Rozdíl ve vrtulích elektromotoru

Jáký je rozdíl ve dvoulisté a třílisté vrtuly? Má někdo zkušenost?Pojede to líp,dýl nebo jak?
Autor diskuse: mscarp - Profil , 11.6.2011 všeobecné - náčiní, doplňky
24 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NRadek Fox - Profil | So 23.4.2016 23:34:41

fofo >> Čau, loď jede rychleji, motor nevibruje, jsem maximálně spokojený. Úsporu baterie i větší dojezd jsem neměřil a ani nebudu ;-) Všem ji můžu místo dvoulisté jedině doporučit.

    Nfofo - Profil | So 23.4.2016 20:57:01

    Radek Ráliš >> Radek Fox - 24.2.2015 0:24:30 >> zdraviím, jen pro oživení otázky..jaký jsou s odstupem času praktický poznatky v používání dvoj nebo třílisté vrtule?
    Díky

      NBušák - Profil | St 25.2.2015 18:08:53

      Radek Ráliš >> Radek Fox - 23.2.2015 23:08:33 >> díky,mrknu

        Njaa1959 - Profil | Út 24.2.2015 0:47:54

        Radek Ráliš >> Radek Fox - 24.2.2015 0:24:30 >> No jo, já jsem to počítal asi i stěma granulema:-)))) Já už z toho nakupování magořim:-))))))

          NRadek Fox - Profil | Út 24.2.2015 0:24:30

          jaa1959 >> Ne, vyjde to cca na stejné peníze jako z USA s poštovným a clem do SRN, tudíž je to klasická evropská loupežničina. V naší republice ti na to nasolí ještě DPH, což se u objednávky k tobě nestalo, přeci jenom tam máte jiné platy a musí vás tak více šetřit :-))))

            Njaa1959 - Profil | Út 24.2.2015 0:17:11

            Radek Ráliš >> Radek Fox - 23.2.2015 23:44:41 >> To je míň jak z tý Ameriky???

              NRadek Fox - Profil | Po 23.2.2015 23:44:41

              jaa1959 >> Jirko, právě nedělají, bohužel ;-) Zde je kurz: http://kurzy.sfinance.cz/kurzy/polsky-zloty-pln/

                Njaa1959 - Profil | Po 23.2.2015 23:21:58

                Radek Ráliš >> Radek Fox - 23.2.2015 23:08:33 >> Kolik je zlotý??? Si dělaj prdel ne?

                  Narnošt - Profil | Po 23.2.2015 23:04:43

                  Radek Ráliš >> Radek Fox - 23.2.2015 22:47:07 >> Ahoj Radku! Co prosímtě ta legrace vyjde?Taky bych byl docela zvědavej,jak se s tím trochu silnější motor popere... :-)

                    NBušák - Profil | Po 23.2.2015 23:02:15

                    Radek Ráliš >> Radek Fox - 23.2.2015 22:58:25 >> to sem v pr deli,neumím po americku,počkám jestli se nedozvím něco tady,dobrou

                      NRadek Fox - Profil | Po 23.2.2015 22:58:25

                      Bušák >> Zatím určitě nic :-) Máchovo jezero je vypuštěné a ta část vody, která do něj natekla je samozřejmě pokrytá ledovou vrstvou. Tady je odkaz na výrobce, kde uvádí výhody těchto vrtulí: http://www.kipawapropellers.com/

                        NBušák - Profil | Po 23.2.2015 22:53:53

                        Radek Ráliš >> Radek Fox - 23.2.2015 22:49:48 >> novýho zatím nic

                          NRadek Fox - Profil | Po 23.2.2015 22:49:48

                          Bušák >> Též mne to zajímá ;-)

                            NRadek Fox - Profil | Po 23.2.2015 22:47:07

                            Pvl >> Čau Pavle, přesně s tím počítáme. Potřebujeme dostat z elektromotoru větší sílu do větru a tím i do vln. Až samotná praxe ukáže, jak to opravdy bude...

                              NBušák - Profil | Po 23.2.2015 15:05:46

                              Radek Ráliš >> Radek Fox - 23.2.2015 13:56:56 >> to by mě taky dost zajímalo,budu to tady monitorovat,mám totiž v plánu taky jí koupit aspoň jako rezervní

                                NPvl - Profil | Po 23.2.2015 14:41:52

                                Radek Ráliš >> Radek Fox - 23.2.2015 13:56:56 >> Moje úvaha -- 2 jka půjde asi lehčeji vodou , Nebude tak namáhán slabší motor . 3 jka půjde tíž ale zase s výkonem silnějšího motoru bude mít větší tah . ???

                                  NRadek Fox - Profil | Po 23.2.2015 13:56:56

                                  mscarp - >> Tak jsem s kamarády koupil na motory Minn Kota třílisté vrtule od fa Kipawa. Už jsi sehnal nějaké informace o jejich funkčnosti proti dvoulisté ????

                                    Nmscarp - Profil | Po 13.6.2011 19:49:11

                                    A co by se stalo,kdybych vyměnil vrtulu na MinnKotě 34 za 3listů nikdo neví ? Nezkoušel to nikdo,samozřejmě beru zkušenosti i jiných motorů

                                      NBacil-BA - Profil | Ne 12.6.2011 18:27:38

                                      Zavisí to aj od motora, aj od člna. Dvojlistá sa používa pre nízko otáčkové motory a vrtuľa zvykne mať vyššie stúpanie. Troj, resp, štvorlistá vrtuľa s nižším stúpaním sa používa viac otáčkové motory. Ak máš ľahký čln a motor s dvojlistou vrtuľou sa ľahko dostáva do otáčok , resp. sa až pretáča, môžeš dať viaclistú vrtuľu o tom istom stúpaní. Naopak, ak sa motor ani nevie dostať do pracovných otáčok a prehrieva sa, spaľovák sa dusí, je lepšie dať vrtuľu s menším stúpaním, resp. s rovnakým stúpaním a menej listovú.

                                        Nkaňka - Profil | Ne 12.6.2011 18:23:06

                                        franto1231 >> I na elektromotoru bývají trojvrtule , mám doma.

                                          Nfranto1231 - Profil | Ne 12.6.2011 18:20:23

                                          mscarp - >> tak pokial viem tak 2 listy maju elektormotori a spalovacie motori maju 3 listy....Skusali sme dat na spalovak vecsiu vrtulu a motor nam dusilo....

                                            Nmscarp - Profil | Ne 12.6.2011 18:15:55

                                            nikdo víc nic? Nikdo ještě neměl motor s dvouma a pak zkusil nějaký se třema

                                              Ntinkky - Profil | So 11.6.2011 17:09:41

                                              skús sa poinformovat na www.jachting.info v sekcii forum, lodné motory. viem že tam riešili stúpanie listov propelerov s vplivom na jazdu. sú tam borci ktorý ti určite dobre poradia.