Maximální váha kapraře

ahoj parto,

kapraři se celý svůj kaprařský život honí za nejtěžším kaprem. Kasají se a navzájem se předhánějí, kdo chytil těžšího.
Neustále se snaží hledat váhové hranice kapra. Je to 40 kg? Je to 50kg? Já se ptám:"Jsou tyto otázky důležité?" Nejsou. Kaprař by si měl nejprve zamést před vlastním prahem. Kaprařina je tvrdej sport a sportovními postavami to v kaprařině jen hýří. Pojďme tedy se spolu dobrat váhové hranice kapraře. Je to 200kg? Proslýchá se, že minulý rok na Caseinu byl spatřen během tření na pláži kaprař, který prý atakoval hranici 300 kg. Je tomu také pár let, co myslivci našli v lese uhynulého kapraře 350 kg, kterého sem zřejmě zanesla povodeň.
Jak to vidíte vy? Kde je ta váhová hranice kaprařů? Jak jste na tom s hmotností? Zasílejte fotografie vysportovaných kaprařských těl (žádné obscénní fotografie)

Limitem u váhy pro kapraře je:

A) 200 kg - nad touto hranicí již není kaprař schopen obléci žádné reklamní obleční a tedy pozbude možnosti být firemním testerem.60%

B) 300 kg - nad touto hranicí již kaprař není schopen zavážet, jelikož jde i s lodí ke dnu už na souši.4%

C) 400 kg - nad touto hranicí již kaprař při focení s kaprem není vidět na fotografii celý, ale vždy jen nějaká jeho část3%

D) 500 kg - při focení s kaprem není vidět celý kaprař ani z vrchu, ale dokonce není vidět ani focený kapr2%

E) 600 kg - nad touto hranicí již kaprař má problémy se začleněním do kolektivu2%

F) 700 kg - nad touto hranicí již kaprař plynule přechází do jiné formy života4%

G) 800 kg - Podle tabulek se již jedná o trofejního kapraře, avšak takovýto exemplář nebyl doposud nikdy spatřen.26%

Od 27.6.2011 hlasovalo 180 čtenářů.

100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 13.3.2014 10:17:21

Byla již nalezena ona hranice?

    Narnošt - Profil | So 23.3.2013 21:48:59

    Otázka by možná mohla směřovat i opačným směrem,jaká je nejmenší povolená váha kapraře.Jesli je vůbec přípustné,aby kapr byl v extrémních případech těžší než jeho lovec...
    Měl by na to jistě pamatovat i RŘ,tak jako na problematiku K-70,samoseků a lovu přes čáru. :)

      NPsychouš - Profil | Po 25.7.2011 11:57:35

      taky pěkná... =D

        NBoloň - Profil | So 2.7.2011 8:49:47

          NIvo - Profil | Pá 1.7.2011 10:54:26

          Lauri >> netuším, jak by dopadla na přehlídkovém molu. Nebo spíš - jak by dopdalo to molo...:-)))))

            Nrover - Profil | Pá 1.7.2011 10:45:53

            Mrknato >>
            aha, ...Netipa asi o těchto tabulkách nemá ani "ánung", třeba by mu pomohli v jeho tonážním výzkumu. Tato disciplína má do budoucnosti určitě dobře našlápnuto :-)

              NMrknato - Profil | Pá 1.7.2011 10:38:49

              rover >> No, do výsledkových listin a historických tabulek CC. Jedná se o to, aby se jistá zdravotní nevýhoda, mohla stát sportovní výhodou, jako např. u sumo a do sportu byli vtaženi všchichni, i ti, kteří si z nějakého důvodu netroufají.....

                Nrover - Profil | Pá 1.7.2011 10:34:42

                Mrknato >>
                Kam se získané údaje zapisují ?

                  NMrknato - Profil | Pá 1.7.2011 10:29:10

                  El Duffus >> A co ty máš proti váhově nadlimitním kaprařům? Co by na tom mělo být vtipné? Tam, kde možnosti jednoho kapraře končí, nastoupí jeho kolegové. Ty nevíš o nové disciplíně v kaprařině? Jmenuje se kaprařský dvojboj a zde se lovec váží i s úlovkem. Denním, týdenním , ročním.

                    NEl Duffus - Profil | Pá 1.7.2011 10:13:15

                    Mrknato >> Od Netipy to vtipné bylo, od Tebe již není...

                      NLauri - Profil | Pá 1.7.2011 9:11:11

                      Ivo >> myslím tu modelku u prutů :)

                        NLauri - Profil | Pá 1.7.2011 9:10:04

                        Maxxx >> Máš pravdu opustila mě, já ti ji přeju. Je to sice kus ženské, ale aspoň se má člověl čím přikrýt :))

                          NMrknato - Profil | Pá 1.7.2011 9:00:28

                          Netipa - poslední hrdina MRKu - >> Kaprař nad 200kg již není sto se dostat na svůj vysněný a zakrmený flek, jelikož zapadne v oranici, nebo bahně. Kapraři nad 200 kg se pohybují na pásech, jako velkorypadla, a také tak loví.... lze je vystopovat podle stop pásů a vytrouseného bolelíz. Kaprař nad 300 kg již nepřipaží, tudíž nemůže uchopit drzého feeeeedraře, natož hbitého plavačkáře, který si z něj dělá prdel. Možná by stálo za úvahu, když svaz dělá palposty pro invalidy, aby také už něco konečně udělal pro XXXXXL kapraře. Vždyť jim vděčíme za obraz současné rybařiny, stejně jako legionářům za nárok na svůj stát, pilotům RAF za pronájem Gripenů a Mašínům za uznání IV. odboje.

                            NIvo - Profil | Pá 1.7.2011 7:35:42

                            Pedro1 >> to ale musí bejt sakra proud, aby jí odnesl , bo jinak by klesla ke dnu a drhla by o něj ...:-)))

                              Nkotrx - Profil | Pá 1.7.2011 7:28:17

                              oskus >> no je fakt, že chudák kouká nějak vyděšeně :)

                                Noskus - Profil | Čt 30.6.2011 22:00:20

                                kotrx >> ta ho sežere za živa,žerou všechno

                                  NFlorish - Profil | Čt 30.6.2011 21:50:07

                                  Netipa - poslední hrdina MRKu - >> už to nehul. :D

                                    NPedro1 - Profil | St 29.6.2011 14:50:45

                                    Nejtěžší důmyslná rybářka.Ve vaku na břiše má 30 kg bolelíz,vleze do vody,nechá se proudem odnést na místo lovu,tam kuličky vysype,zavolá si hasiče aby jí vytáhli a jde se chytat.Má na týden zakrmeno.

                                      Nkotrx - Profil | St 29.6.2011 14:14:16

                                      Ivo >> KOI je jenom kaprářka bohužel :), ale možná bych chtěl být i kaprem v tomto okamžiku :D

                                        NPoušťák - Profil | St 29.6.2011 13:56:06

                                        Ivo >> né to je ta Vietnamka z tržnice od schimpána,a je to foceno na Habráku..)))))

                                          NIvo - Profil | St 29.6.2011 13:54:16

                                          kotrx >> kapr je KOI , kaprařka také ??? :-)))

                                            NMaxxx - Profil | St 29.6.2011 13:52:09

                                            afjee >> tak to jsi mne potěšila můžu se hrdě hlásit ke kaprařům:-)

                                              Nkotrx - Profil | St 29.6.2011 13:50:09

                                              A co tak ideální míry kaprářky :)

                                                NMaxxx - Profil | St 29.6.2011 13:42:15

                                                karel.datel >> Podvýživu sem nedávej jo :-)--to je jiná diskuze-- Vlastně za to nemůžeš, je to dáno technikou kterou provozuješ:-))

                                                  NMaxxx - Profil | St 29.6.2011 13:35:58

                                                  Lauri >> No dovol od výpravy do Itálie je jen se mnou. Ty jsi jí prej trýznil hlady :-)))))))

                                                    NIvo - Profil | St 29.6.2011 13:29:28

                                                    afjee >> :-)))))

                                                      Nafjee - Profil | St 29.6.2011 13:13:43

                                                      Navrhoval bych něco jako spodní míru kapraře, který může být připuštěn k revíru. Něco jako je K70, tak by bylo třeba "KŘ120" ... Prostě nemáš 120Kg, nejsi kaprař. Nikl s Krásou prodají firmu a Netipovi se uleví.

                                                        Nkarel.datel - Profil | St 29.6.2011 13:01:38

                                                        Ale já jsem plavačkář :-((( Moje metráková maličkost. Foto ze Svitavského poháru, autor hraji.

                                                          NIvo - Profil | St 29.6.2011 12:59:24

                                                          Lauri >> a kterou myslíš ? Tu tlustou, nebo tu vyžranou ?? :-))))

                                                            NLauri - Profil | St 29.6.2011 12:37:04

                                                            Maxxx >> kde jsi vzal fotku mé holky ?! :))

                                                              NIvo - Profil | St 29.6.2011 12:28:29

                                                              Poušťák >> jo,jo a dobře živená..:-))

                                                                NMaxxx - Profil | Út 28.6.2011 20:32:38

                                                                Hrdobec >> ty vždycky moje holky přehlížíš :-)

                                                                  NHrdobec - Profil | Út 28.6.2011 19:38:43

                                                                  Maxxx >> Sem si ani nevšim že byla s náma v Itálii)))))))

                                                                    NMaxxx - Profil | Út 28.6.2011 18:50:29

                                                                    Ivo >> Tak tak :-)ještě slupne pár úlovků a bude muset zavážet z pomocí remorkéru :-)

                                                                      NPoušťák - Profil | Út 28.6.2011 18:41:06

                                                                      Ivo >> asi sumistka..)))

                                                                        NIvo - Profil | Út 28.6.2011 18:39:30

                                                                        Maxxx >> to už je skoro kaprařka kategorie "B"....-))

                                                                          NRoman. - Profil | Út 28.6.2011 15:30:55

                                                                          Podľa môjho pozorovania, sa zvyšuje hmotnosť kaprárov rovnakým tempom ako trofejných kaprov. Niekedy je dokonca aj ťažko na fotke rozoznať čo je kapor a čo je kaprár ! A to je tiež fenomén tejto doby. Tieto problémy spôsobuje hlavne rovnaký uhol postavenia hlavy kaprára a kapra samotného. Ako dôkaz odporúčam každému prezrieť si rybárske časopisy za posledných 5 rokov....Toľko aspoň okrajovo k tejto veľmi vážnej téme....

                                                                            NMaxxx - Profil | Út 28.6.2011 15:15:16

                                                                            :-) tož se nebudu upejpat:-)

                                                                              NHrdobec - Profil | Út 28.6.2011 14:45:36

                                                                              Dimmu >> JJ,taky takový znám a je jich víc)))))Nevim teda jestli za střízliva ale ty tři pivka a jako prd))

                                                                                NIvo - Profil | Út 28.6.2011 14:34:57

                                                                                Pedro1 >> ... o tom žádná ...:-))

                                                                                  NPedro1 - Profil | Út 28.6.2011 14:12:46

                                                                                  Ivo >> Aha,to jsem nevěděl.A ja tam v těch pravidlech taky ....nepožádáš kapra bližního svého....?Ja jen jestli se můžou půjčovat,nebo ne:-)

                                                                                    NPedro1 - Profil | Út 28.6.2011 14:11:33

                                                                                    cashi >> Proč sem lezeš?V kartě máš,že kapr je Tvůj oblíbený druh ryby,měl by jsi to tady pročíst celé,aby jsi věděl,kterým směrem se ubírat,aby z Tebe byl pořádný kaprař.

                                                                                      Ncashi - Profil | Út 28.6.2011 14:07:50

                                                                                      Tahle otázka je s.ačka!

                                                                                        NDimmu - Profil | Út 28.6.2011 13:54:33

                                                                                        Hrdobec >> No přiznávám, že tohle je solidní gorilka, ale znám jednoho, co by to poskákal i za střízliva a ještě by si chrochtal blahem :-D

                                                                                          NHrdobec - Profil | Út 28.6.2011 13:48:25

                                                                                          Dimmu >> V tomhle případě by ty piva museli bejt proložený tak 20rumama))

                                                                                            NDimmu - Profil | Út 28.6.2011 13:40:10

                                                                                            Tsssss, vy naděláte. Po třech pivech je každá princezna!

                                                                                              NIvo - Profil | Út 28.6.2011 13:36:38

                                                                                              Pedro1 >> ... nepožádáš ženu bližního svého.....

                                                                                              jedno z kaprařských pravidel ...:-)))

                                                                                                NHrdobec - Profil | Út 28.6.2011 13:28:15

                                                                                                Ivo >> Klidně se podělim)))))))))

                                                                                                  NPedro1 - Profil | Út 28.6.2011 13:27:45

                                                                                                  Ivo >> Jsi charakter,že jsi jí Hrdobcovi přenechal.Jiný by o ní bojoval za pomocí nabroušeného tripodu a střílením koulíz kobrou a Ty mu ji bez mrknutí oka necháš.Klobouk dolů:-)

                                                                                                    NIvo - Profil | Út 28.6.2011 13:24:51

                                                                                                    Hrdobec >> Nuže dobrá. Viděls ji první. Je tvoje. ..:-))

                                                                                                      NHrdobec - Profil | Út 28.6.2011 13:24:34

                                                                                                      Pedro1 >> Myslim že žere zhruba dva 10kiláky denně)))

                                                                                                        NHrdobec - Profil | Út 28.6.2011 13:23:36

                                                                                                        Ivo >> Jo je to kousek,taky si ji hlídám)))

                                                                                                          NFSnevajs - Profil | Út 28.6.2011 13:21:24

                                                                                                          dle me je trefejni kaprar Martin M. - krom vahy, ma jeste rekord v ochlupeni :)))

                                                                                                            NPedro1 - Profil | Út 28.6.2011 13:18:58

                                                                                                            Hrdobec >> Ta chodí na Labe a díky konzumaci místních výživných kaprů má takovou krásnou postavu.Hotová baletka:-)

                                                                                                              NIvo - Profil | Út 28.6.2011 13:16:27

                                                                                                              Hrdobec >> téééda to je kus ...:-)))

                                                                                                                NHrdobec - Profil | Út 28.6.2011 13:12:26

                                                                                                                Některý kaprařky maj k tématu taky co říct))

                                                                                                                  NJM - Profil | Út 28.6.2011 13:04:17

                                                                                                                  rover >> Proč myslíš, že to píšu slovy? Taky jsem jí nenašel.

                                                                                                                    Nrover - Profil | Út 28.6.2011 12:09:23

                                                                                                                    JM >>
                                                                                                                    asi ano, ...marně se snažím najít ve znacích ležatou osmičku, abysme to abstraktní číslo mohli přesněji specifikovat :-)

                                                                                                                      NJM - Profil | Út 28.6.2011 11:35:08

                                                                                                                      rover >> Ale nejde, jemu je to jedno. Ale nekonečno je hodně, ale opravdu hodně velké číslo.

                                                                                                                        NIvo - Profil | Út 28.6.2011 11:33:49

                                                                                                                        Netipa - poslední hrdina MRKu >> mám obavy , že Danovi do okategorie "trofejní" ještě hóódně chybí ....:-))) Ovšem Kyklop už se k ní blíží

                                                                                                                          Npadre - Profil | Út 28.6.2011 11:31:58

                                                                                                                          Ivo >> vím.....poslouchám je.

                                                                                                                            NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 28.6.2011 11:24:28

                                                                                                                            Ivo >> Tak s váhou 138 kg se už může považovat za sportovního rybáře. Otázka je, zda se jedná už o trofejního, nebo ještě ne

                                                                                                                              NIvo - Profil | Út 28.6.2011 11:20:55

                                                                                                                              Netipa - poslední hrdina MRKu >> tak to vím opět naprosto přesně : 138 kg.

                                                                                                                                NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 28.6.2011 11:16:26

                                                                                                                                Ivo >> Není vidět celá postava, takže hmotnost lze určit stěží

                                                                                                                                  NIvo - Profil | Út 28.6.2011 11:16:05

                                                                                                                                  ProchyCR >> Ta je moderní a wostrá...:-))) Jen si nejsem jist, zda na takový kozy existuje podběrák ...:-))))

                                                                                                                                    NIvo - Profil | Út 28.6.2011 11:14:08

                                                                                                                                    Člen Carp teamu Maxim turbulenc ...:-)))

                                                                                                                                      NProchyCR - Profil | Út 28.6.2011 11:12:32

                                                                                                                                      Netipa - poslední hrdina MRKu - >> Něco pro odlehčení: dobře "vyvážená" rybářka atakující hranici 200kg...

                                                                                                                                        NIvo - Profil | Út 28.6.2011 10:54:59

                                                                                                                                        ProchyCR >> :-)))))) To by asi neprošlo. Tohle mohl zpívat opravdu jenom Hron :-)) každopádně díky.

                                                                                                                                          NPedro1 - Profil | Út 28.6.2011 10:51:18

                                                                                                                                          ProchyCR >> Snad příště,díky:-)

                                                                                                                                            NProchyCR - Profil | Út 28.6.2011 10:48:27

                                                                                                                                            Ivo >> Ahoj. Je to tam. Nicméně si stále myslím, že hitem č.1 jsou "Šikmý pruty". Na druhou stranu si neumím představit, že by tuto písničku zpíval Čechomor:-))