- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lov v Chorvatsku
Chcem sa opytat, ci potrebujem na rybacku v chorvatsku nejaky listok, alebo sa tam da chytat bez povolenky...?
A ako to je pri rybacke z clnu...?
A este,... aku najlepsiu nastrahu by ste tam odporucali...?
Dakujem
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NTomak - Profil | St 17.11.2010 12:18:34
Jak bylo receno, v Chorvatsku se nejake to pytlaceni na mori ze brehu s lehkou chytackou nejak neresi. Chytaj tam jak domorodci (unich je nejbeznejsi styl vlasec (silnej, i 40-50tka), hak jak hovado, nato kousek chlebove stridky, tezky olovo a jeb s tim pod pristavni molo.
Nekteri, co chytali trosku dal od brehu na hladine, lovili i 40cm potvory.
Velmi usmevne bylo, v okoli lodi chytali domorodi kluci na vybavu, ktera svou tuhosti predci kdejaky sumcarsky arzenal.
Co muzu osobne doporucit, tak chytat cca 20gramovy splavek, s sirkou vlasce si hlavu nelamte a trojhaky(co pouzivate na candaty/stiky) , klidne i 2 zasebou....
Na kazdy kazdou spicku trojhaku pekne malou kulicku chleba.Tamni okounovite ryby jsou velmi agresivni co se tyce nastrah a i vylovovani. Domorodci jsou nastesti velmi napomocni, takze jejich prvni rada byla natvrdo omracit rybu o zem a teprve pak vytahnout hacek. Velmi dobra rada, pokud nechcete mit probodane prsty. To k lovu mořanů, nejběžnější přistávní rybky. Nejlepe se mi lovilo ve středním sloupci. To bylo cca 5-8 metrů.
Co se tyce rybolovu na hladine(opet na chleba), tak bohate staci ta nejjednoduzsi sestava pro lov na chlebouvou střídku. Tedy pouze vlasec a hacek. Tady uz vybirejme jemnejsi vlasec, protoze jiz nelovime hyperaktivni mořany, ale mnohem zajímavější a hlavně větší druhy.
Jinak, musim se pochlubit k ulovku Slizouna pruhovaneho, který měl odhadem něco málo přež 20 cm. Chycen uplne na dne bez splavku, pouze hmatem. Na svuj druh velmi velky exemplar.
I vesnicane se k nam sebehli a rvali OOooOOOooohhhh VELIK.
NCarpMaster - Profil | So 9.8.2008 13:28:14
PS:Jen bych trochu zmírnil pojem sranda. V Hrvatku není nic sranda sehnat, tedy pokud jde o povolení/dokumenty. Obdobné je to i s potápěním (nemyslím šnorchlování). Otázkou je jestli vynaložená práce se vyplatí.
NRaketýr - Profil | So 9.8.2008 12:59:18
A nevíte náhodou jestli se dá povolenka pro Chorvatsko vyřídit někde u nás? Díky.
NZN - Profil | St 30.7.2008 22:27:27
nekecám, dva dny mi trvalo, než jsem zjistil, kde mi povolenku prodají. A to jsem měl kliku, že zaměstnanec jednoho turistického centra, slovák, měl známého, který měl známého, aten to zjistil. V oficiálních letácích či informacích byly bludy. Na oficiálních místech nevěděli o nějakých povolenkách vůbec nic. Taky bez ironie.
NCarpMaster - Profil | St 30.7.2008 22:22:20
NZN - Profil | St 30.7.2008 22:16:26
trvalo mi to chvíli, ale nakonec jsem ji koupil v rybářským obchodě.
Nmedvěd - Profil | St 30.7.2008 21:56:12
NBosanac - Profil | St 30.7.2008 21:54:55
NBosanac - Profil | St 30.7.2008 21:35:28
medved : Vim ze je tridenni 150 kun , dostanes papir s pravidlama a mirama ryb protoze nektere druhy jsou prisne chraneny .
NZN - Profil | St 30.7.2008 21:29:41
Nmedvěd - Profil | St 30.7.2008 21:29:21
NJovánek - Profil | St 30.7.2008 21:20:33
Ne jen RS.
Nkuna - Profil | St 30.7.2008 19:37:28
NDussy - Profil | St 30.7.2008 19:28:57
Nkuna - Profil | St 30.7.2008 19:16:53
NBosanac - Profil | St 30.7.2008 19:11:16
Nkuna - Profil | St 30.7.2008 18:59:29
NPLCH - Profil | St 30.7.2008 17:54:31
Nikdo mi tam nic neřekl, ba naopak někdy poradíl :-)) vlastně v chrvatsku jsem byl 4krát +( chytal) a vždy v poho...
NJovánek - Profil | St 30.7.2008 17:38:31
Nmedvěd - Profil | St 30.7.2008 17:37:54
NBosanac - Profil | St 30.7.2008 17:32:42
NJovánek - Profil | St 30.7.2008 17:28:20
NBosanac - Profil | St 30.7.2008 17:23:33
More v Chorvatsku ma tretman svazove vody .
NBosanac - Profil | St 30.7.2008 17:15:16
NBosanac - Profil | St 30.7.2008 17:07:43
NJovánek - Profil | St 30.7.2008 17:02:01
NCarpMaster - Profil | St 30.7.2008 16:56:14
NJovánek - Profil | St 30.7.2008 16:55:13
Nevím přesně kolik,protože jsem si ji nikdy nekupoval.Poradil mi domácí,že když nebudu tahat na jídlo hafo ryb,tak mně berou stále jen jako turistu a nechají mně na pokoji.
NBosanac - Profil | St 30.7.2008 16:40:46
Nemiliano - Profil | St 30.7.2008 16:37:41
Uz jsem to jednou psal nechce se mi znova..je to o recku ale v chorvatsku je to na stejno..myslim na mori...pro rybolov ze brehu povoleni nepotrebujes
Nm.b. - Profil | St 30.7.2008 15:11:16
2. projdi si diskuse
3. pokud budeš mít konkrétní dotaz, tak založ diskusi
doporučuji použít vyhledávač...
Kde to žije - všechna témata
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:40NRybáři vs ochránci přirody 83
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
13:13NDivoký potočák nebo granulák? 61
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic














