Lov dravců na feeder

Máte někdo zkušenosti s lovem dravců na feeder? Jakým způsobem upevňujete rybku?
Autor diskuse: Shafi - Profil , 26.12.2011 feeder - techniky lovu

NRoub - Profil | St 7.3.2012 16:35:31

Delší lanko nemusí být, jedině kdyby to vzala metrová štika. Lanko ti ale nepomůže, když ti to sežere sumec. Tak to je ámen.

    NŠplíchy - Profil | St 7.3.2012 16:06:58

    Roub >> A neni prosim te lepsi, dat to lanko delsi ?? Muzes ji to pak nechat vic zazrat a jistota zaseku je na 100%

      NRoub - Profil | St 7.3.2012 14:54:37

      Musíš dát na průběžnou montáž 50cm lanko, a se zásekem počkat, ať se ryba pěkně zažere až do jícnu. Pak se ti nemůže stát, že ti spadne.

        NShafi - Profil | St 7.3.2012 0:22:37

        ondiktt >> Mě tento způsob zaujal hlavně kvůlli bolenům v silných mělkých proudech. Na cigaretku jsem nesnášel. Já jsem nekuřák, ale někteří fajča hodně dlho :) Někdy dravci spolkly rybku v mžiku a jindy je ne a ne zaseknout. Feeder se zdá nejúčinější.

          Nondiktt - Profil | Út 6.3.2012 23:51:09

          Shafi >> malí zubáči, nejaký ten ostriež. Pred tým roky boli aj nejaké maličké šťuky. Ale všetko malé, možno sa to tento rok zlomí. A je to aj preto lepší spôsob, lebo vačšinou to nemajú tak hlboko ako pri klasickom chytaní s previsom a pri cigaretke :-)

            NShafi - Profil | Út 6.3.2012 23:47:09

            ondiktt >> Jedna z těžkých věcí pro mě, myslet na to při sekání. Co si loni pěkného na to vytáhnul?

              Nondiktt - Profil | Út 6.3.2012 23:42:28

              Shafi >> mám navijačik so zadnou brzdou a mám ju povolenú

                NShafi - Profil | Út 6.3.2012 23:39:03

                ondiktt >> Brzdu máš povolenou, nebo máš (teď si nevzpomenu jak se to píše) buitruner asi?

                  Nondiktt - Profil | Út 6.3.2012 23:30:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Tomuto spôsobu lovu dravcov sa chcem venovať tento rok viac. Minulý rok sa mi to osvedčilo a je to pecka. Nepoužíval som kúsky rybiek, ale malé celé rybky. Malé olovko, menší jednoháčik, ktorý poprepichujem od chvosta smerom k hlave. Sekám ihneď. Riešim to tak, že feeder položím na rasošku so signalizátorom- keby náhodou.

                    NShafi - Profil | Út 6.3.2012 23:24:28

                    Peši >> A takový ocásek z perlína, nebo z okouna, taky nemusí být špatný. Červéná barva ocásků může být hodně silné dráždidlo.

                      NShafi - Profil | Út 6.3.2012 23:22:14

                      gobek >> Tak si to představuji,včetně nástrahy. Jsem zvědavý ,co to přinese. Feeder mám krátce a dnes jsem koukal na špičku, co provádí v proudu. Těžko jsem odhadoval, co může být záběr. Ještě se musím hooodně učit :)))

                        NPeši - Profil | Út 6.3.2012 22:23:05

                        Koly.P >> Jojo počásko nám vyšlo, něco jsme pochytali...byl to fajn. Snad to zopákneme ne???

                          NKoly.P - Profil | Út 6.3.2012 22:21:21

                          Peši >> To byla libovka ty Slapy...

                            NPeši - Profil | Út 6.3.2012 22:13:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Minulý rok chyceno na feeder, chytali jsem na ocásky z plotiček, menší dvojháček a šlo to taky.

                              NKoly.P - Profil | Út 6.3.2012 21:54:25

                              Kámoš si na feeder s twistrem, smáčkem dával Candáty...:). I dobrá zdolávačka.

                                Ngobek - Profil | Út 6.3.2012 10:47:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                nazdar. já chytám candáty na feeder hlavně na řece. ocásek z oukleje,obyčejný menší jednoháček,30-40cm návazec,olovo volím podle proudu a každé menší cukání špičky sekám. ať ti to hrčí.

                                  NPstruh27 - Profil | Čt 1.3.2012 13:31:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Shafi >> Určite to funguje, keď sme chodievali na Zubáče na Gôtovanskú zátoku (je to už tak 10 rokov dozadu), tak kamarát vždy pred večerom rozkŕmil miesto kúsok od brehu strúhankou, aby sa tam stiahli malé rybky. Fungovalo to dosť dobre - za rybkami prichádzali aj dravce - Zubáče, Ostrieže, Šťuky, Bolene, Duháky.

                                    NPstruh27 - Profil | Čt 1.3.2012 13:23:04

                                    owner553 >> Mne sa to tiež par krát stalo. Mal som maličkú rybku na jednoháku (tak 5 - 6 cm - väčšie som nechytil) a nasal mi to kapor - záber bol vždy veľmi prudký.

                                      NMaTTeSeK18 - Profil | Ne 26.2.2012 20:22:50

                                      Shafi >> Mě se to stává často že mi tam najedou okouni chodím na dravce totiž jen na jeden revír a rybky si tam taky chytám na jednom místě a už se mi stal že jsem chytil pár slušných okounů a občas mi to ukousla štika ale hodil jsem rybku a byla tam:)takže si myslí že když chodím na to stejné místo pořád a přilákám rybky krmením tak ti dravci co jsou poblíž i tom ví a jdou po nich.

                                        NShafi - Profil | Ne 26.2.2012 20:20:23

                                        MaTTeSeK18 >> Často se mi na malém rybníku stávalo, že do zakrmeného místa najeli dravci a začali prohánět mnou lovené rybky. Loni jsem zasekl na kukuřici štiku, možná jí tam přilákaly rybky u krmítka, ale možná jen náhoda.

                                          Červené karty: Roub