:51
no ja si myslím že táto zima už chladnejšia nebude, teraz som pozrel predpoveď na desať dní, teploty budú stúpať a má pršať, ešte sa to môže zmeniť ale nemyslím že nejako výrazne poklesne teplota, teplota je vyššia to je pravda ale u nás na rieke je napriklad 4 stupne, co je aj na dne nádrží kde zazimovávajú ryby kedže voda o teplote 4 stupnov je najtazšia...kazdopádne co na tom zmeníme?
NPvl - Profil | St 4.1.2012 19:03:01
brach >> Ale ty jsi se neptal na to ,co dělat při mrazech . Jestli jsem dobře četl zadání otázky .
Nbrach - Profil | St 4.1.2012 19:02:40
Bezďa >>
Příroda byla mocná čarodějka, nyní její síly ubývají a v budoucnu - raději na to nemyslet...
Příroda byla mocná čarodějka, nyní její síly ubývají a v budoucnu - raději na to nemyslet...
Nondra-voj - Profil | St 4.1.2012 19:01:59
Bezďa >> taky si myslím, že si do zařídí příroda sama, jak potřebuje....
NJarda Bořek Stavitel - Profil | St 4.1.2012 19:01:23
Třeba se paradoxně rozptýlí tlak zobáků na větší plochu. Třeba se trochu uleví jindy decimovaným úsekům sekundárních pstruhovek pod přehradama. Třeba.
Nbrach - Profil | St 4.1.2012 19:01:17
Pvl >>
Pokud i uvědomím důsledky, začnu při mrazech, a ty nastanou - to si piš!, něco pro ryby dělat.
Např. u nás máme v hlavních rybnících vytvořené vzduchování, které je nutno podpořit dalším sekáním děr.
Pokud i uvědomím důsledky, začnu při mrazech, a ty nastanou - to si piš!, něco pro ryby dělat.
Např. u nás máme v hlavních rybnících vytvořené vzduchování, které je nutno podpořit dalším sekáním děr.
NBezďa - Profil | St 4.1.2012 19:00:40
Nechal bych to na přírodě. ta je a bude vždy mocná čarodějka a poradí si. Hlavně ať se jí do toho nese... člověk.
Nhonzin2236 - Profil | St 4.1.2012 19:00:27
No má to jen pozitiva. Berou kapři, takže se ty vody snad od nich trochu očistí. V podstatě není problém jít teďka k vodě a toho míráka ulovit, když člověk ví co a jak. Akorát ortodoxní masaři to moc neumí no, tak nezbývá než doufat ;)
Nbrach - Profil | St 4.1.2012 18:57:53
Nejde mi o "dírky". Dokonce ani o kormorány, vydry.
Jde o vodu jako takovou - nedoplnění spodních vod (i když se to může zlepšit) a hlavně o zdravotní stav ryb, které si přes zimu "neodpočinou".
Při nízkém stavu vody, rozjetých ryb, úbytku kyslíku ve vodě mohou přijít mrazy a následující úhyn ryb. A ty, které zbydou, na tom budou dost bídně...
Jde o vodu jako takovou - nedoplnění spodních vod (i když se to může zlepšit) a hlavně o zdravotní stav ryb, které si přes zimu "neodpočinou".
Při nízkém stavu vody, rozjetých ryb, úbytku kyslíku ve vodě mohou přijít mrazy a následující úhyn ryb. A ty, které zbydou, na tom budou dost bídně...
NTOKR - Profil | St 4.1.2012 18:57:43
brach - >> už teď se to začíná jasně projevovat, ryby začínají mít plíseň je dost teplá voda, ůzné bakterie a zárodky nemocí přežívají snáze, ryby zatím pořádně nezazimovali, jestli přijde máz na rychlo, kaprovité ryby to dost odnesou ... o rybožravých predátorech ani nemluvě ...
NMiga09 - Profil | St 4.1.2012 18:56:21
Presne ako vraví Pvl, môžeme si to aj všetci uvedomovať ale počasie sa tým nezmení, jediná dobrá správa je potom len to že ryby berú, rybári chodia loviť a kormorány pri tom plašia, čo ale nemusí byť nutne dobré, ale zase keďže sa ryby zhlukujú a tam kde su ryby a rybári, kormoránom ostanú tie opustenejšie časti
Nretrívr - Profil | St 4.1.2012 18:50:30
brach - >> Já jen jednoduše. Jsem z hor. Na hory už přišla bída a bude se jen těžko vyhánět.Spousta lidí bude mít i po rybářských výpravách, protože u nás si na odpoledne na ryby moc nezajedeš.
Nvlastec - Profil | St 4.1.2012 18:49:30
brach - >> Je to na howno . Kormouši nám vymelou vše co zde máme .
Nloveckaprů - Profil | St 4.1.2012 18:49:10
no že by ryby teď nějak brali... :D toho si skutečně vědom nejsem :D
Nhraji - Profil | St 4.1.2012 18:48:56
brach - >> božínku, ty bys chtěl, při svém věku a životních zkušenostech, aby se někdo zabýval tím co bude za tři měsíce či později. Kamaráde, ono je to jedno asi úplně všem. Hlavně že sport jede.
NBezďa - Profil | St 4.1.2012 18:48:31
Větší problém než dírkařské revíry asi budou nezamrzlé řeky a kormouši.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
6:31NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 47
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic














