- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Úbytek pstruhů potočních
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nšmudla - Profil | St 27.4.2011 12:42:45
Můžete všichni hádat kterýho mlíčnáka chytnu k výtěru když ti nejrychlejší a nejsilnější a nejmrštnější proklouznou kolem mne jako blesk.. Chytnu dicky nějakýho pomalýho a ten se pak jde třít a ti rychlejší utřou nos .respektive se rozmnožování nezůčastní. Takže tohle by mohl být jeden z hřebíčků do rakve pstruží populace. Takže na sádkách neplatí, kdo uteče vyhraje, ale ten kdo se nechá chytit se vytře.
Ndrozďák 30,42 - Profil | St 27.4.2011 12:24:42
"Co se týče zákona o rybářství a jeho prováděcí vyhlášky, tak tam su 100% pevnější v kramflecích než ty. A navazující souvislosti znám asi taky lépe s ohledem na své vzdělání a vykonávané zaměstnání.
Jen tak mimochodem, již několik let se účastním jednání o eliminaci kormoránů na jižní Moravě a pro zimu 2011/2012 i roky následující je již dojednáno nějaké opatření"
Hmm, dobrý. Až na to, že starosta vyjmutím vody asi populaci potočáka nijak nevylepšil...
Podívej se do nadpisu, o čem se tady bavíme.
Tvoje argumentace zde mi kolikrát připadá, jako bys zákon a jeho prováděcí vyhlášku v životě nečetl. Asi jsem si ten pocit vycucal z prstu...
Jinak na JM vládne tekoucím vodám trochu jiný subjekt než ČRS.
Debata o hovně, odpusť. Přistříhni si křídla svým bližním. Já už jsem na to přeci jen trochu stár.
NMrknato - Profil | St 27.4.2011 11:39:43
Nrover - Profil | St 27.4.2011 11:33:46
NMrknato - Profil | St 27.4.2011 11:15:04
NPetrA - Profil | St 27.4.2011 11:05:16
Osobně mám dlouhodobou zkušenost z naší řeky Jihlavy, kde již asi tři desítky let neustále dochází k odlovu matečných ryb u ostroretky, parmy a tlouště. Snad s malou výjimkou u tlouště, jsou stavy druhých dvou rybích druhů i po tak dlouhé době velmi špatné, u parmy naprosto kritické. Přitom to všechno bývaly v Jihlavce původní dominantní rybí druhy.
Domnívám se, že tím co se po desetiletí provádí, se narušil přirozený přírodní výběr a tak přestože jinak nedochází k žádným očividným až tak drastickým změnám vodního prostředí, výsledek je stále více alarmující. U pstruhů to určitě platí taky.
NMrknato - Profil | St 27.4.2011 11:00:15
NMrknato - Profil | St 27.4.2011 10:58:11
NLauri - Profil | St 27.4.2011 10:52:38
Příklad: neviděl jsem to na vlastní oči , ale slyšel jsem to od více lidí.
Rybářská stráž u nás na řece (krerou jsem tohle ticíciletí ještě nepotkal) chytila týpka co měl plné broďáky pstruhů. Chápu, že hlad je hlad a když berou tak je třeba toho náležitě využít. Ale nechápu, že když chytí takového rádobyrybáře přímo při činu, tak jak to že chodí na pstruhovku dál. Já bych je vzal takovýmto rybářům nadoživotí a udělal pár exemplárních případů. To se mezi stále drbajícíma rybářema rychle rozkecá a ostatní si dají pozor. Když takový pytlák vidí, že z toho nemá skoro žádný postih, tak si chytá jak chce, bere vše co chce a ještě se u toho usmívá. Letos na zahájení jsem viděl muškaře jak si chytá v chovném náhonu, protože na hlavním toku nic nechytil, pak jsem viděl rybáře který chytal na jednom místě, které když opustil, tak jsme obsadili my a co po něm nezbylo. Střepy od rozbité skleničky a rozlité ještě živé nástražní střevličky východní.....atd, atd.
Kam kráčíš pstruhová vodo?
Řekl bych to, ale nebudu mluvit sprostě..............................................
Foto: pár posledních mohykánů
NTOKR - Profil | St 27.4.2011 10:50:36
Jinak jak psal kolega na začátku o fenoménu p. bílý, jasně to je blbec... když tvrdí že v některých vodách je přerybníno ....
Ale revír božkov, nevím co jsi tím myslel tím fenoménem ... jeden z pohledů může být, že se snaží rybáře uspokojit tesco dravcem aby potom třeba právě potočáky pouštěli ....
Pro mrknato ... je to blbost jak píšeš o těch pepících ... vezmi si třeba jilemnici či semily ... měla se zvýšit míra potočáka a snížit jejich limit .... kraj to odklepl svaz taky ( nevim přesně jak jsou ty pochody ) ... všechno bylo připraveno ... Až na to že se tamní místňáci proti tomu ostře postavili a pohrozili osamostatněním, když nebudou mít právo si vzít 3 potočáky ...
Možná by se to chtělo zamyslet i nad výchovou budoucí generace ... předevčírem jsem byl na jedné říčce a to co jsem se tam dozvěděl mi vyrazilo dech ... 15 - letý kluk se na mě koukal, jak chytám a když jsem pouštěl třetího potočáka přes 30 cm, zeptal se mě proč to dělám, že na kroužku jim říkali že je jich tam dost že si je klidně mohou brát ?!
Nrover - Profil | St 27.4.2011 10:32:32
Také si myslím, že umělé výtěry, potažmo tento nasazený pstruh, nemá takovou šanci na přežití, jako ten přirozeně vytřený. Vlastně se nabízí odpověď, že čím více uměle nasazených kusů, tím větší bude úbytek pstruhů v revírech :-(
Nrybomil - Profil | St 27.4.2011 10:27:59
Naleš vavřina - Profil | St 27.4.2011 10:25:41
U malých potoků je řešení možné i na místní komunální úrovni, ale chce to těch několik tahounů (bláznů) co budou celý proces revitalizace administrativně a organizačně držet při životě. K tomu pak ještě kupa dobrovolníků k lopatě.
Nrybomil - Profil | St 27.4.2011 10:16:09
Tady je obec co dala zasíťované parcely stavebníkům za symbolickou 1 Kč, museli se zavázat že budou po kolaudací 25 let bydlet ( zákaz prodeje nemovitosti ve smlouvě). Je tam 25 rodin s dětmi, hodně podnikatelé, řemeslníci.
Hospodu má obec ve vlastní režii, po 14 dnech se tam střídají místní chlapi v obsluze hostů. Kafe za 10,- pivo 10° za 10,- a 12° za 12,- tláča s cibulí a chlebem plátek 100g za 10,- aj. pro neznalé nesmyslné ceny.
Zastavím před místním autoservisem, je zavřeno, jede kolem starosta na mopedu - co potřebuješ ?
Upadlo mi vnitřní zrcátko z předního skla. Počkej, já dojedu domů pro spešl lepidlo na to. Přiveze,
přilepíme... no srovnáme to v hospodě, dyť tu jseš skoro místní...... se přece známe dlouho.
Je to vo lidech.
NMrknato - Profil | St 27.4.2011 10:11:31
Nšmudla - Profil | St 27.4.2011 9:58:46
Taky si myslím že míra či celoroční hájení nevede nikam jinam než do pekel .. respektive na ní nezáleží.
Naleš vavřina - Profil | St 27.4.2011 9:49:17
NMrknato - Profil | St 27.4.2011 9:31:41
Ntucnak11 - Profil | St 27.4.2011 9:27:11
Kde to žije - všechna témata
9:26NBoilies TB baits- chytací řada 49
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoNRybáři a vinařství 930
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Naviják C Series 6000 BF | SLEVA 53%Za 999 Kč
C-SERIES BF Kompaktní velikost, nízká cena, ale velký výkon – tyto navijáky s volnoběžnou brzdou byly navrženy pro lovce kaprů s vysokými standardy, kteří ale nechtějí zruinovat svůj rozpočet. Nyní v akčním setu 2 ks.
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











