- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Komu se líbí současný stav "přírody" kolem vodotečí?
Ptám se rybářů, k čemu je nám rybářské právo a povolenka, když se na spoustu řek a říček prostě nedá dostat ani po břehu, ani vodou? Líbí se vám takováhle divoká příroda anebo ta co jí my starší pamatujeme když byla krajina udržovaná?
Když se zeptám rybářských funkcionářů, mnozí pokrčí vyděšeně rameny a zašeptají "jo hochu, to jsou ochránci, proti nim nic nezmůžeme". Já pamatuju když jsme šeptali, aby nás neslyšel nějaký komunista. Co vystřídalo rudou totalitu?
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
3x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
Mrknato - Profil | Pá 30.9.2011 13:02:44
BOWDEN® - Profil | Pá 30.9.2011 13:02:04
Jo, skvost to tam asi neskrývá, i když kdo ví. Ale ty a ani nikdo jiný si tam nezachytá, asi si to vůbec neumíte představit.
A píšeš, že by sis UPRAVIL místo k chytání. Neupravil, nesmíš!! A to nesmíš nikde a v projektu Natura 2000 už vůbec ne!
Asi to holenkové nevíte, ale už dávno nesmí nikdo ničit břehové porosty a tedy si nesmíme nijak v roští vyřezávat rybářská místa.
Jo on stačí zámecký park, kde na 1.800 metrů řeky, tedy 1,8 km najdeš asi 12 rybářských fleků. Všude na rybářských flekách nasázené parkosy a tmavá džungle.
Mrknato - Profil | Pá 30.9.2011 12:56:57
Daleko horší je stav vody, její množství a kvalita, která neumožňuje přirozený rozvoj původní populace. Proto ty "zarostlé břehy a jungle" naopak vítám. No a to, co ti říkají čilimníci je fakt pravda. Čilimník, aní jím zpunktovaný brigadýr nemůže vzít do ruky motorovku, sekeru a jít dělat pořádek u vody. To nemůže ani vodák, chatař a ani platící člen ODS....
Siven Polní - Profil | Pá 30.9.2011 12:55:35
BOWDEN® - Profil | Pá 30.9.2011 12:51:05
Jo a když chceš někde džungli, kup si nějakou přírodu svojí a nás nech proboha žít v civilizaci.
Ale i tobě děkuju za názor.
malamut - Profil | Pá 30.9.2011 12:49:34
Siven Polní - Profil | Pá 30.9.2011 12:47:37
Upozorňuji, že šlo o vodu, kde není povolen lov z loďek, člun jsem pouze použil jako transport. Kouzelný lužní les, meandry, plážičky, tůně, jungle... Srdce se jen chvěje. A je na co v zimě vzpomínat!
šmudla - Profil | Pá 30.9.2011 12:31:21
Mě se příliš udržovaná krajina nelíbí a nechci ji mít všude, bojovat s přírodou žere energii a prachy, prošlápnutá cestička stačí a nemusí tam být vybagrovaný 4 metry průsek. Právě že toho rostlinstva kolem řek je málo, stromečky jsou spíš keře, kořeny do vody nikde, meandry taky nikde(srovnaný koryto do přímky, vody 5-10cm, tůňky nikde, padlej strom hnedla přiletí povodí a zlikviduje. Já si myslím že příliš péče krajině škodí.
Pod vzrostlýma stromama kolem řek neroste tolik "bordela" že se dá i projít, jenom hold to bude dlouho trvat než tam naroste zase zpátky průchodná džungle, když to lidi pokosí tak to bude zase tam kde sme byly, jakmile nikdo nepřijde jednou dvakrát za rok pokosit= absolutně neprůchodněj terén, nekosíš 15-20roků a terén bordela se promění v průchozí kouzelnou krajinku (stačí počkat :).
Butchi - Profil | Pá 30.9.2011 12:28:59
Tu zprávu prosím ignoruj, špatně jsem to pochopil.
Butchi - Profil | Pá 30.9.2011 12:19:09
Mně to naprosto vyhovuje. Do těchto končin pak chodí málokdo, protože mnohé ty porosty odradí. Je tam klid, ryby mají úkryt a potravu, nešaškují tam zcákaní blbouni s bivakama, ani další podobné existence.
Tohle vůbec není o zelených, ti se přivazují ke stromům jen tam, kde je televize. Rybářští funkcionáři s tím pochopitelně asi nic moc neudělají, protože nemají právo do pozemků kolem vody zasahovat, když jim nepatří.
Nevím, proč by nemohly existovat úseky řek, které jsou nepřístupné. Za těch pár korun na rok ti přijde, že si nemáš z čeho vybrat? A pokud tě to tam láká, proč si nedát tu námahu a taky pro ten úlovek neudělat víc, než jen přijet autem až k vodě?
Siven Polní - Profil | Pá 30.9.2011 12:16:55
Groove - Profil | Pá 30.9.2011 12:08:53
Siven Polní - Profil | Pá 30.9.2011 12:04:13
Kopřivy, hovada, muchničky, vosy, ostružiní... Málokdy se po takovém výletu kvalitně vyspím ;) Pokud se člověk patřičně oblékne (v létě to je ovšm problém, o tom žádná), neměl by být problém podrostem proniknout. Samozřejmě musí být člověk vybaven "šoulačkově". Pro mne to znamená spíše ty klady, jelikož převážně samotářsky vláčím a nejezdím autem. Chápu však, že pro bobkaře s 30+ kg cajku zde nastává problém (není to myšleno pejorativně). Auto 2 km daleko, strach, jestli tam ještě bude, až se vrátím... nic moc. Na druhé straně je pro sedavé typy vysezených míst se silnicí za zády či prošlapaných cest, bohužel často plných uřvaných nerybářů, stále dost a dost.
Edit: Nezmínil jsem nedobrovolně pohybově omezené, zpravidla starší rybáře. Zde však platí též výše zmíněný názor.
drozďák 30,42 - Profil | Pá 30.9.2011 11:59:57
Zkus se zamyslet nad symbiozou okolní přírody a vodoteče samotné. Jaký vliv má třeba bujné, neregulované rostlinstvo na vodnatost, úživnost, teplotu vody atd.
A neříkej mi, že to víš, protože pak bys takovou debilní otázku nemohl ani zplodit.
Jinak další praktický užitek bujné vegetace zmínil MrKos....
tuzemak - Profil | Pá 30.9.2011 11:58:20
knedlicek12345 - Profil | Pá 30.9.2011 11:57:37
smradzjzd - Profil | Pá 30.9.2011 11:46:48
MrKos - Profil | Pá 30.9.2011 11:44:30
Ono je to složeté, rozmach rybařiny je patrný na každém kroku, povolenka prakticky zadarmo tomu jen nahrává a v tomto stavu chtít či jen toužit po tom aby břehy byly přístupné je v podstatě sebevražda. Podívej se, vážený kolego, na vody kde břehy přístupné jsou - myslím že tam lze najít celou řadu odpovědí. Ochránce přírody nijak neprosazuju, v souvislosti s kormoránem je dokonce nemám rád, ale v tomto jim fandím a je dobře že se snaží.
Na poslední otázku co vystřídalo rudou totalitu lze odpovědět jednoduše a to tím že masový příliv lůzy k vodám, masové vytlučení většiny slušnějších ryb, rozmach soukromáků kde také končí celá řada větších ryb a v neposledí řadě dostupnost informací i rozmach prasečích srkaček takže dnes ty ryby nachytá opravdu každý a nachytá jich kvanta.
Je dobře že se v tomto všem aspoň někde najde řeka zarostlá kopřivami, křovím a bodláčím. Jen víc takových míst.
Pepa5 - Profil | Pá 30.9.2011 11:40:36
Červené karty: MrKos, MarPit, malamut
Stav vody v okolí
| Praha - Na Františku (Vltava) | 247 cm | ||
| Praha - Výtoň (Vltava) | 85 cm | ||
| Praha - Nusle (Botič) | 19.2 °C | 48 cm | 0.17 m³/s |
Kde to žije - všechna témata
10:28ATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:15Rybáři vs ochránci přirody 72
10:11Staré Česke rybářské vybavení 396
8:49Poradna: Sumcařina 2572
6:54Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 43
6:49 Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 25
2:11Hlídač slev eshopů 751
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtLabe fishing store 19
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoŽermanky a bivakovani 4
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...









