Lov dravců na feeder

Máte někdo zkušenosti s lovem dravců na feeder? Jakým způsobem upevňujete rybku?
Autor diskuse: Shafi - Profil , 26.12.2011 feeder - techniky lovu

NBuffalo1969 - Profil | Čt 27.10.2016 7:21:03

fheavy >> ucvakla mi woblera na lanku a vytáhnul jsem ji na feeder a sek hned při záběru. Měla to krásně na kraji tlamky zepředu. Kdybych ji nechyl zažrat, tak to logicky utne. Dokonce jsem sem nkam ddával i tu fotku překousnutýho lanka. Tím jsem chtěl jenom říct, že kdyby ty štiky nenechali zažírat a sekali to hned jako já, tak to ten FC v pohodě přežije. Tohle je můj názor. Obě štiky byly v Mlnbrk.

    NBuffalo1969 - Profil | Čt 27.10.2016 7:14:15

    Pedro1 >> já zas tak blbej nejsem, neboj....

      NShafi - Profil | St 26.10.2016 22:30:53

      Buffalo1969 >> Už mám taky vytáhnuto několik štik jen se silonem bez lanka, ale dost jiných mi to překouslo. Když mi někde ukousne štika silon s jednoháčkem, navážu lanko a většinou ji na tom stejném místě lapnu znovu. A pak si vytáhnu i ten jednoháček.Naposledy patřil kolegovi Ticminovi.

        Ndada11 - Profil | St 26.10.2016 22:24:19

        Pedro1 >> Nechávám ho jet max. půl metru, pak sekám. Velkej tam je a malej doroste :-).

          NPedro1 - Profil | St 26.10.2016 22:22:52

          dada11 >> Chce to sekat hned.Lepší ryba je za kraj,malá spadne.

            Ndada11 - Profil | St 26.10.2016 22:20:04

            Pedro1 >> I 15cm rybku zbaští 45 candát. Ale to se mi stalo málo kdy.

              NPedro1 - Profil | St 26.10.2016 22:19:03

              dada11 >> Je to tak.Obzvlášť na malou rybku.Rozumný.

                Ndada11 - Profil | St 26.10.2016 22:11:12

                Pedro1 >> Jedině jednoháček. Kdysi sem chvilku používal malé trojháčky, ale s tím úhynem malejch candošů, bych byl sám proti sobě.

                  NPedro1 - Profil | St 26.10.2016 22:02:26

                  dada11 >> Jestli chytas candose na jednohacek,tak jde o prd.Ten stice která ho ukousne na 99,9% vadit nebude.Kdybych šel na candaty s rybkou a jednohackem,taky lanko nedám.
                  Ale více-háček a víc háčků už problem je.

                    NPedro1 - Profil | St 26.10.2016 22:00:30

                    Buffalo1969 >> Myslím že by stačilo zapojit tu věc,co máš v hlavě a odpověď máš hned.
                    Třeba že jsi měl kliku a FC se nedostalo do kontaktu se zuby?Třeba?Možná?Asi?

                      Nfheavy - Profil | St 26.10.2016 21:52:57

                      Buffalo1969 >> zdar muzu rict ze jsem se v drivejsich dobach stikam venoval
                      Az moc,a co se tyce tve otazky proc ti neucvakla fc tak je to v prve rade o stesti ze nemela fc pres zuby,jinak byses nemel na co ptat,da se to tak trochu eliminovat tim ze ju seknes hned skraje kdyz jede smerem od tebe aby to mela v koutku,ale i to je jen pravdepodobnost a ne jistota,lanko mne stika nikdy neprecvakla,akorat jednou pretrhla kdyz jsem ju natvrdo vyvalil na breh a mrskla mne do protivky hlavou pri dotazene brzde,a to mela jen tak do 70ti,lanko bylo na nejakych 5 kg ale tim trhnutim temer na suchu to prdlo jak repa.takze kdyz jdu cilene na stiky tak vzdy lanko,spolehat se na to ze to nebude mit mezi zuby to nedelam,kdyz ak kvuli tomu prijdes o velkou rybu tak to nejen nasere ale i ta stika muze mit problem,a to vetsi nez ty.:-)

                        Njá 2 - Profil | St 26.10.2016 21:10:52

                        Buffalo1969 >> Je to otázka pravděpodobnosti, pokud se vlasec dostane mimo zuby, je to v pohodě, ale taky se může dostat mezi ně a je konec.

                          Ndada11 - Profil | St 26.10.2016 20:51:17

                          Garys >> Lanko dát nemůžu, bez něj mám víc záběrů od candáta. Ale to je asi taky nad chápání některých jedinců.

                            Ndada11 - Profil | St 26.10.2016 20:48:37

                            xDanielS >> Každý jak umí, já vláčet neumím a nebaví mě to.

                              NBuffalo1969 - Profil | St 26.10.2016 20:04:03

                              Garys >> kdysi mi jedna štika lanko cvakla. Od té doby jsem dravce přestal chytat. vlastně jsem ani pořádně nezačal. V neděli mi neucvakla FC. A jak mi prosím tě tohle vysvětlíš?

                                NGarys - Profil | St 26.10.2016 19:57:13

                                fakt bych ještě viděl nějakou logiku v tom, že někdo používá jen vlasec kvůli nenápadnosti sestavy, ale když už tam prdnu pletenku, tak tam stejně tak můžu dát to lanko...ale nejspíš je to nad možnosti chápání některých jedinců. Takže to tu bylo milionkrát, ale když má háček víc jak jeden hrot, bez lanka do vody prostě nesmí.

                                  NPedro1 - Profil | St 26.10.2016 19:38:35

                                  Pstruh27 >> Jo,psal jsem to.Stačí aby ho narušila a ono pak praskne.

                                  A na kevlar jsem úplně zapomněl,to je jak vlasec.Stejně jako různé navazcove nekovove materiály,které nabízejí prodejci jako 100% odolné vůči ukousnuti.

                                  Přitom Micro Wire na 6 kg vypadá pod vodou stejně jako šňůra/vlasec a při rozumném zdolavani udrží hodně.Rybám většinou nevadí a když vadí,bude jim vadit všechno.

                                    NJohnny001 - Profil | St 26.10.2016 19:35:38

                                    Pánové Vyzkoušejte lanka Flexonit! Jsem z nich velmi nadšený(feeder,plavaná)! Letos jsme s nimi natahaly candátů dost a to malých i hodně pěkných a hlavně už se s prominutím vy*erte na ty dvojháčky a trojháčky! Na candáty všech velikostí vystačíte s kvalitním jednoháčkem vel. 6-4. Ostatně ani na štiky nejsou potřebné, nepoužívám je už několik sezón a ryb chytám víc a větších a to především na místech, kde nenasytové koupou plotice s trojhákama v zádech celou sezónu bez valného úspěchu.

                                      NPstruh27 - Profil | St 26.10.2016 19:33:44

                                      Pedro1 >> no, moje skusenosti su take, pletenku hryzne Štuka najlahsie. Fc ma zmysel ale od tej 0,50 mm vyssie, kevlar je podla mna 0 bodov. Ja chytam na wolframove lanka, zatial mi wolfram nikdy neprekusla ale chytam len na vlacku a je pravdou ze neraz sa mi stalo ze po zdolani stuky bolo wolframove lanko v mieste kde doslo ku kontaktu so zubami Štuky akoby mierne narusene. Proste nejake z tych xy vlakien zubami "sekla"......

                                        Npoky82 - Profil | St 26.10.2016 19:15:40

                                        Pedro1 >> Pedro bojuj ,má to smysl

                                          Červené karty: Roub