Omezení povolenek ?

Zajímalo by mne jak by se každý z Vás postavil k omezení množství ryb na 1 povolenku?

Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )

Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).

Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.

Vaše názory ?
Autor diskuse: MifakM - Profil , 18.4.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Pro omezení počtu ryb na 1 povolenku :

A) JSEM76%

B) NEJSEM24%

C) Je mi to jedno0%

Od 23.4.2011 hlasovalo 34 čtenářů.

Nsolex - Profil | Út 19.4.2011 22:49:35

Sintrix >> svůj názor jsem ti napsal do SZ,nezlobím se na tebe :-) ,a omlouvat se nemusíš,
jsem taky rybář a napsal jsem jen co se u vod děje,bohužel,

pokud si chceš povídat víc ,tak ne tady,tady se řeší něco jiného,
klidně můžem udělat soukromou diskuzi,nebo sz,
ale až zítra,je na pozdě,dobrou

    NSintrix - Profil | Út 19.4.2011 22:46:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    MifakM - >> Obávám se, že nějaký limit masaře nezastaví. Masař loví bez ohledu na limit.
    Limit je pouze pro ty, kteří ho chtějí dodržovat. Bohužel lidé se změnit nedají. Dobrou noc všem lidem dobré vůle.

      Nsolex - Profil | Út 19.4.2011 22:43:18

      SAHIB >> neber to osobně,jen napíšu poslední názor na věc a jdu spát

      cena čehokoliv,se nestanovuje podle toho jestli na to někdo má,nebo nemá

      já se na to dívám tak,spousta lidí přepočítává cenu povolenky na kila ryb a to je špatně,
      hodně špatně

      i já si musím na některé věci našetřit,ale na koníčky si ty korunky najdu,stejně jako mi všichni :-)
      přeji hezké sny a krásné zážitky u vody

        NSintrix - Profil | Út 19.4.2011 22:34:42

        solex >> Sintrix psal o tom co ví. Netvrdím, že znám poměry v celé republice. Golf a pólo jsem vybral zcela náhodně. Celý příspěvek byl laděn ironicky.
        Pokud se tě to dotklo pak promiň, ale na svém názoru trvám. Mě se zase dotkl tvůj názor na rybáře. A ty bludy a nepravdy. Jinak já osobně vyšpulil za noty 3800 a jímá mě hrůza z dvojnásobku. Celosvazová MP a krajská P.
        CS proto, abych mohl navštívit přátele a nesedět na břehu. A dalo mi to sakra práci dát si ty penízky na stranu. A nekupuji ji každý rok a P mám letos poprvé. V rybařině se pohybuji 38 let a stále nevím skoro nic. Okolo golfu jsem proběhl pouze rychlostí blesku. A uznávám, že o něm vím z pohledu odborníka lautr nic.

          NSAHIB - Profil | Út 19.4.2011 22:33:52

          solex >>
          at si ryby omezí jak chtějí,ale platit za krajskou povolenku jak jsi napsal- vynásob si to dvě...2200?...to už je někde úplně jinde..
          Ale pro Tebe není problém vyšpulit čtyry a půl litru za noty...,dle toho,jak jsi zde psal reakce..Ale pro mě je to dost a dost..
          za to já jezdím měsíc do práce...třeba..,já si na to musím našetřit...,i na těch 1100,nebo 1800,kč,...a něco někde musím ošidit tím pádem,nejde to jen tak...-)

            Nsolex - Profil | Út 19.4.2011 22:28:02

            SAHIB >> já nesrovnávám,já diskutuji :-)

            a točilo se to ne o celkové částce za vše,ale o ceně povolenky, a to se na mě nezlob,povolenka stojí nicotný peníz,ve srovnání se všema dalšíma nákladama na rybolov,není tedy důvod,z mého pohledu,který nikomu necpu,povolenku nezdražit a neomezit počet nebo kila vzatých ryb

              NSAHIB - Profil | Út 19.4.2011 22:25:59

              solex >>
              No jak jsem psal,..
              je vidět,že Ty na korunu koukat vůbec nemusíš,..Ale my smrtelníci musíme,pro nás je i těch 1100kč,-..1800kč dost...
              Ono to tu bylo dobře napsaný,..S 12 tácama neudělám díru do světa....a musíš se k...y točit,abys na to našetřil...

                NSAHIB - Profil | Út 19.4.2011 22:23:52

                solex >>
                tak v tom případě nesrovnávej nesrovnatelné...!!!
                Když jseš v jinejch finančních sférách,než ti, co maj podprůměr....

                  NSven - Profil | Út 19.4.2011 22:23:22

                  solex >> no já počítal jen poplatky. Cajk + krmení + benzín + hostovačky atd.nepočítám

                    Nsolex - Profil | Út 19.4.2011 22:23:16

                    SAHIB >> mám celorepublikovou obyčejnou,nevím co stála,ty si psal 2700 tak asi 2700 , platil jsem se vším,brigády,známky a manipulační poplatky asi 4500

                      Nsolex - Profil | Út 19.4.2011 22:21:25

                      Sven >> moje náklady na 1kg ryby jdou do tisíců,až desetitisíců,
                      litr ,dva za povolenku je pakatel

                        NRytíř - Profil | Út 19.4.2011 22:20:54

                        solex >> tak to nemohu posoudit,o tom nic nevim.

                          NSAHIB - Profil | Út 19.4.2011 22:20:13

                          solex >>
                          heleď..Když chceš psát v hádankách,zkoušet nás- nebo lépe učit v násobení,tak si zde můžeš diskutovat sám..
                          my se snažíme s Tebou vést fér diskuzi,nebráníme se ničemu,ani číslům..
                          A jest-li že Ty máš povolenku za 600-Kč ,je nám jasný ,proč to nechceš napsat,..a zdá se Ti to málo...,chceš zdražit...
                          pro Tebe je to v tom případě za "Hubičku"....

                            NSven - Profil | Út 19.4.2011 22:18:13

                            solex >>pravdu máš a dobře to cítíš že bys měl finančně přitlačit. Alespoň tolik aby ses dorovnal našim nákladům na rybolov......

                              NSAHIB - Profil | Út 19.4.2011 22:17:10

                              Sven >>
                              Souhlas...no to nejde,jak si myslí,..to se musí dělat každý jednotlivě...-)

                                Nsolex - Profil | Út 19.4.2011 22:16:21

                                Rytíř >> vše co napsal o golfu ,ale to sem nepatří

                                  NSven - Profil | Út 19.4.2011 22:15:30

                                  SAHIB >> no původně měli výborný nápad, že budou platit všichni stejně. Svaz vezme finance do své laskavé péče a spravedlivě je přerozdělí podle počtu členů.
                                  Velké pražské MO které sice vodou nedisponují ale zato mají tisíce členů shrábnou balík. A malé MO které mají jen desitky nebo několik málo set členů a zato práce nad hlavu utřou čenich..

                                    Nsolex - Profil | Út 19.4.2011 22:15:00

                                    SAHIB >> nejde o to co chci aby to stálo,jen jsem vyjádřil názor v diskuzi a za svým si stojím,
                                    já si myslím,že rybáři jsme ne proto,abychom se lovem živili,ale protože je to pro nás sport,koníček,relax...
                                    ale pokud budeš trvat na číslech, tak bych cenu povolenky vynásobil dvěma

                                      NRytíř - Profil | Út 19.4.2011 22:12:28

                                      solex >> uved nějakej přiklad toho,co je tam blud.

                                        NSAHIB - Profil | Út 19.4.2011 22:12:09

                                        solex >>
                                        a kolik Tě stojí ta povolenka..Opět jsi to nenapsal...