Soukromý revír relax?

Jezdím na soukromé revíry a jsem tam spokojen.Je pro vás rybaření na soukromém revíru lepší než chytání na svazových vodách?Jaký je váš názor na soukromé revíry? Je to řešení nedostatku času navštěvovat častěji svazové vody nebo, relax v přírodě mezi kamarády?
Autor diskuse: Jarda 7 - Profil , 20.12.2011 všeobecné - revíry, cestování

Nlibec77 - Profil | St 28.12.2011 13:29:37

foxxx >> Sice na 3 pruty nechytám a přes noc taky né ale stím bivakem mě to někdy štve,protože jezdím rybařít tak na 4 dny. Zatím mě za to teda nikdo nebuzeroval..

    Nfoxxx - Profil | St 28.12.2011 13:23:24

    nofish >> No jo,ale proč ty soukromé revíry vznikly? Dřív si každý kaprař stěžoval,jak nemůže chytat na tři pruty,non-stop,že je všude bordel,jak ho buzerují kvůli bivaku...pak vznikly tyto revíry,kde máš čisto,můžeš lovit na tři pruty,non-stop,v klidu bivakovat...a najednou pozoruji,že zase špatně!?:-) Někteří rybáři už neví,co by chtěli...mi připadá!?

      Nfoxxx - Profil | St 28.12.2011 13:19:52

      Netipa - poslední hrdina MRKu >> Víš jak,ten kapr za nic nemůže,vše je hlavně o lidech-rybářích...

        Nnofish - Profil | St 28.12.2011 13:06:27

        Sven >> to je právě ono. Někdo vidí že to funguje a chtěl by to rozkrást. Zájem bude samozřejmě jen o lukrativní části. Zbytek by totálně zaniknul. Ty ódy na soukromáky mě fakt "baví". Přitom když vidím obsádky, to zkultivované prostředí (mola, asfaltky, to zázemí) tak to nemá s rybolovem v klasickém podání nic společného. Zažil jsem x soukromníků s vlastními revíry. Většinou to funguje dokud revír dostatečně vydělává a nemusí do něj cpát peníze- myšleno do toho vodního díla jako takového. Osobně by mě zajímalo jestli mají zpracovány a dodržují třeba manipulační plány a podobné věci.
        Furt tak trošku doufám, že se jednou lidi umoudří a budou se věnovat rybolovu jako takovému, ne honbě za rekordy při posezení na anglickém trávníku, nebo molu. Na tohle mám takový svérázný názor. Zažil jsem i rybáře co si našli flek a chtěli ať jim tam vyseču trávu, protože oni zaplatili za povolenku. Holt "měšťáci na rybách v divočině (divočina = nejbližší beton a asfalt až 100 metrů daleko)".
        Jednoduše řečeno. Svaz se z drtivé části stará o vody státní. Nás všech a umožňuje nám všem tam lovit. Nevidím důvod proč by pětihektarový rybník, nebo klidně orlík měl dostat do ruky soukromník a hrabat na tom. Když už, tak snad majitel, tedy stát......

          NSven - Profil | St 28.12.2011 12:17:00

          nofish >> ahoj. Trefil jsi hřebík rovnou na hlavičku.
          Organizace 300 000 lidí, která stále funguje a to dokonce bez jakýchkoli subvencí, leží řadě privatizátorů v žaludku. "Záchranný, zahraniční kapitál" i domácí tuneláři, přichází zkrátka....
          Řešení není v rozdrobení Svazu ziskuchtivým soukromníkům nebo kvůli skupince sobeckých sportovců ale v návratu ke kořenům a původní myšlence spolkového rybolovu.
          Původní idea: vysaď, chyť a přilož ruku k dílu, funguje cca 130 let a za tu dobu prokázala, že je životaschopná.
          Přežila rozpad Rakousko-Uherska, první i druhou světovou válku, kapitalismus i socialismus. Takže použiju znovu tvoje zvolání " Nasrat pánové a dámy" !!!!!!!!
          Postavte si svoje rybníky a přehrady a tam si sportujte jak vám bude libo.

            NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 28.12.2011 12:02:23

            nofish >> Právě že ne. Můžeme přeci hulákat na Mrku. Tak se vždycky všechno vyřeší :-)

              Nnofish - Profil | St 28.12.2011 11:51:52

              Netipa - poslední hrdina MRKu >> demokracie u nás je holt zajímavá "odnož"........ JJ máš recht, svaz je moc měkký, přitom jako organizace s tolika členy disponuje obrovskou "silou" Ale co, stejně s tím uděláme houno.

                NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 28.12.2011 11:47:07

                nofish >> Jo takhle to je. Názory to jsou zajímavé. Právě proto já jsem odpůrce té naší klasické zažité demokracie, jelikož vláda lidu je na hovno. Lid je ve své podstatě ve velké míře jenom chátra. Tendence kecat do všeho, ač tomu nerozumím a vidět jenom ten můj zájem a nevidět důsledky, to je klasické pro většinu. Podle mě svaz hodně vyměkl a vůbec nedokáže využít svého monopolu. Proč sadit toliko kaprů? K čemu? Vycházet vstříc požadavkům většiny a pokoušet se kopírovat moderní trendy EU (Nikl copyright)? Nasrat. Prostě my to tady celý obhospodařujeme. My máme študované odborníky. Vy máte možnost si zachytat na našich revírech, ale pouze pokud budete dodržovat naše zákony, který nejsou dělaný pro vás, ale pro ryby. Pokud se vám to nelíbí, tak luštěte křížovky.

                  NMr.Mepps - Profil | St 28.12.2011 11:44:21

                  Jarda 7 - >> Jednou za pár let si zajedu na soukromák občas zachytat ale spíš na svazuvku ve svém okolí mám jednu kde se dají v klidu chytit kapři nad 10kg letošní strop je já 13,5 kg a kolega 14,2 kg.

                    Nnofish - Profil | St 28.12.2011 11:40:41

                    Netipa - poslední hrdina MRKu >> no nedávno jsem pár takových názorů zaznamenal. Že prý se svaz neumí starat, soukromníci by to zvládli lépe a svazu že by stačily řeky (samozřejmě bez lukrativních úseků) a "zbytky". Oni někteří lidi prosrtě nedokáží mylset v souvislostech....... Je pravda že svaz musí hodně lidem ležet v žaludku. Je to jedna z mála organizací co nebyla ještě dostatečně rozkradena (na pár vyjímek) a zatím furt plní svou funkci což je v tomhle státě nepochoitelné..........

                      NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 28.12.2011 11:36:03

                      nofish >> Takže ideální scénář je ten, že by svazu zůstaly ležáky typu horské bystřiny (kde je přírůstek kapra finančně zanedbatelný), močály a podobně? To by jistě svaz ocenil a počet jeho členů by stoupal.

                        Nnofish - Profil | St 28.12.2011 11:11:40

                        Netipa - poslední hrdina MRKu >> neboj, dle představ některýcch jedinců by svazu některé (pravděpodobně nevýdělečné) vody zůstaly. Takže tam by prý ty ryby mohly normálně plavat. A korát netuším kdo by to vše platil když by většina členů nebyla........

                          NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | St 28.12.2011 11:09:26

                          Jiří Hanel >> Kdyby byly všechny ryby soukromé, tak bychom se opravdu ocitli na planetě Kapr. Soukromník jede za ziskem a zisk se rovná kapr. Kdo by se ve svým revíru zaměřil na sportovně na hovno ryby typu vranka, ostroretka a tak dále? Na svaz můžeme nadávat jak chceme, ale díky bohu za něj.

                            Nnofish - Profil | St 28.12.2011 11:04:44

                            SOPTIK 52 >> máš recht. Ono pět ódy na soukromáky jako rybář který preferuje jeden způsob lovu a dvě-tři cílové ryby je jedna věc. Vidět ty poměry jako rybář ne jen lovící ryby je pohled většinou žalostný.

                              NSOPTIK 52 - Profil | St 28.12.2011 10:58:03

                              Jiří Hanel >> já bych Ti mohl ukázat ,jak také soukromé rybníky dopadnou po pár ročním užívání soukromou osobou.Ono si to hodně těch nových majitelů představuje ze začátku trochu vše jednoduše.Opak je pravdou.

                                NSOPTIK 52 - Profil | St 28.12.2011 10:54:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Toufi >> píšeš hodně rozumně.Jen to přirovnání rybařiny ke sportu mě nesedí.Podle mě rybařina je lov se vším všudy.Proto bych vynechal název sport.Jinak s tím hájením po vysazení plný souhlas.To bych nařídil povinně celoplošně.Jiné věci bych ale nechal v rozhodnutí daných MO.Každá voda má jiné podmínky.Jako jednu alternativu ochrany ryb,bych omezil počet úlovků a nebo návštěv.Na pstruhových vodách to fungovalo dobře.Jinak co se týče zemědělství,tak tam by se nám do toho neměli moc plést.Mají na vyřešení dost problémů,které nezvládají.

                                  NJarda Š. - Profil | St 28.12.2011 10:35:25

                                  Toufi >> S tím, že se to rychle vychytá, se u kapra výrazně překračují zarybňovací plány. Kdyby se rychle nevychytal, nemohlo by se ho tolik vysazovat, rybáři by nadávali, že si nenachytají svoje kapříky a producenti by ztratili odbyt. Současný stav neobhajuji, naopak považuji za škodlivý, ale musí dojít k hluboké systémové změně hospodaření. Spíš by se mělo investovat do původních druhů a kapra omezovat, zvyšování jeho ochrany nepovažuji za krok správným směrem.

                                    NSaz - Profil | St 28.12.2011 10:33:13

                                    Jirimu Hanelovi,Tak si ani nekupuj povolenku.Tady jenom treba kecas a mozna po tvojim odjezdu --plechovky krabicky pytliky,petky.mozna kazda ryba focena.atd..chod si na sokr. protoze tam si to nikdo nedovoli.Akdyz tak to po tobe pan domaci uklidi,apriste te nepusti.

                                      NToufi - Profil | St 28.12.2011 10:02:46

                                      Jarda Š. >> Ale není mi jasné, proč se má tato ryba vychytat během prvních měsíců po vysazení? Nechci se pouštět do diskusí, co udělá velké množství malých kaprů s ekosystémem v rybníce, že podkalí vodu a sežerou vše, na co přijdou, je všem jasné. Abychom předešli nedorozumění, 100% CaR je úplně něco jiného, než rozumě nastavená spodní a horní míra. K45-70 nikoho a nic neohrožuje, rybáři mají co chytat celý rok. Dříve se hájilo běžně, 10 dní po vysazení do revíru se nesmělo chytat, aby ryba měla čas se rozjet, dnes mi to přijde, jako když si jdete pro vánočního kapra do kádě. Rybáři na jedné straně sypou do rybníků ryby a ty jsou poté měsíc v obležení dokud se nevytahají mírové ryby. Pak všichni halekají, že se nasadilo málo, pokud dáte menší rybu, protože byl špatný rok a nebo vám ji kormoráni sežrali, tak zase všichni křičí, že se nasadily podměrečné. To je smutná realita a se sportem to nemá co dělat.
                                      Druhá strana mince samozřejmě jedná se o zemědělství a je zájem, aby byla poptávka po rybách, to že by v našich končinách všechny vysazené ryby zůstali v rybníce je nesmysl, kapr je tradiční jídlo a patří na český stůl, obavy tedy nejsou na místě.

                                        NJarda Š. - Profil | St 28.12.2011 9:15:58

                                        Toufi >> CaR je z hlediska současného hospodaření škodlivé. Když se vysadí mírová ryba, tak je zájem na tom, aby se vychytala, ne aby zůstávala v revíru.