Hlavatka a losos

Ahoj všem chci se vás zeptat jestli tady někdo z vás už chytl na českých vodách lososa nebo hlavatku a jestli nevítě jestli se v poslední době nějaka tahle rybka povedla :))
Autor diskuse: Michlav - Profil , 11.7.2011 muškaření - druhy ryb, rekordy

NMates PB - Profil | St 16.11.2011 9:00:41

rybomil >> Tomu se neříká "chycených z venku" tomu se říká "podseknutých"

    Nrybomil - Profil | St 16.11.2011 8:55:00

    KUBA >> myslel jsem tím dotazem vlastně právě to co popsal kolega Řízek

    byl jsem na lososech jen jednou, navíc v Polsku, ale všici tam říkali, že ho musíš nasrat
    - tím, že mu pořád něčím jezdíš před čumákem tam kde jsou nasilážovaný ( až útrpné hledání jejich stanovišť )
    -tím že to má nějaký pohyb, barvu co mu vadí
    -tím, že ho překvapíš, např. náhlým zvednutím nástrahy ze dna

    ten lov tam nejspíš nemá žádnou logiku, na severu tomu je jinak
    dost ryb tam bylo chycených zvenku, mimo vnitřek tlamy

    Ale tohle ty jistě dávno víš. Vím o tom vlastně proti tobě a řízkovi ultraprd.

    takže spíš doplnění pro rovera

      NŘízek 29,76 - Profil | Út 15.11.2011 22:42:20

      rover >> já nepotřebuji googlovat, v tom je ten drobný rozdíl:-)
      tedy pacifictí lososi, kteří po vytření chcípnou, bo je to u nich v cyklu normální. je otázkou, proč ty jikry žerou, ale rozhodně ne pro výživu, je to reflex, třou se hromadně, ve vodě je hodne volných jiker, který tedy zrovna netřoucí se ryby sežerou.
      prosím rozlišovat lososy,nás zajímá jen atlanták:-)
      atlantický losos, který je i u nás, potravu cíleně nepřijímá, i když se vedou spory o tom, že ta ryba nemůže tak dlouho bez potravy přežít, nicméně, v žaludkách ryb v řece se nenašlo nic, až na drobné vyjímky.
      Proč se losos v tahu dá chytit-na to existuje nekolik teorii-
      reflex-vzpomene si na své potravní chování, hlavně čerstvě vytažené ryby.
      vydráždení, prsostě se k záberu vypovokuje
      teritorialita-ta věc ho ruší a on ji chce odstranit ze svého stanovistě.
      v praxi je to takové, že nejak povyjede, uchopí mušku/třpytku do tlamy, potopí se zpátky ne své stanoviště, sevře čelisti, pak nástrahu vyplivne....
      chytání lososu je docela promakaná věc-aktivita ryb je spojená s časy přílivu a odlivu, barvy a velikosti nástrah jsou voleny podle doby, kdy je losos chytán, podle počasí, stavu vody, zabarvení/průhlednosti vody atd atd.
      jiné věci fungují v evropě, jiné na východním pobřeží kanady.
      ale vim o tom v zásadě prd, až na ně pojedu po desátý, což bude tak za třicet let:-), budu moc říct, že sem už poučen i praxi:-)

        Nrybomil - Profil | Út 15.11.2011 22:40:55

        bowman >> kdyby hodně founoval , možná zjistim i ty počty kolik připlavalo přes čáru, ale byla by to asi fuška...... necháme toho, nebudem dráždit hada, bo příště by nám nic neproflákli.

          Nbowman - Profil | Út 15.11.2011 22:36:13

          rybomil >> docela nedávno mi někdo povídal,že někde na Moravě je vykrmujou místo duháků.Prej že rychlejc rostou.Odnos ze sádek pouze kilnutá ryba.V debatě padlo i jméno toho pána ale ta paměť:o)))

            Nrybomil - Profil | Út 15.11.2011 22:28:55

            kakr >>bych myslel že třeba i ne ?, doneslo se mi něco o tom, že si je někdo nechává ze Slovače vozit, ukázkový hejnko

            když jsou prachy není nic složitýho

              Nrover - Profil | Út 15.11.2011 21:30:39

              Bosanac >> Viz níže, ...googlováním rybu nevytáhneš !

                Npepa-č - Profil | Út 15.11.2011 21:24:30

                zajímavá je ta směs zhnusení, když to někdo sanuje (hájení/nehájení, vědomky/nevědomky) a jedním dechem s tím opovržení, nad tím, když si hospodáři dříve tunili řeky "atraktivní" rybou.
                asi by bylo se dobrý rozhodnout, jestli je super je tam mít (pak není na místě zhnusení nad sypači) nebo jestli je třeba je vyndat za každou cenu a pak svazoňouma s žižalou a obrduhákem si vedle opovržení a posměchu za svou pitomost zaslouží povolenku zdarma.

                ale zastávat oba postoje vyžaduje kus umu.

                (já bych sanoval, až by se nechumelilo - ale hájení a míru ctím, bo jsem doprdele kurva jednou slušňák)
                mluvím o řekách typu Ot.vl. Met. Jiz. Ohr atd (některé vytuněné tu nepadly (nebo jsem si nevšiml)) - tedy zcela mimo původní povodí.

                  NBosanac - Profil | Út 15.11.2011 21:23:47

                  rover >> Ty muskaris ? Uz jsi je chytal ?
                  Nebo jen absolvoval googlovani ?

                    Nrover - Profil | Út 15.11.2011 21:19:00

                    Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 15.11.2011 20:53:52 >> Hodně otázek, ...poradím, zagůgluj, odpovědí se ti určitě dostane. Malá nápověda, Aljaška, Anchorange, ...stačí jednou absolvovat, pak budu bezmezně věřit, že pochopíš :-)

                      NMrknato - Profil | Út 15.11.2011 21:14:40

                      Jarda Š. >> A jakou jinou budoucnost by jsi si pro hlavatky představoval, tady v Čechách? Rákos to nežere jako tolstolobec a amur, stromy to nežere jako bobr a ani to nedává vlnu jako ovce...... Zbývá jen ten pekáč, nebo sport. VRP ale sport nezná, tak je to jasný.....

                        Nkakr - Profil | Út 15.11.2011 21:09:02

                        b.gun >>
                        Četl jsem to a myslím si, že kecá.

                          NSalmo1 - Profil | Út 15.11.2011 21:07:35

                          Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 15.11.2011 21:04:05 >> Sis ho určitě zasloužil, když jsi ho fest vydráždil a nasr...

                            Nb.gun - Profil | Út 15.11.2011 21:05:58

                            No vidíte, a na chytej.cz se dneska nějaký pitomec chlubil, jak každoročně vozí na vlastní pěst ročky hlavatky ze Slovenska, chová je i ve svém jezírku a pak je načerno vypouští do řeky...

                              NŘízek 29,76 - Profil | Út 15.11.2011 21:04:05

                              Salmo1 >> me muj atlanták sebral suchou mušku:-)
                              jo, ten pstruh má u nás prostě smůlu:-))

                                NSalmo1 - Profil | Út 15.11.2011 21:01:27

                                Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 15.11.2011 20:53:52 >> Vyprdni se na to praskne ti cévka.Všichni stejně vědí, že se tahají při tahu za triko:-)Jen ten náš pstruh má smůlu že žere a žere.

                                  NŘízek 29,76 - Profil | Út 15.11.2011 20:53:52

                                  rover >> jako kterej druh lososa?a kdy to žere?, proč to žere?proč potom vesele chcipne? i když žere?:-))

                                    NŘízek 29,76 - Profil | Út 15.11.2011 20:50:32

                                    svoban >> to si to tedy moc dlouho nevydržel, vítej kamavade, vítej:-)

                                      NŘízek 29,76 - Profil | Út 15.11.2011 20:48:05

                                      Butchi >> byla to metuje.

                                        NMates PB - Profil | Út 15.11.2011 19:34:07

                                        KUBA >> Mníka bych chtěl chytit, asi na něj vyšlápnu v prosinci.