- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zamyšlení nad lůzou...
Zaujala mě hlavně ta "lůza". A četl jsem to hned po návratu z ryb. Setkal jsem se tam s několika rybáři, z toho dva z nich se za onu lůzu rozhodně nepovažují. Vláčeli se slušným vybavením, pěkné věcičky. Jen po rozhovoru s nimi jsem nabyl dojmu, že to asi nebudou ti, kteří vodě neublíží. Kritizovali "důchodce", který zmasil dva duháky a kapra. I s ním jsem prohodil pár slov. Kapra vzal dceři na grilování, duháky si udělá s manželkou k večeři. Loni chytil za celý rok 3 ks.. Zabalil to a odešel domů. Asi toto je typ "lůzy". Naopak ti praví rybáři pokračují v lovu, sem tam po nich plave mrtvý potočáček nebo vysazený duhák. Ale vše je v pořádku, jsou to přece rybáři. Po upozornění, ať se na takovou rybařinu vyse..., mi řekli, že nic špatného nedělají, ryby vrací.
Proto se ptám, proč se někteří (a já v nečem také nejsem výjímkou), drží jen svého názoru. Svalovat vše na masaře, lůzu, důchodce. Často těm rybám ublíží míň, než ten kdo na ně nadává.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Nmeteor - Profil | Út 28.6.2011 11:43:04
Takhle je vlastně rybařina nastavena jako koníček pro "chudé", kteří pak IMHO z této zábavy nechtějí jenom zážitky, ale hlavně maso (aby se to oplatilo). Samozřejmě, kromě WaM kaprařů :-)
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 28.6.2011 11:36:47
Nemyslím si navíc, že by to mělo valný vliv na lůzu, jelikož já tu lůzu vidím jinde, než patrně ty.
NXAXAP - Profil | Út 28.6.2011 11:16:28
NJarda Š. - Profil | Út 28.6.2011 11:14:22
NXAXAP - Profil | Út 28.6.2011 11:05:34
Apropos, kdy jsi četl nějakou knihu génia staré doby? Preferuješ Lucretia či Avicennu? Co má podle tebe společného majetek a prostoduchost keců?
A dole píšeš, že končíš nerad, přitom výše to tak nevypadá. Co platí?
Jsem zvědavý, zda-li tvá frustrace udrží ono "končím" :-)
Naleš vavřina - Profil | Út 28.6.2011 10:57:44
nevím z jakého důvodu můžeš soudit míru mého úspěchu když o mích prioritách a míry jejich dosažení nic nevíš. Dle mého bys měl přestat sledovat v tv ty americké ptákoviny a přestat číst ty moderní knížky psané "genii dnešní doby" plné sobeckých egocentrických plků, rozkládání osobnosti a míru její úspěšnosti na dálku, přestat mít plnou pusinku asertivních keců zakrývajících to co chceš před okolním světem schovat. Mohu ti jenom říct, že z toho jak jsem tě v diskuzi poznal, bych z tebe nechtěl ani jedno e(videntně) a taky to, že jako člověk si pro mne zcela ukázkovým příkladem moderní lůzy. Možná si dostatečně movitý na to, abys vedl podobné prostoduché kecy, ale nejsi dostatečně bohatý na to, abys dokázal spokojeně žít ve světě kde je víc lidí než ty sám.
Ač velmi nerad, tak tímto s tebou končím a užij si ten svůj svět.
NXAXAP - Profil | Út 28.6.2011 10:57:30
Jinak, kvalifikovat vlastní neznalost omylem někoho jiného je též znak lůzy.
K tvým PS, rozklad je velmi vadný, sic:
- otázka končí otazníkem, krom toho jsi použil spojku slučovací, tedy ano-ne princip platí pro první otázkovou část i pro přílepek
- jako sugestivní lze označit jakoukoliv komunikaci, ve které je podsouvána (např. hodnocením předem viz tvé souvětí o Tigridovi) myšlenka
Jasný?
NAnýzový dědek - Profil | Út 28.6.2011 10:45:31
Moje chyba je, že jsem nepoužil EDIT:Pokud ano, tak jsi na stejné úrovni jako p.Tigrid, který před převratem hanobil milionáře a po převratu se snažil ukázat, jaký blahobyt nám tato skupina lidí přinese."
PS: Ad 1 - Na první část jsi mohl skutečně odpovědět ANO- NE
Ad 2 - Ve druhé části jsem ti ponechal prostor pro tvé vyjádření nesouhlasu či souhlasu s tímto příkladem.
Takže žádná sugesce. Já ti žádnou odpověd neposouval.(což sugesce činí)
NXAXAP - Profil | Út 28.6.2011 10:18:15
mám dnes dobrou náladu, tak ti to vysvětlím na základě citace tvé otázky:
"Dotaz: Myslíš si že chudý rybář, který nemá vybavení za desetitisíce je špatný rybář a měl by být označen jako lůza?
Pokud ano, tak jsi na stejné úrovni jako p.Tigrid, který před převratem hanobil milionáře a po převratu se snažil ukázat, jaký blahobyt nám tato skupina lidí přinese."
V případě, že se ptáš otázkou uzavřenou a stavíš ji na podsunutí odpovědi, respektive dokonce spojuješ významově několik odpovědí, jedná se o otázku sugestivní a nevhodnou.
Rozklad:
- ptáš se na ano/ne v rovině chudý rybář = špatný rybář
- k tomu ale přidáváš automaticky označení za lůzu
- následně předjímáš nevhodnost odpovědi ano za použití argumentace (mimochodem irelevantní)
Správně a nesugestivně by to bylo:
Jak vnímáš chudého rybáře bez drahého vybavení? Jaká jsou kritéria označení za lůzu?
Nšmudla - Profil | Út 28.6.2011 10:17:04
Já už jsem jednou dobrovolně zaplatil pokutu 200Kč policajtům i když jsem nemusel, dobrovolně jsem se rozhodnul že je pro mne dobré zaplatit a necukat se(kasírovali zákaz vjezdu k přehradě). U pokladny v obchodě taky platím dobrovolně, je to klidnější a pohodlnější nákup.
Jinak k tématu, mám takovou teorii že pro omezení lůzrů kolem vody mělo být sčítání hodnoty ulovených ryb na konci sezóny a ti rybáři kteří neuloví víc ryb než činí cena povolenky cenový rozdíl doplatí nebo nedostanou příští sezónu povolenku(čili kdo ryby nebere nebo na ně nechodí bude mít nejdražší povolenku v celým vesmíru). Jenom začínající rybáři by měli zkušební dobu dvou sezón abyse naučili nachytat dostatečné množství ryb aby se to vyplatilo. Kdo neumí chytat by chodil chytat na soukromáky a bylo by to hezky vyřešený. Povolenky by byly v kategoriích I a II. liga a místní přebor. Přestupu z kategorií by byly možný podle skóre.
NXAXAP - Profil | Út 28.6.2011 10:10:08
- "Co tady blábolíš ty "všeználku"?" ... frustrační záměna konstatování "nesouhlasím s tebou"
- druhá otázka by mohla být mimo kontext v pořádku, tak ti odpovím. Reagoval jsem na poslední souvětí tvého příspěvku Út 28.6.2011 6:12:21.
- pak následuje série frustrovaných otázek,
- pak následují další výlev o chudácích dětech a irelevantní spojka s duchovnem ... velmi zoufalé
Aleši Vavřino, když už se ptáš, dám ti odpověd na otázku o nadčlověkovi, která se ti nebude líbit. Ano, snadno se tak mohu cítit, a to protože:
- evidentně oplývám vyšším IQ
- evidentně jsem lépe vybaven komunikačními dovednostmi
- evidentně mám více zkušeností a všeobecného přehledu
- evidentně jsem úspěšnější
- evidentně mám vyšší míru frustrační tolerance
- zcela jistě mám větší šanci ovlivnit tvůj život než ty ten můj
Nkakr - Profil | Út 28.6.2011 9:58:05
Nejsi divnej, patříš mezi 2 až 5% těch, které vysazování ryb nezajímá.
Výjimka potvrzuje pravidlo.
A k první části otázky, už jsi někdy viděl že by někdo někdy něco zaplatil dobrovolně???
Nkakr - Profil | Út 28.6.2011 9:50:43
Stav se za mnou v kanceláři MO a ukážu ti fotky našich předchůdců, z 20tých let minulého století.
Tehdy se skutečně jednalo o spolek a spolkovou činnost. Také jich bylo cca 50.
Dnes, kdy máme členy s celé republiky je něco podobného utopie...
Pan profesor (H.H.) má občas svérázné nápady, jako každý profesor. Někdy jsou velmi blízko pravdy.
Nrybomil - Profil | Út 28.6.2011 9:49:12
Potkal jsem i hodně známé tváře, lidi v pohodě sdělící nemístnímu podrobné info pro rybolov, samo i lidi z opačné strany.
Lůzu nebo nelůzu bych nehodnotil, ale těch co mají obr výdrž při rybolovu, jen aby vůbec něco vytáhli tam je tedy hodně. Např. na tom " větrákově " co jsou jiní 3 - 5 dnů jsem vydržel 1,5 hod a bohatě stačilo :-)
Nšmudla - Profil | Út 28.6.2011 9:47:41
Však dneska nikdo nemá povinnost pracovat když nechce nebo není práce... zaplatím si odpustek a jsem king s povolenkou. Asi jsem nějakej divnej že mne nezajímá kdy a kam a co se nasadilo(když říkáš že 95-98 procent členů zajímá jen tyhle informace).
Naleš vavřina - Profil | Út 28.6.2011 9:44:15
NAnýzový dědek - Profil | Út 28.6.2011 9:44:14
Nrover - Profil | Út 28.6.2011 9:41:29
Vím, ...jen jsem chtěl na tuto záležitost znát tvůj názor ...
Naleš vavřina - Profil | Út 28.6.2011 9:40:35
Kde to žije - všechna témata
15:43NČluny Raptor 805
14:49NLov pod jezem v letních vedrech? 46
14:16NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
13:27NJezero Štít A , místo R1 3
13:18NBoilies TB baits- chytací řada 50
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoNRybáři a vinařství 930
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....










