Lov dravců na feeder

Máte někdo zkušenosti s lovem dravců na feeder? Jakým způsobem upevňujete rybku?
Autor diskuse: Shafi - Profil , 26.12.2011 feeder - techniky lovu

NShafi - Profil | Pá 7.10.2016 0:06:55

marktomark >> Na řekách i na stojácích. Dnes za soumraku se povedl malý candát a za tmy půlmetrový úhoř.Špičky se sotva pohnuly a to i u úhoře. Byla mi celkem zima, ještě jsem si na změnu teplot nezvykl. Návazce jsem měl ve tvé toleranci:)

    Nmarktomark - Profil | Čt 6.10.2016 21:46:10

    Shafi >> neviem kde chytas. Ja iba na rieke. A tam davam nadvazce 50-100cm. Ak su kratsie, alebo dlhsie mam pocit ze mam menej zaberov, alebo iba tukance-kusance.

      NMajo86 - Profil | Čt 6.10.2016 20:48:00

      naposledy som bol u vody ale nechytal som na feeder. Cez to vsetko ma napadol nadvezec zostrojeny z z kevlaru jednohak Mustad tenky a vyhnuty drat a nad hačik som zo slabeho vlasca naviazal asi 10cm na koniec korok ktory celu mrtvu rybku nadnaša. Chcem to zajtra vyskusat v praxi a pripadne sa podelím z montažou a pripadným ulovkom :D ešte ma napadlo použit ako nastrahu nejaku morsku malu rybku ktora by zanechala vyraznejsiu pachovu stopu ale neviem ako by na to reagovali cendoši pre zmenu.

        NShafi - Profil | Čt 6.10.2016 1:02:23

        marktomark >> Po posledních zkušenostech z feederem jsem hodně skeptický k položené. Jsem přesvědčený, že se dokud se candát nezažere, tak s nástrahou nikam nejede. Chytával jsem klasicky s dvojháčkem a prošitou rybkou od ocasu za hlavu a vždy candoš zažraný.Teď už řeším jen délku návazce. Ale já na to příjdu a podělím se o zkušenosti:)

          Nmarktomark - Profil | St 5.10.2016 22:32:25

          Shafi >> to mas pravdu, niekedy zubac zaberie tak, ze indikator nezacne blikat na cerveno. ale aj tam vidis ze sa ti jemne ohla spicka, kedze to na spicke svieti.
          Niekedy zubace zase davaju take zabery, ze sotva zaregisturem ohyb spicky, ale indikator blikne na cerveno a ked seknem je tam.

            NShafi - Profil | Út 4.10.2016 23:54:04

            marktomark >> Už jsem ho viděl dříve. V prosinci, když byla fakt zima, se špička sotva pohla. Nevím, jestli by zčervenal. Ale já jsem zkusil zaseknout a seděl perfektně. Ale na parmy dobrá pomoc.

              NShafi - Profil | Út 4.10.2016 23:45:34

              Majo86 >> Když jsem nadnesl rybku nade dno, přišla štika. A tu jsem moc nechtěl. Ale nezlobil jsem se na ni.

                Nandrei11 - Profil | Út 4.10.2016 20:58:45

                marktomark >> ok, myslel som iny indikator;-). toto je dobry tip.

                  Nmarktomark - Profil | Út 4.10.2016 20:15:08

                  Majo86 >> Ja davam vacsinou mrtvu, (obcas zivu) rybku na hak bez polystyrenu, cize je na dne.
                  Na Dunaji byvaju zabery casto ked prechadzaju lode a vytvaraju sa vlny, si myslim ze to rozhybe rybku na dne, a preto dravce viac utocia.
                  takze aj mna by zaujimalo ci to ma niekto porovnane, ci nadnasanie rybky prinasa viac uspechov.

                    Nmarktomark - Profil | Út 4.10.2016 20:09:25

                    andrei11 >>

                    tu su indikatory, mam asi 3 druhy, aj origo, aj cina.
                    https://www.srovnanicen.cz/q/signalizator%20zaberu%​20na%20feeder/

                    Ja chytam len na rieke. Hlavne Dunaj, sem tam Vah a Morava.
                    Naposledy Dunaj v prude, na chvostiky. Indikatory pekne ukazu zaber, aj ked sem tam v prude obcas byvaju aj falosne zabery zapricinene prudom, bordelom,.... Ked to zablika na cerveno, hned clovek spozornie.
                    Som chytil naposledy bolena 60+, krasna jazda dolu prudom do toku. Dalsia ryba po 5 sekundach vyhaknuta. Pri oboch zaberoch pomohli indikatory.

                      Nandrei11 - Profil | Út 4.10.2016 17:32:39

                      marktomark >> ale na rieke nepouzitelne. ci?

                        NMajo86 - Profil | Út 4.10.2016 17:15:41

                        marktomark >> skus hodit link na ten indikator ktore konkrete myslis ...

                          Nmarktomark - Profil | Po 3.10.2016 22:07:00

                          zubace niekedy davaju tak jemne zabery, ze to je tazko identifikovatelne na spicke feedru. niekedy len jemne potahy par cm, a zubko visi na haku.
                          Ja pouzivam led indikator zaberu na spicku feedru, dobra vec na noc.

                            NMajo86 - Profil | Po 3.10.2016 21:26:46

                            Zdravím ako radsej používate nástrahu nadnesenu alebo na dne?

                              NStewik - Profil | Po 3.10.2016 21:21:10

                              Shafi >> dobré na feedri je to, že záber hneď vidno aj keď je jemný a ryba potom nemá zažratý háčik

                                NShafi - Profil | Po 3.10.2016 19:16:14

                                andrei11 >> Chce to strefit, když loví. To jsou nervy a nádhera zároveň. Jen najít ten čas a být tam vpravou chvíli. Vím co mi udělal bolen 78 cm na vláčku, kopanec a alou přes řeku. Co teprve na feeder:)

                                  Nandrei11 - Profil | Po 3.10.2016 19:02:54

                                  Shafi >>na rieke. a bol to zatial jeden bolen.😁

                                    NShafi - Profil | Po 3.10.2016 19:02:07

                                    Stewik >> Taky tak lovím, za papulku a šup do vody. Letos vede půlka rybky.

                                      NShafi - Profil | Po 3.10.2016 19:01:20

                                      andrei11 >> Ty boleny jsi chytal na řece, nebo na stojáku?

                                        Nandrei11 - Profil | Po 3.10.2016 11:48:49

                                        andrei11 >> *viac cez den. nie xenu. predikcia sem tam prekvapi :D

                                          Červené karty: Roub