Lov dravců na feeder

Máte někdo zkušenosti s lovem dravců na feeder? Jakým způsobem upevňujete rybku?
Autor diskuse: Shafi - Profil , 26.12.2011 feeder - techniky lovu

Nchalmi - Profil | So 29.10.2016 23:26:46

Kondrakar >> mě se to hodně osvědčilo rybky píchat za ocas s jednohakem návazec tak 60 čísel :-) dneska třeba 5 ks candátku ale vše do 40 cm

    NShafi - Profil | So 29.10.2016 23:24:57

    Kondrakar >> Dej tomu čas. To příjde a raději sekni dřív do prázdna, než po chvíli do jícnu. I na feeder se mi candoš zažral a to jsem sekal hned, co jsem viděl hýbající se špičku.

      NKondrakar - Profil | So 29.10.2016 23:21:07

      K-FT >> Já ti věřím :-))) s feedrem na dravce jsem dneska vyrazil cíleně poprvé a zero :-))) jeden proutek byl s návazem cca 40-50cm a jeden jednohák za hlavou. Na druhym byl návazec cca 30 čísel a dva jednoháky 10 cm od sebe. Jeden za hlavou a druhej k ocasu.

        NK-FT - Profil | So 29.10.2016 23:09:49

        Kondrakar >> Dávám max. 30 čísel, aby se mi vešli do pouzdra na návazce a i tak jsou dostatečně dlouhý, na konci obyč dvojitá smyčka s převlekem a chytám to do rychloobratlíku...rybku píchnu jednohákem za hřbetní ploutví směrem k ocasu, dělám to takhle už léta a v poho...

          NKondrakar - Profil | So 29.10.2016 22:54:37

          drvoštěp >> Jenom? Jsem čekal aspoň 40-50. No, nechám se poučit. Feeder chytám teprava druhej rok a dravce na něj zkouším od léta. Ale jen zřídka.

            Ndrvoštěp - Profil | So 29.10.2016 22:52:14

            Kondrakar >> Mám udělané montáže od 25 do 35 cm.

              NKondrakar - Profil | So 29.10.2016 22:45:19

              Shafi >> To sem udělal než sem dal zápis. Jop, byla krásně vybarvená. Čistá voda, proud, podjezí. Byl jsem tenkrát na parmách, ale brali jen oukleje a o kus dál něco lovilo, tak jsem převázal, dal rybku a do pěti minut tam byla.

                NShafi - Profil | So 29.10.2016 22:44:43

                Kondrakar >> Pročti si celou diskuzi a odpovědi najdeš. Ty štiky mají nádherné barvy.

                  NKondrakar - Profil | So 29.10.2016 22:43:39

                  K-FT >> Tak jednoháky dávam taky. Trojháky snesu leda na vláčce nebo u sumcařiny (tu nedělám). Takže pletenka stačí? A jak dlouhej návazec na stoják?

                    NK-FT - Profil | So 29.10.2016 22:38:27

                    Kondrakar >> zdar, na candochy dávám zásadně pletenku max 20 lb s jednohákem...

                      Ndrvoštěp - Profil | So 29.10.2016 22:33:09

                      Kondrakar >> Já dávám pletenku 20lb.

                        NKondrakar - Profil | So 29.10.2016 22:25:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Hoj, letos mám jednu zubatou na feeder z řeky. Větší jednohák, ouklej píchlá za hřbet za hlavou a návazec z 15lb šňůry na kapry. Byla to improvizace jak bejk (z nouze). Zubatá to měla v koutku.
                        Potřeboval bych poradit jak na céčka. Jakej matroš na návazce. Pletenka, silon, fc nebo něco jiného?

                          Nmarktomark - Profil | So 29.10.2016 21:54:03

                          Gordon713 >>
                          ja chodim iba na rieky, hlavne Dunaj. Snazim sa chytat zubace. Sekam v podstate hned. Zaber zubaca rozoznam uz v pohode.
                          Taky bolen da niekedy taky zaber, ze uz zopar krat som ledva chytil udicu vo vzduchu, ked bola zle ukotvena/ bez baitruneru.
                          Chytam bud na cele rybky alebo kusky rybiek. Podla toho aj nastrazujem na hak. Cele rybky bud za nosnu dierku, alebo na chrbatik.
                          Chytavam prevazne mensie zubace, mierove bolene, sem tam ostriez, mien, jalce.

                          Bud ti to chytaju male ryby ktore to len potahuju, alebo to chytia tam kde nemas hak, pripadne ak zubac zaciti odpor, tak to moze pustit.
                          A myslim ze hak v. 4, 6 v pohode staci.
                          Ak mas moznost skus dat klasicky na tazko na policajta, velky previs, a uvidis ako to taha.

                            NGordon713 - Profil | So 29.10.2016 7:06:09

                            marktomark >> nazdar venuješ sa lovu dravcov na feeder dlhšie ja som nikdy nechytal na feeder dravce iba som skúšal ale zasek my nikdy nesedí nechavas trochu ťahať alebo sekas pri ohnutej špičke napichnuté akým spôsobom?? Ďakujem .

                              NBuffalo1969 - Profil | Pá 28.10.2016 20:36:52

                              Shafi >> jasný.......já to mám taky tak. Mám kámoše co poradí a poradí dobře.

                                NShafi - Profil | Pá 28.10.2016 20:33:17

                                Buffalo1969 >> Asi by si nevěřil, co všechno jsem já díky radám z MRKu změnil:). Jsou tady nejen rýpalové a hlupáci, ale i pro mě borci, co poradí. Představ si třeba, že candát mi pohne špičkou , já seknu a je tam. Co musí dělat s rybkou nastraženou na položenou, aby se rozjel polystyrén po hladině.To by mi prozradila asi jen podvodní kamera.

                                  NBuffalo1969 - Profil | Pá 28.10.2016 20:13:06

                                  Shafi >> hele...já začal s dravci minulej týden a už jsem dostal od mnohých MRKmannů po ťafkách. Jo jsou borci co fakt poradí, pomůžou atd. Ale posunout se dál musím sám a to asi bez rad druhých nepůjde. Nerad dělám zbytečný omyly od kterých se samozřejmě taky dá odrážet, ale většinou to odnese ryba.

                                    NShafi - Profil | Pá 28.10.2016 19:59:49

                                    Buffalo1969 >> Vůbec se nepleteš. Těší mě hlavně tvá odolnost:). Znám pár jedinců, co by se už vztekali. Zkus dva feedery. Na jednom rybku nadnes a druhou nech ležet. Bude štika a candát.

                                      NBuffalo1969 - Profil | Pá 28.10.2016 19:51:49

                                      Shafi >> já se bavím pořád jenom o feederu. K tomu jsi tu diskuzi určil, nebo se pletu?...:-)

                                        NShafi - Profil | Pá 28.10.2016 19:31:49

                                        Používáte někdo ocelové lanka i při feederu? Nechci, aby se téma na této diskuzi příliš odchýlilo. Jinak vám děkuji na zatím slušné reakce, i když vidím, že se někteří držíte jen tak tak:))).

                                          Červené karty: Roub