- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chorvatsko poblíž Omiše
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | St 17.8.2011 23:19:38
NZdenall - Profil | Pá 12.8.2011 14:05:26
NChucho - Profil | Pá 12.8.2011 12:04:20
NZdenall - Profil | St 10.8.2011 17:00:41
NSIOLA - Profil | St 10.8.2011 12:42:52
NFlying trout - Profil | So 6.8.2011 11:31:27
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | So 6.8.2011 0:32:12
NBosanac - Profil | So 6.8.2011 0:16:49
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Pá 5.8.2011 23:57:51
NBosanac - Profil | Pá 5.8.2011 23:52:55
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Pá 5.8.2011 23:49:26
Ano, pro všechny šnorchlisty, loviče pokladů- hloubka je pro chobotnice, my máme sedět v hospodě u píva!
Já sem ale ten, kdo občas jde přes limit. Vím to, vím co mě bude čekat, nadám si do okotu, přesto těch pár pohybů přes míru udělám.:-) A pak už jenom vím, že až budu úplně bez vzduchu, budu mít ještě minimálně 3 metry vody nad hlavou. Paradoxně, to vědomí, že to nedáš, že je zbytečné tomu bránit je alfou a omegou záchrany. V momentě, kdyby jsi zpanikařil, tak se utopíš. Ty poslední 3 metry musíš dát tak, že se poddáš osudu, místo paniky uvolníš a smíříš s bohem, bez pohybu, tedy potřeby dalšího kyslíku, který není, to ponechávám vztlaku, nad vodu jdu až v momentě, kdy si jsem jistý, že mám nad sebou tak půl metru vody. To je ten poslední pohyb k záchraně. Neodhadnu, spletu, loknu, leknu.:-)
Nunlimitedhacker - Profil | Pá 5.8.2011 23:29:26
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Pá 5.8.2011 23:23:03
Nunlimitedhacker - Profil | Pá 5.8.2011 23:07:36
Myslím že sem ji viděl jen jednou a to když jsem byl ještě o trochu mladší a z těch cca šesti metrů jsem se ji bláhově snažil dostat. Byla jakoby přirostlá k zemi v písku, tehdy jsem ji nechal být a už nikdy jsem ji živou neviděl, maximálně vyplavenou polovinu. Jen na fotce v jednom trajektu spolu s několika rostlinami a popiskem, jako hodně je to všechno chráněno...Myslím, že ta pokuta za to nestojí, stačí se jen koukat :)
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Pá 5.8.2011 22:56:46
Ale možná to je kousek, který máš. Ono jich tam je paradoxně dost. Vzácné budou pouze v kontextu chorvacka, bo žijí v písku a jenom blbec si chce vzít moři co jeho jest a moře si to vzalo zpět:-) Takže i lokalitu jsem ti přiblížil.:-)
Ale fotky a odkazy sem dávat nebudu, přece jenom socek je tu dost
Nunlimitedhacker - Profil | Pá 5.8.2011 22:50:21
NZN - Profil | Pá 5.8.2011 22:37:42
jak píše nepijunesouložimnekouřimapouštim, nejraději by se na ně za to jejich chování, nemakačenství, neodpovídají služby za ty ceny, za jejich neskutečné lemplovství člověk vysral, ale přesto bych tu povolenku koupil. Nestojí to za to, hádat se z někým, kdo je motyka a myslí si, že bydlí u Jadranu a to ho opravňuje být lempl.
V každém případě, povolenku jsem se snažil koupit v infocentrech, ale tam vůbec nevěděli, kde je sever. Po štrapácích jsem ji koupil v rybářské prodejně v Omiši. Je to takový zastrčený obchůdek ne hlavní třídě, kde se konají každý den trhy. Je to asi uprostřed, když pojedeš z Brely, na levé straně, asi tak 30-50 metrů od hlavní cesty. Je to v komplexu nějakých činžáků a v přízemí jsou obchody. Je možné, že ji koupíš někde blíž, v každém případě, hledal bych rybářskou prodejnu
NFlying trout - Profil | Pá 5.8.2011 22:15:28
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Pá 5.8.2011 22:02:58
NFlying trout - Profil | Pá 5.8.2011 14:03:44
to počasi tady u nás je opravdu letní :D
Nsnoopyxl - Profil | Pá 5.8.2011 12:46:16
Ncertbert - Profil | Pá 5.8.2011 12:26:15
NSIOLA - Profil | Pá 5.8.2011 12:22:28
Nejvýše dva pruty pro lov vláčením s maximálně třemi návazci;
Může se mnou vláčet mladej na svuj průt, nebo mě to jen oprávňuje držet v každý ruce jeden vláčák :-).
D.
NSIOLA - Profil | Pá 5.8.2011 12:18:35
NBlažík - Profil | Pá 5.8.2011 12:12:24
NFlying trout - Profil | Pá 5.8.2011 12:08:15
NBlažík - Profil | Pá 5.8.2011 12:04:04
Ncertbert - Profil | Pá 5.8.2011 11:31:27
Nsnoopyxl - Profil | Pá 5.8.2011 11:23:17
Nkotrx - Profil | Pá 5.8.2011 11:11:34
NWhatWouldGeezesCatch - Profil | Pá 5.8.2011 10:44:54
V omisi som bol, pekna lokalita, liezli sme raftovali sme, ryby sme tam vsak nechytali. Na moj vskus ale dost ludi, uz by som asi siel do nejakej kludnejsej lokality.
Nroman - Profil | Čt 4.8.2011 23:45:02
NSIOLA - Profil | Čt 4.8.2011 23:34:10
Má povolenka vůbec smysl, vzhledem k níže uvedenému zákazu v pravidlech ?
Rekreační a sportovní rybolov je zakázán v přístavech, na plážích a na koupalištích v době od 1. května do 1. října.
NSIOLA - Profil | Čt 4.8.2011 23:30:14
Nmark123 - Profil | Pá 8.7.2011 12:07:46
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Po 2.5.2011 12:42:43
Ještě k omiši- má tu zvláštnost, že ačkoliv se dá hovořit, že omiš stojí na pobřeží moře, tak vodu má v podstatě brakickou. Díky cetině je dost naředěná a hlavně studená. Zvláštností je také na místní poměry- dalmacie, písčitá pláž ubýhající daleko do moře. Jdete desítky metrů a voda po prsa. V jejím písku se vyskytuje vzácný druh mušle, je chráněná a neměli byste ji vynášet vůbec z vody, i když je uhynulá nebo sežrána. Pokuta myslím byla cca 200 000Kč. Na černém trhu dosahuje ceny 80 000Kč. Hloubka od 6 metrů, takže pro normální šnorchlisty už nedostupná. Dejte si bacha, když takového něco najdete, moc se stím raději nechlubte a přes hranici raději ne.
Ncz - Fisherman - Profil | Po 2.5.2011 11:35:10
. . . Ať se jedná o lov ze člunu nebo ze břehu nebo o podmořský lov je vždy třeba povolení a je nutno se řídit předpisy podle chorvatského zákona o rybolovu v moři. Přitom je třeba upozornit zejména na to, že na rozdíl od dřívější praxe, kdy při lovu ze břehu se povolení nevyžadovalo, je podle stávajících předpisů i při tomto způsobu jadranského rybolovu povolení nutné. . .
Povolení k rekreačnímu a sportovnímu rybolovu na moři se vydává pro cizí státní občany:
na 1 den - stojí 60 kun
na 3 dny - stojí 150 kun
na 7 dní - stojí 300 kun
na 30 dní - stojí 700 kun
http://www.chorvatsko.cz/obec/sport/rybolov.html
Ncz - Fisherman - Profil | Po 2.5.2011 11:32:01
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=621651
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=611511
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Po 2.5.2011 11:27:25
Proto se raději informujte o aktuálním stavu povolenek jak pro vnitrozemí, tak pro čudlování z mola, mořskou, lov pod vodou na harpunu apod. Je toho spousta.
Ncz - Fisherman - Profil | Po 2.5.2011 11:26:26
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Po 2.5.2011 11:21:31
A přestaň spamovat.
Ncz - Fisherman - Profil | Po 2.5.2011 11:09:16
Ncz - Fisherman - Profil | Po 2.5.2011 11:07:37
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Po 2.5.2011 11:05:10
cz - Fisherman - ® So 30.4.2011 15:36:18
šťovíček >> =) to je jedno :D
šťovíček - ® So 30.4.2011 15:22:08
já teda taky na živou nechÿtám..jen na mrtvou :-)))
Ale rozlišovat, to by bylo pod tvými možnostmi.
Mimochodem má aura dosahuje oproti tvé násobku. Jsem v první 1000, i když jsem tu 2 roky nebyl. Auristo.
NZN - Profil | Po 2.5.2011 11:01:00
příspěvky v tomto duchu si sebevědomí nezvýšíš.
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Po 2.5.2011 11:00:46
Ncz - Fisherman - Profil | Po 2.5.2011 11:00:35
Datum: So 30.4.2011 20:51:49
Komu: cz - Fisherman
Předmět: položka musí být vypleněna!
jedno je akorát, když si strčíš doprdele dva prsty a ovoňáš ten nebo ten.
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Po 2.5.2011 10:58:22
Nkritik - Profil | Po 2.5.2011 10:54:44
Nkritik - Profil | Po 2.5.2011 10:52:22
Ncz - Fisherman - Profil | Po 2.5.2011 10:49:50
NJovánek - Profil | Po 2.5.2011 10:49:00
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Po 2.5.2011 10:46:59
text- Ty buz erante kolik ti je ? Že do mně píčuješ ? Si radši vyplň kartu ať každej vídí co seš za ko kota ...ty zm rde. co takhle bloknout ip? Ty buzno? aspoň bude klid od tebe....soudíš lidi a víš o nich píču ty zm rde....do každýho se obouváš neprávem ty kundo co si sežrala všechnu moudrost.....ty píčo vyjebaná
:-) Osobně s ním nemám žáden problém, benjamínkem, jeho zášť vypukla po mém názoru, že dravce lze ulovit na vláčku nebo umělou nástrahu a není nutno obětovat nástražní rybky. Toť vše.:-)
NJovánek - Profil | Po 2.5.2011 10:46:56
Jinak v Omiši je nádherně.Já tam nechytal,jezdím do Makarské.
Ncz - Fisherman - Profil | Po 2.5.2011 10:46:51
Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Po 2.5.2011 10:41:26
Ncz - Fisherman - Profil | Po 2.5.2011 10:38:55
Kde to žije - všechna témata
12:28NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 20
11:46NDivoký potočák nebo granulák? 58
11:00NRybáři vs ochránci přirody 81
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
SAF
Nabízíme pronájem chat a lodí v atraktivních lokalitách středního Norska. Naše destinace jsou vhodné pro rybáře, aktivní...













