- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nejdražší kapr ve střední Evropě
Nedávno mě upoutala zvěst o jednom soukromém rybníčku, který láká mírou kapra 35cm.
Nejsem si jistý, zdali je to vzhledem k trendům dnešního lovu kapra spíše kontraproduktivní tah.Spíše si myslím, že pokud má být rybařina správný business, musí být příjmy co nejvíce výdajů.
Je jasné, že lovci trofejí jsou schopni pro ulovení největší ryby udělat cokoli a utratit nemalý peníz. To klasičtí lovci konzumenti si svého kapříčka mohou chytit téměř kdekoli na svazovce, takže by si příležitost chytit sotva čtyřicentimetrové ryby určitě platit nechtěli.
Navíc je důležité mít správný marketing a reklamou patřičným způsobem dmýchat představy o velkých a největších rybách. Takže by rybníčku udělala raklamu spíš K70 a Chyť a pusť režim. To jsou daleko lákavější pojmy, než výše zmíněná míra.
Do rybníčku bych posléze nasadil jen jednoho kapříčka, kterého by každý mohlm opakovaně zdolat a sledovat, jak pěkně roste. Kdyby se to přesto nikomu nedařilo, bylo by ulovení kapra o to větší výzva, než v jiných kapry oplývajících vodách.
Neúspěch by byl motorem k intenzívnějším snahám a návštěvám. Není nic horšího, než když se zákazník nevrátí, jelikož již vytáhne kapry, na které byl nalákán.
Proto na svém rybníčku chtěl mít jednoho kapříčka. Myslím, že by výdělek předčil investice. Pak by to byl opravdu jedinečný kapr, nejdražší ve střední Evropě.
Co vy na to?
Nejsem si jistý, zdali je to vzhledem k trendům dnešního lovu kapra spíše kontraproduktivní tah.Spíše si myslím, že pokud má být rybařina správný business, musí být příjmy co nejvíce výdajů.
Je jasné, že lovci trofejí jsou schopni pro ulovení největší ryby udělat cokoli a utratit nemalý peníz. To klasičtí lovci konzumenti si svého kapříčka mohou chytit téměř kdekoli na svazovce, takže by si příležitost chytit sotva čtyřicentimetrové ryby určitě platit nechtěli.
Navíc je důležité mít správný marketing a reklamou patřičným způsobem dmýchat představy o velkých a největších rybách. Takže by rybníčku udělala raklamu spíš K70 a Chyť a pusť režim. To jsou daleko lákavější pojmy, než výše zmíněná míra.
Do rybníčku bych posléze nasadil jen jednoho kapříčka, kterého by každý mohlm opakovaně zdolat a sledovat, jak pěkně roste. Kdyby se to přesto nikomu nedařilo, bylo by ulovení kapra o to větší výzva, než v jiných kapry oplývajících vodách.
Neúspěch by byl motorem k intenzívnějším snahám a návštěvám. Není nic horšího, než když se zákazník nevrátí, jelikož již vytáhne kapry, na které byl nalákán.
Proto na svém rybníčku chtěl mít jednoho kapříčka. Myslím, že by výdělek předčil investice. Pak by to byl opravdu jedinečný kapr, nejdražší ve střední Evropě.
Co vy na to?
Autor diskuse: kozic - Profil , 25.6.2011 kaprařina - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
12 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nvelbyk - Profil | So 25.6.2011 20:54:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
asi unaven psaním tohoto článku zapoměl přemýšlet :-O - jinak bys měl udělat přehradu tam bys dostal víc lidí muhehe :-))))))
Nmigrific - Profil | So 25.6.2011 10:46:11
Další inteligentní otázka, to se chceš zviditelnit ? Ta červená je na místě
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | So 25.6.2011 9:46:00
ano, mně připadne, že dát si jako moderátor červenou je jedině možný způsob, jak udržet debatu demokratickou a všem, a na úrovni!, že zajdo!
To je přes tebe na Zajdu a jeho trapné manažerské selhání při řízení diskuze zákaz sportovního rybolovu. Tak srry, kozic :-)
To je přes tebe na Zajdu a jeho trapné manažerské selhání při řízení diskuze zákaz sportovního rybolovu. Tak srry, kozic :-)
NCinca - Profil | So 25.6.2011 9:27:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Já bych tam jel,protože kapr 35 je tak akorát pro mě :-) Včera jsme seděli s manželkou s feedery na jednom soukrommém rybníku.Chlubí se kapry přes deset kg,nedávno nějaké přidávali.Takže tři obludy se hned utrhly a po zbytek dopoledne jsme tahali kapříky kolem deseti-patnácti cm,stylem..nahození,už tam visí,mazej zpátky,návnada,krmítko,nahození,už tam visí...atd. asi stokrát dokola.Bohužel jsme s sebou neměli větší návnadu :-( Takže rybník,který láká na kapry 35cm? Po včerejšku..ideální :-)))
NJettys - Profil | So 25.6.2011 9:23:56
kozic - >> kup rybník,jednoho kapra a za rok mám napiš jak to dopadlo:)
NAnýzový dědek - Profil | So 25.6.2011 9:23:16
Nejdražšího kapra měl už starej Popřík Oty Pavla a stál ho rovnejch 10.000Kč......o)))
Takže nic nového pod sluncem.
PS: Proč sis dal Redku?
Takže nic nového pod sluncem.
PS: Proč sis dal Redku?
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKrátkodobá kaprařina x 10039
SoNKyjský rybník, Džbán 50914
SoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026












