Omezení povolenek ?

Zajímalo by mne jak by se každý z Vás postavil k omezení množství ryb na 1 povolenku?

Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )

Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).

Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.

Vaše názory ?
Autor diskuse: MifakM - Profil , 18.4.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Pro omezení počtu ryb na 1 povolenku :

A) JSEM76%

B) NEJSEM24%

C) Je mi to jedno0%

Od 23.4.2011 hlasovalo 34 čtenářů.

NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 21:36:58

xxl >>
Samosebou jsem myslel užitkovou rybu

    NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 21:35:40

    Sintrix >>
    Njn, kam ten svět spěje..
    Jsme na tom už tak špatně, že musíme jíst plesnivé sýry, zapíjet to starým vínem a máme jen na auta bez střech ... :-)

      NSintrix - Profil | Út 19.4.2011 21:33:25

      Doteď jsem si myslel, že sport pro vyvolené je golf a pólo.
      Ó jak jsem se spletl. Jdu si koupit povolenku. Začnu dělat politiku v MO, stanu se funkcionářem až na nejvyšší úrovni. Pak zvednu ceny, abychom oddělili zrno od plev a vytlačili lůzu ven.
      No to jsem pak zvědav z čeho se bude platit zarybnění revírů až luza nebude ?
      A kde bude lůza ? No na golfu přece.

        Nxxl - Profil | Út 19.4.2011 21:31:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        ....myslíš třeba 20 až 30 ks cejna.... že bych si moch udělat tak 2x do roka salát .... TO JE NÁPAD....!!!!

          NLudvaBrno - Profil | Út 19.4.2011 21:29:30

          Sven >> 1. máš pravdu, ryba je obratlovec a jako taková nemůže být týrána, narozdíl například od žížaly.
          2. CEJNEK malý (Blicca bjoerkna; Linné, 1758 nebo také Abramis bjoerkna) je asi více "plevel" než třeba lín. O CEJNOVI řeč nebyla.
          3. Plevel dávám do uvozovek, někde může být plevelem i ona štika. U nás je "plevel" cejnek.
          4. Tradiční je celý rybolov, ať chceš nebo ne, věnuješ se tradiční zábavě. Tak s těmi tradicemi opatrně.
          5. Je to celé jenom můj názor, nemusí být všeobecně uznávanou pravdou:-).

            Nsolex - Profil | Út 19.4.2011 21:24:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            já bych povolenky zdražil a to hodně a omezil úlovky,mě přijde divný že krajská roční povolenka stojí jak dopoledne na tenisovém kurtu,nebo den na lyžích ,, zdražit,je to koníček a za koníčky jsou lidi ochotní pustit,a zároveň drasticky omezit počet ryb ,třeba na 20kg ročně

              NSven - Profil | Út 19.4.2011 21:17:22

              LudvaBrno >> tradiční lov ryb je i lov lukem, oštěpem, do vrše, do ruky......
              Takže bych se k těm tradicím příliš nepřikláněl.
              Lov na živou rybku není třeba zakazovat, protože zákon na ochranu zvířat proti týrání ho zakazuje už dávno.
              Jen to jaksi někteří rybáři nehodlají respektovat a stále si melou dokola svou.
              Jak si přišel k názoru je cejn je plevel ? Např. pro mě je cennější než nějaká smradlavá štika plná rtuti, olova a PCB..

                NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | Út 19.4.2011 21:07:23

                Lee-Haney >> Souhlas slovo od slova. :-))

                  NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | Út 19.4.2011 21:06:19

                  Sven >> No už to řešit nějak extra nebudu. Ono stejně to tu nerozlousknem, takže to je mrhání časem. Ale aspon si člověk udělá obrázek :-))

                    NLudvaBrno - Profil | Út 19.4.2011 21:05:30

                    Lee-Haney >> Lov na živou rybku je podle mě velmi tradiční způsob lovu, takže zákaz bych neschvaloval. Spíše bych lépe definoval, jakou živou rybku je možné použít. Nelíbí se mně třeba míroví líni, to je trošku neetické. Okouni, těch už je taky jako šafránu. Naproti tomu proč nenastražit třeba cejnka (a další "plevel")?

                      NLee-Haney - Profil | Út 19.4.2011 20:53:39

                      Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 19.4.2011 20:09:11 >> Ber to tak že jsou lidi co mají více peněz a chtěli by aby koničky co provozují mohli dělat zas jen oni a pro ně lůza je tam neotravovala.Mají prachy tak proč nezdražit aby tam chodila jen určitá sorta lidí.Netvrdím že cena povolenky je přiměřená tomu co smíme na vodách odnést,provozovat atd.,řekl bych že je podhodnocená.Ale zase není potřeba z toho dělat snobárnu jen pro vyvolené.Takže souhlas s tebou.

                        Nmaras - Profil | Út 19.4.2011 20:50:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        nevím mno , ať klesne cena povolenek pak třeba jo ...

                          NtomisBMW - Profil | Út 19.4.2011 20:48:29

                          Venca888 >> máš se čím chlubit ..............

                            NtomisBMW - Profil | Út 19.4.2011 20:46:10

                            Kaplan >> právě si mi zavřel hubu,jak masařka s 3ks kapra 41 stežující si že nema cejna na karboše ......

                              Npepa-č - Profil | Út 19.4.2011 20:46:10

                              Jarda Š. >> přesně. utrhnout od huby (obrazně) bychom si museli všichni, co dravce chytáme. Já jsem ochoten to pro ty ryby udělat.
                              tohle by dravcům, kteří jsou na tom leckde skoro stejně špatně jako salmonidi (duháky nepočítám) prospělo. a nebylo by to složitý.

                                NJarda Š. - Profil | Út 19.4.2011 20:43:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                pepa-č >> Asi něco na tom je, že by se to u dravců na MP mělo zavést stejně jako je to u salmonidů na P. Osobně by mi to sice trochu vadilo, kdybych musel celý den jen vláčet, případně si nahodit jeden prut na rybičku, ale smířil bych se s tím.
                                Tím by bylo i zakázáno kaprařům vzít dravce, když náhodou vezme na peletu či jinou nástrahu na kapra.

                                  NVenca888 - Profil | Út 19.4.2011 20:31:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Kaplan >> já jsem taky masař a jsem na to hrdej... lepší než si hrát na kaprokamaráda a zároveň těm kamarádum prosekávat huby, zavírat je na x-hodin do saků, dusit je při focení na břehu a pak si zanadávat na ty, co si dovolili jejich kamaráda sežrat... jsou to povětšinou směšný figurky...

                                    NPaja76 - Profil | Út 19.4.2011 20:28:52

                                    Tempus >> Pokud dorostou beru, realitu na MO máš samozřejmě pravdu a ušlechtilé je již z dávna, ale díky za direkt......třou se i10 i 2 kg. čím víc ryb tím líp......... Já to beru jinak pokud to chápeš, ryby pouštím je mi jedno jak ušlechtilé jsou.....u nás máme míru kapra od 45 - 65 a je to znát že si klidně za hodinku běžně dáš i 5 - 20 kaprů a líny u nás hájíme roky a je to poznat ale pokud tam dáš dravce tak je to za rok na 0 u nás máme potíž s Karasem a Cejnem.je jich megaa mooc. na ostatní není naše voda ok..........

                                      NKaplan - Profil | Út 19.4.2011 20:23:48

                                      Paja76 >> Pár fotek jsem tu viděl ale kapry na podložce pouze ojediněle, vyjádřil jsem pouze svůj názor ostatně jako každý tady.

                                        NSven - Profil | Út 19.4.2011 20:18:40

                                        Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 19.4.2011 20:09:11 >> to neřeš.
                                        Já s Tvým názorem souhlasím a jistě nejsem sám. Jen se ti ostatní k tomu stydí nebo bojí přiznat. Možná, že jsou i líní ťukat anebo pociťují marnost podobných debat :-)