- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?
Změny v Rybařském řádu ?
A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%
B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%
C) ANO-Jeden návazec4%
D) NE-Zbytečné zavažení15%
E) NE-Na co podložku? zbytečné2%
F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%
G) Jine nápady2%
Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NButchi - Profil | Út 19.7.2011 9:22:11
To je velice výstižné. Žádná ochrana rybích společenstev. Jinak už by se někdo staral pořádně i o to, že mizí lipan, potočák a další tupé a zastaralé druhy ryb. Holt neumíme tak krásně řvát - my, kteří nejsme posedlí jen jedním druhem.
Co k tomu říct, snad jen, že jsem s tím neměl problém, dokud to nepřešlo ve vyslovenou agresi, rybokámošství a vymývání mozků.
Npepa-č - Profil | Út 19.7.2011 9:19:30
za jednu vyjížďku na kajaku jich v seberu omylem woblerem několik. minimum, co se mi "povedlo" jsou dvě.
a to jsou jen "zapomenuté", "utržené" atd.
jen pro ilustraci.
Npepa-č - Profil | Út 19.7.2011 9:15:11
já to vím, ty to víš, a wostří a moderní kokoti to nevědí....oni pouští, oni smí všechno. :-(
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 19.7.2011 9:13:12
NButchi - Profil | Út 19.7.2011 9:11:29
Tak se na to díváme my. Většinový názor je opačný.
Všichni chtějí chytat hned a jen velké ryby, kdykoliv se jim zamane.
Pokud ne, je potřeba vše uzpůsobit, aby tomu tak bylo.
NLauri - Profil | Út 19.7.2011 9:10:28
NMaxxx - Profil | Út 19.7.2011 9:10:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 19.7.2011 9:08:41
Samozřejmě, že kdyby bylo po mém, tak bych povolil echolot, který je samozřejmě celoplošně zakázaný. Stejně tak bych povolil i pruty a navijáky, které jsou taktéž celoplošně zakázané. Zavážení je někde povolené a někde ne. Povolit zavážení kaprařům na každou louži, jelikož jsou to lemplové, co zakrněli a neuměj už ani nahazovat je kravina. U sumcařů to chápu, jelikož po tmě na tajňáka zaplavávat trhačku s okovaným cejnem je na vyliž. Tedy v tomto případě je to v pořádku.
RŘ je bezesporu zastaralej, jelikož nereflektuje aktuální rybářské trendy a vrtochy. Měl by se měnit každý půl rok, aby byl více flexibilní. Tedy například pokud LK baits vytvoří zavážecí helikoptéru, potom by RŘ měl povolit zalétávání nástrah. Stejně tomu by mělo být v případě zavážecího rogala od Nikla. Navíc jelikož moderní rybáři nespí a frčí na metamfetaminu, proč jim nepovolit nonstop? Takhle zbytečně čtyři hodiny čuměj na vodu s vytaženýma prutama a jsou smutní.
Npepa-č - Profil | Út 19.7.2011 9:01:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nrover - Profil | Út 19.7.2011 9:00:40
NButchi - Profil | Út 19.7.2011 8:59:44
Přemnožený sumec mě vystřeluje z bot.
Jediný problém této ryby je v tom, že žere kapry, a tím pádem musí z vody za každou cenu.
NBobertik - Profil | Út 19.7.2011 8:56:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Sice je pravda, že ta anketa, není úplně dobře postavená, těžko tam něco vybrat, ale za mě osobně bych klidně nějaké změny v RŘ zavedl. Povinnost používat podběrák a to všude, chytání pouze na jeden návazec s jedním háčkem, používání podložky, roční limit přivlastněných ryb.
Klidně by svaz mohl vyjít i části rybářům více vstříc a umožnit za určitých podmínek i jinou rybařinu, zavážení, chytání non-stop, háčky bez proti hrotu apod.
Hlavně mi tady nezačínejte někdo vysvětlovat jak je to s MO a svazem, úředně-administrativním povolováním chytání non-stop atd., tohle moc dobře vím a taky vím, že kdyby se svaz snažil tady opravdu něco vybudovat, tak si myslím, že už by se mu to i povedlo. Noto, že to pro určité lidi není jen srdcová záležitost ale pracovní náplň, tak by to už mělo i nějak vypadat.
Na druhou stranu, už by se taky něco mělo udělat s výdejem povolenek, aby to nedostal každý pomalu jen za zaplacení členských povinností a cenu povolenky, ale taky několika znásobit kontroly RS a podobně.
A ten, kdo si myslí, že ryba má v létě od 00:00:00 do 03:59:99 absolutní klid a není ničím ohrožovaná je pěkná blbost, protože kolik procent lidí by mělo opravdu nahozeno a něco by za ty čtyři hodiny vytáhlo. Na některých revírech pak brečí, že tam není šupina a můžou zato přemnožení sumci nebo jiné výmysli, ale hospodář a MO neudělají nic pro změnu, aby to tak nebylo, protože oni když jsou k vodě tak tam půlka z nich jde jen s tím kýblem šrotu a kukuřice.
A nokonec. Můj vlastní názor je ten, že tady na MRKu píšou hlavně lidi, co sem tam něco poruší a takových těch krmítkářů, důchodců a podobně tady moc není, takže to tady vlastně ani nená smysl moc řešit a pokud chce někdo nějaké změny, jakože ve skutečnosti atdy každý tak je potřeba začít u své MO a třeba se to časem i někam pohne.
NButchi - Profil | Út 19.7.2011 8:26:18
Svůj vývoj to pochopitelně má, o tom není sporu..
Tvoje poznámka je velice trefná. Podle mě je to proto, že jsou přesvědčeni o tom, že těm rybám absolutně neubližují. Což je nesmysl.
NLudaT - Profil | Út 19.7.2011 8:13:00
Spíše mě zaráží že kapraři neustále volající po čím dál větší ochraně ryby domácí a na druhé straně zase volají po co nejsnažších a nejlepších podmínkách pro jejich lov a pro sebe, to mi přijde trošku schyzofrení....
NButchi - Profil | Út 19.7.2011 8:00:59
Přesně tak. Pokud se to někomu nelíbí, může si jet na soukromák.
Kastovat lidi na základě původně dobrovolného rozhodnutí, dnes však spíše extremismu souvisejícího stejně jen s byznysem, je totální kravina.
To je, jako kdybych navrhnul, že někdo bude muset připlácet za to zavážení, lov na 3 pruty nebo 24h denně.
NButchi - Profil | Út 19.7.2011 7:56:35
Přesně na něco takového jsem čekal. Protože, a to bych rád zdůraznil, sumce n e c h y t á m.
Logiku to neztratilo, pokud si myslíš opak, evidentně jsi můj příspěvek nepochopil.
NCarpHouser - Profil | Út 19.7.2011 7:54:50
Kde to žije - všechna témata
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
14:26NRybáři a vinařství 927
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SONUBAITS krmení a nástrahyZa 109 Kč
NOVINKY skladem! Supercrush Mega Carp Method Mix Red, Spike'um Wafters 8mm, Clear Pellet Oil 250ml, Essential Ingredient, Baits spray a další na www.chytil.cz
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....











