Nový časopis Jelcománie?

V poslední době se několika "kaprařům" podařilo to, že místo kaprů tahali z vody jelce a to i obřích rozměrů, dokonce úspěšněji než specialisté na tuto rybu...příklad loni Bobrman na Italském jezeře vytvořil rekord, kdy za 24 hodin chytil 27 jelců a to na vyvážku a to s 2x20 mm boilie...a tak vznikl tento časopis a jde jen o to zjistit co by si odborná veřejnost přála v tomto časopise přečíst a co by si přála o této problematice dozvědět...
Autor diskuse: mi-ku - Profil , 13.7.2011 všeobecné - ostatní

Která metoda lovu je nejvhodnější na lov jelců

A) heavy,trvdá a wostrá kaprařina18%

B) light kaprařina s miniboilie2%

C) muškaření s antiperlí pod háčkem3%

D) vláčení rousnice4%

E) na trhačku6%

F) třešně, mirabelky, a jiné ovoce11%

G) brambor, těsto či houska2%

H) čeřínkování2%

I) podsekávání5%

J) matriožka (chytání jelců na malé jelce až chytnete toho největšího)46%

Od 13.7.2011 hlasovalo 98 čtenářů.

nofish - Profil | St 13.7.2011 23:30:52

Šlapeto >> myslíš malí nebo ti nad 10kg? asi půjdu objednat boilie teda a vyndat z auta ten přívlačák, tím se asi chytají jen ti malí teda :-(

    Šlapeto - Profil | St 13.7.2011 23:28:54

    Spolehlivě bere jelec na LK baits Shrimp a ještě líp na Compot :o))))))

      Jarda 2004 - Profil | St 13.7.2011 23:23:36

      mi-ku >> Paráda ale víš co je na tom nej že já vůl nepřečetl dodatek k otázce a začal pátrat po netu kde že ona tiskovina je k mání. Moc hezky jsem to chroupal.

        nofish - Profil | St 13.7.2011 23:21:29

        mi-ku >> Akorát pořád nechápu jedno. Proč se zahazovat s takovou rybou k ničemu, když je tu spousta lepších. Třeba veslonosi, jeseteři a další údajně cizí ryby.
        I ty jeden. Není tohle snaha zpopularizovat lov, vychytat trofejní jelce, pak i ty malé, aby se uvolnilo místo těmhle "nadrybám"? Přece jenom příroda není dokonalá, tak bychom mohli taky trošku změnit ryby u nás žijící (druhy)........ Pod heslem "jeseter do každého rybníka, či řeky" se pak budeš snažit zpopularizovat zase je a změníš název časopisi hádám :-D

          sauron13 - Profil | St 13.7.2011 23:09:59

          mi-ku >> Rád bych také óóó velký guru jelcařů přispěl trochou do mlýna,ale tuto rybu jsem v životě neviděl a ani nikdy nechytil. Odpusť :))))))

            mi-ku - Profil | St 13.7.2011 20:45:18

            Mathas1 >> tak to vidíš zatím v anketě vede metoda Matriožka....což by mohlo bejt to pravé ořechové pro tebe...postup:
            načeřínkuješ jelce cca 3-4 cm, nsatražís ho a na něj chytíš jelce cca 12 cm, také mu hned háček z huby vyndáš a přesuneš mu jen na záda a hup do vody..a chytíš konečně vytouženého jelce 45+...))))

              Mathas1 - Profil | St 13.7.2011 16:55:53

              Poušťák >> rok a půl :D

                Poušťák - Profil | St 13.7.2011 16:34:40

                Mathas1 >> takle se vymlouváš už dva roky..))

                  Poušťák - Profil | St 13.7.2011 16:34:11

                  mi-ku >> )))))))))))))

                    mi-ku - Profil | St 13.7.2011 16:33:23

                    Poušťák >> to ale bude škrtadlo jaqk pro krbové sirky...))))...nebo rovnou na louče...)))

                      Mathas1 - Profil | St 13.7.2011 16:32:29

                      mi-ku >> beru to spíše jako společenskou akci, nežli možnost něco chytit :D. Takhle již přistupuji k rybařině :D

                        Poušťák - Profil | St 13.7.2011 16:31:42

                        mi-ku >> škrtátko na obrovskejch trenkách..)))

                          mi-ku - Profil | St 13.7.2011 16:30:03

                          Mathas1 >> uvidíme tento víkend co lapneš..)))))

                            Mathas1 - Profil | St 13.7.2011 16:29:18

                            mi-ku >> máš jediné štěstí, že tě mám rád. Jinak bych to bral jako urážku!!! :D :D

                              mi-ku - Profil | St 13.7.2011 16:27:03

                              Mathas1 >> ty by jsi se raději měl soustředit, kde koupíš gumáky č 56, nebo kde přešívají stará šapitó na tvou postavu a rybářskou specializaci raději přenechat odborníků...sám dobře víš, že když chceš něco chytit, tak chytneš něco jiného...takže chytej tak jak chytáš a možná že se dočkáš titulu My Král Jecomán...))))

                                Mathas1 - Profil | St 13.7.2011 16:24:47

                                Jelcománie. To je přesně to so jsem hledal. Již rok a půl se snažím ulovit velkého kapra. A je tomu konec. Díky Míro. Díky tobě jsem našel novou, lepší cestu. Cestu která směřuje ke kapitálním jelcům!!! A jeslti to nevyjde, tak se dám na lov obřích plotic...:D

                                  Poušťák - Profil | St 13.7.2011 16:22:07

                                  Jarda Š. >> tak na to zapomen,protože jelcaři se stanou šlechtou mezi rybáři a k nim si nikdo nic nedovolí.Do roka převálcují kapraře na celé čáře..))

                                    Jettys - Profil | St 13.7.2011 16:21:18

                                    mi-ku >> před pár lety jsme zkoušeli chytat na kopačák,ale záběry nebyli:)

                                      mi-ku - Profil | St 13.7.2011 16:20:37

                                      Jarda Š. >> no právě toto je sjednocující prvek...třeba i vzniknou nové techniky lovu...muškaření s bojlísem či žížala pod háček..))))

                                        Jarda Š. - Profil | St 13.7.2011 16:19:13

                                        mi-ku - >> Super nápad! Jen aby se tam moc nehádali boilísáci, feedraři, muškaři, plavačkáři a vláčkaři, když jelci se dají chytat všemi těmito technikami.