- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Omezení povolenek ?
Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )
Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).
Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.
Vaše názory ?
Pro omezení počtu ryb na 1 povolenku :
A) JSEM76%
B) NEJSEM24%
C) Je mi to jedno0%
Od 23.4.2011 hlasovalo 34 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NPaja76 - Profil | Út 19.4.2011 20:18:34
NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | Út 19.4.2011 20:09:11
NKaplan - Profil | Út 19.4.2011 20:01:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
jak boiliesáci vytáhnou kapra 90, vezmou lékárničku, vyčistí ranku a půl hodiny se s ním strašně fotí, pokulají si ho po oblečení, setřou z ryby sliz, který slouží jako ochrana a strašně jako humanisti ho vrátí vodě. Přijde mi, že většině jde pouze o tohle, ale na to máme, přece soukromé revíry chyť a pusť, kde můžete ty svoje koně chytat
Ndanasos - Profil | Út 19.4.2011 19:41:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NLee-Haney - Profil | Út 19.4.2011 19:37:42
NKocháč - Profil | Út 19.4.2011 19:37:24
NTempus - Profil | Út 19.4.2011 19:34:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NPaja76 - Profil | Út 19.4.2011 19:19:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Na vody v MO, osobně tam ani nechodím jsem spíše svazový sponzor odneseno 0 ryb za poslední 2 roky před tím do 2-3 kapříků...Já bych ocenil chyť a pusť a jestli to chce někdo na jídlo, pak ano, ale jiná cena tj. rybáři do ....rozumného počtu ? rozumná cena za povolenku.
U nás je to ročně do 25 ks. ušlechtilé ryby i s dravci.
Kdo odchytá musí okamžitě vrátit povolenku a případně si může koupit novou jinak ten rok nemá co u vody dělat ...takové členy nemáme !
Myslím , že pokud by pro masaře byla cena cca.3 tis. na rok pořád je to málo a omezení počtem a pak konec by bylo rozumější.
Je to i o omezení míry jak u dravců tak hlavně u Kapra, nechápu jak někdo může sežrat 10Kg i více KG kapra...!!!! To je děs. Pokud by se min. na 5 let omezila horní míra určitých ryb jejich možnosti vytření a regenerace vod by měla větší šanci a pak by i povolenky nemusely šplhat...v Maďarsku je to normální a ty vody jsou plné ryb a krásných...
Npepa-č - Profil | Út 19.4.2011 19:13:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NLee-Haney - Profil | Út 19.4.2011 18:57:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Dále již omezení z mojí hlavy v podobě jedné ušlechtilé ryby denně.Dále třeba u ryb typu Lín,okoun,jelec max 3 kusy denně atd.Zrušit veškeré vrchní míry,u kapra zrušit míru uplně. ( je mi jasné že si někdo řekne že kapra nemám rád,ovšem dopředu upozornuji že jsem lovec hlavně kaprů a ryby neberu) .Parmu zařadit do skupiny max 1 kus denně.
Dále konečně docílit veškereho zákazu lovu na živou rybku.
Taky změnit tresty.Opravdu hrubé nešetrné zacházení s rybou,vyloučení z rybářského svazu,stejně jako lov ryb nepovoleným způsobem.
To je moje vize která se však nikdy nesplní a je to jen příspěvek do placu :)
NTempus - Profil | Út 19.4.2011 18:36:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nšťovíček - Profil | Út 19.4.2011 18:10:36
NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | Út 19.4.2011 17:32:13
Ani zmínka o tom, jak by jste případně řešili jistý kompromis, aby právě všichni slušní zůstali a hovada ne. A co mládež? Třeba povolenku na jednu vodu za trojku? Na řeku za další trojku? Kolik rodičů jim to cálne?
Hele Kochu, snažil jsem se reagovat slušně, protože nejsem hádavý tip. Ale už mě to nebaví.
Prostě tady melete hovna, které si nedokážete rozumně obhájit. Pro tebe jsou ty peníze druhořadé? Tak to bud rád. Přibývá hodně těch, pro které jsou peníze otázkou existence (ne jen rybáři). Takže tyhle povýšenecké kecy svědčí leda o jednoduchosti toho, kdo je vypustí z držky. Já jsem jenom rád, že tady zůstane u keců, protože je mnoho jiných cest, jak dosáhnout stejného cíle. Jenom se toho musí ujmout rozumní lidé a né banda doslova tupých mozků. Nazdar...
Nšmudla - Profil | Út 19.4.2011 16:14:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Pozdní reakce, ony inkriminované fotky jsem nefotil ani nepublikoval já, jestli jsi měl na mysli jako že já fotím masařinu na podložce. Kostička z perlína mi zaskočila a vyskočila, perlína příště šupnu zpět do vody. Jestli si pamatuju tak jsem to sdělil v komentáři k uloveným duhákům. Perlína a ouklej budu doporučovat pouštět, možná snad u opravdu kapitálního perlína 35-40cm by se dala udělat vyjímka, ale takový perlín se snad ani nevyskytuje.
S limitem 40ks ušlechtilé na povolenku a 10ks měsíčně nemám problém. S 20ks ročně bych už problém měl a koupil bych si další povolenku ... a nebo taky možnost že bych si místo 2ks 2kg kapra ulovil 1ks kapra 4-6kg a místo štičky přes míru si ulovil štičku 70-80cm.... ovšem pokud bych ji teda chytnul.
Ročně si vezmu z ušlechtilých cca 18-25ks kapra + všecky mírové dravce (štika candát), jakmile by těch mírových dravců chytal běžně na vycházku několik kusů tak si začnu vybírat co vzít a co nechat dorůst.
Pokud by byl zákaz lovu dravců nebo maximálně 1-2 měsíce v roce na lov dravce taky by to pomohlo.
NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 15:24:52
NVenca888 - Profil | Út 19.4.2011 15:22:04
Po okolí by se rozneslo akorát to, že nějakej blb uplně nesmyslně zavolal švestky, který odjeli s dlouhym nosem. Ale co bych ti bral iluze. :-)
Jiná věc by samozřejmě byla, pokud by tam někdo chytal nějakym nesportovnim nepovolenym způsobem, vytáhnul třeba patnáct candátů a podobně. Ale volat policii kvůli tomu, že někdo vytáhne dva kapry a toho druhýho nechá napsat do povolenky kolegu, to, nezlob se na mně, hraničí s demencí.
NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 15:09:09
Já možná budu pro příslušníky za blbce, ale budu mít čisté svědomí že jsem pro domácí revír udělal maximum.
A jak jsem psal už teď vím, že by se tato návštěva PČR na revíru po okolí roznesla a to je aspoň dobrý základ k tomu aby na našem (domácím) revíru byl o trochu větší klid a pořádek. A za tu cenu to podle mne stojí.
NVenca888 - Profil | Út 19.4.2011 15:04:30
NMifakM - Profil | Út 19.4.2011 14:57:19
Kde to žije - všechna témata
10:09NRybáři vs ochránci přirody 88
9:59NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 5
9:55NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:43NHlídač slev eshopů 752
0:14NLov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Prologic Naviják C Series 6000 BF | SLEVA 53%Za 999 Kč
C-SERIES BF Kompaktní velikost, nízká cena, ale velký výkon – tyto navijáky s volnoběžnou brzdou byly navrženy pro lovce kaprů s vysokými standardy, kteří ale nechtějí zruinovat svůj rozpočet. Nyní v akčním setu 2 ks.
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










