Omezení povolenek ?

Zajímalo by mne jak by se každý z Vás postavil k omezení množství ryb na 1 povolenku?

Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )

Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).

Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.

Vaše názory ?
Autor diskuse: MifakM - Profil , 18.4.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Pro omezení počtu ryb na 1 povolenku :

A) JSEM76%

B) NEJSEM24%

C) Je mi to jedno0%

Od 23.4.2011 hlasovalo 34 čtenářů.

NSAHIB - Profil | Út 19.4.2011 22:11:12

solex >>
a Tobě se zdá na krajskou 1100kč,a na svazovou 1800kč málo?..

    Nsolex - Profil | Út 19.4.2011 22:09:09

    bavili jsme se o ceně povolenky, ne o brigádách(u nás jsou brigády 700 ale daj se odpracovat) ,členských poplatcích a podobně, byl bych rád ,kdyby vše bylo korektní a nemíchali jsme dohromady jabka a hrušky



    to sahib : sintrix napsal spoustu blubů a nepravd,ale do této diskuse to nepatří

      NSAHIB - Profil | Út 19.4.2011 22:08:10

      Sven >>
      každý má jiné podmínky,možnosti..A našim těch stanovených počet hodin stačí,popř.finance(do toho nevidím,a ani nechcu)-)),ale je to tak...vy 20 hodin,naši 10 hodin,ale jak jsem už loni četl,tak se vyjádřili "soudruzi" z vedení ČRS,že to Sjednotí,jak počet hodin,tak i cenově...-)
      Ale tady je vidět výsledek,neudělali NIC....
      a něco jiného je soukromá MO..-))

        NRytíř - Profil | Út 19.4.2011 22:01:15

        Sintrix >> lip bych to nenapsal.

          NSven - Profil | Út 19.4.2011 22:01:01

          SAHIB >> tak to jste fakt dobrej oddíl :-)) U nás stojí 20 hodin 2400,-
          No a známka 400,- Krajská MP 1050,- Krajská P 1300,-

            NSAHIB - Profil | Út 19.4.2011 21:57:56

            Sintrix >>
            zdar,
            vystihl a napsal jsi to velice přesně...

              NSAHIB - Profil | Út 19.4.2011 21:56:45

              Sven >>
              zdar,
              to u nás stojí neodpracované brigády-))600kč..-)
              Zřejmě dobrý oddíl,SK Chvojkovice Brod-))

                NSven - Profil | Út 19.4.2011 21:55:53

                LudvaBrno >> co já bych dal za hrouzka nebo ježdíka .......
                Zatím tahám jen jednoho prasečkina za druhým a ani pořádného cejna kvůli nim nechytíš..
                Když mrkneš do mé karty uvidíš, že mou hlavní rybou je čudla obecná :-)

                  NSintrix - Profil | Út 19.4.2011 21:55:51

                  solex >>
                  Jednoduchou výbavu na ryby pořídím do 5 tisíc. Papíry tak průměrně 2,5 tisíce.
                  Kolik stojí základní sada holí + bag ? Kolik stojí členství v klubu, abych měl kde hrát ? Kolik stojí jen ten neobyčejnější outfit ? Kolik zaplatím za trenéra ? Jó na golfu se nepodvádí, na golfu se ctí tradice ! To tam jsou členové jednotně naprogramovaní roboti ? To my chceš tvrdit, že všichni z vyšší třídy jsou gentlemani a lady ? Pokud vím, jsou to jen lidé se vším všudy.
                  A rybáři jsou tedy horší ? Uznávám, že jsou mezi námi pěkní chrochtáci - jako všude. Uznávám i to, že rybářská výbava může stát těžké prachy. Můžeš si koupit naviják i za 130000kč. Nebo za 300. Ale zkus se na to podívat očima člověka, který maká jako pako za 12 táců měsíčně. O průměrné měsíční mzdě si může většina pracujících nechat zdát. Kolik dělňasů jezdí na golf ?
                  Jen mi prosím neomílej to klišé, že každý může podnikat, nebo si najít lépe placenou práci. S tím předem nesouhlasím.

                    NSAHIB - Profil | Út 19.4.2011 21:55:14

                    solex >>
                    a zase jsi mi neřekl,co jsi za ní zaplatil..?
                    Mne stojí krajská povolenky 1100Kč,- a to je málo? + 400 známka,?...A celosvazová 1800Kč..+ známka..?..
                    Ty máš republikovou za 2700Kč...
                    Já republikovou nechci...,stačí mi ta co mám,..
                    A kolik by jsi tedy chtěl,aby to stálo,tak to zde napiš...
                    tři položky..
                    krajská
                    celosvazová
                    celorepubliková
                    napiš k nim,jak by jsis to představoval ty ceny..

                      NLudvaBrno - Profil | Út 19.4.2011 21:51:53

                      Sven >> No ale tak uznej, že když chytneš třeba 15 hrouzků nebo ježdíků nebo oněch cejnků za půl hodiny, tak se ke všem nebudeš chovat stejně a budeš si přát nějakou jinou rybu.:-)

                        NSven - Profil | Út 19.4.2011 21:51:17

                        solex >> Ty máš komplet povolenku za 600? To by mě docela zajímalo. Do toho bych šel také :-)

                          Nsolex - Profil | Út 19.4.2011 21:49:01

                          SAHIB >> já má republikovou a to co za ní platím,by se klidně dalo platit za krajskou, to je můj názor

                            NSAHIB - Profil | Út 19.4.2011 21:47:48

                            solex >>
                            jsi mne nepochopil..A Tebe stojí krajská povolenka v rozmezí 600- 800Kč..To jste tedy dobrá organizace,asi se tam přihlásím...,a napsal jsi razantní zdražení...Tak tedy budu soudit,že máš na mysli,že nyní stojí dejme tomu 100 - 200Kč?..neb jak jsi to myslel,v jakých cenových intencích..
                            pls to srozumitwelněji,ať můžeme líp debatit-))

                              Nsolex - Profil | Út 19.4.2011 21:44:54

                              hraji >> :-) vtipná odpověď,mě pobavila

                                NSven - Profil | Út 19.4.2011 21:44:08

                                LudvaBrno >> nene. Rybolov byl vždy lov a na celém světě plnil funkci jako obživa. Tak tomu bylo, je a bude. Zábavu jsme si z toho udělali my, kteří máme plná břicha.
                                Nevěřím, že většina rybářů dokáže od sebe rozlišit čtyři druhy cejnů (natož v malé velikosti) kteří u nás žijí a někteří jsou i chranění.
                                Pro mě je ryba jako ryba. Ke všem se chovám stejně. :-)

                                  Nhraji - Profil | Út 19.4.2011 21:42:52

                                  solex >> proto rybáři nemají rozhodčí, protože si vystačí sami. Jsou na vyšší úrovni jak golfisté

                                    Nsolex - Profil | Út 19.4.2011 21:42:15

                                    SAHIB >> ano zdražilbych , 600-800 Kč za rok zábavy ? to je drahý ?

                                      Nsolex - Profil | Út 19.4.2011 21:41:07

                                      Sintrix >> lůza na golfu ,to jsi mě pobavil,na rybách kde kdo podvádí a snaží se úúúplně všechno objebat, golf ctí tradice a , když hráč poruší pravidla udělí si sám trest , rozhodčího potřebuje pouze pro to,aby si ověřil správnost svého rozhodnutí, cítíš ten rozdíl ?
                                      jinak golf je levnější než ryby,nebo lyže :-) ,tak netuším proč by byl pro vyvolené

                                        NSAHIB - Profil | Út 19.4.2011 21:38:26

                                        solex >>
                                        Nazdar,
                                        nic proti - ale Ty si myslíš,že někteří-a není jich málo a ještě jich hoodně díky vládě přibude,co na to nemají,nebo mají hloubš do kapsy,a třeba ryby ani neberou,na to budou mít? Když to tak razantně zdraží?...