Podberáková rúčka na feeder

Zdravím,
chcel by som sa opýtať aké používate typy podberákových rúčiek. (dĺžka, ideálna váha a pod.+ ideálny priemer hlavy podberáku) a aké máte skúsenosti s nimi. Chcel by som si kúpiť nejakú kvalitnú ľahšiu podberákovú tyč, ktorá aj niečo vydrží pri častom používaní možno aj pri používaní na pretekoch.

Vopred dik za odpovede
Autor diskuse: Orbi - Profil , 5.4.2011 feeder - náčiní, doplňky

Nkiller1 - Profil | Po 27.2.2012 11:26:23

Chucho >> moc díky

    Nkiller1 - Profil | Po 27.2.2012 11:25:01

    meteor >> už na ní čekám jakou dobu:-))

      Nkiller1 - Profil | Po 27.2.2012 11:22:44

      meteor >> fakt???? a kde?

        Nmeteor - Profil | Po 27.2.2012 11:16:03

        Dobrá zpráva pro "čekatele" na podběrákovou hlavu MIDDY Match Black LTX: už jsou naskladněny v e-shopech v ČR (v ceně od 350,- Kč), tudíž můžete (jako já) vesele objednávat :-)

          Npepson - Profil | Ne 12.2.2012 10:27:46

          plavan-presne tak, mám laminátovú rúčku (nejaký shit za 250 Sk), nie kompozit.A ten dural sa mi páči hlavne kvôli odolnosti, na kanáloch s čistými brehmi nechytám, práve naopak, pod stromami.Asi ju vezmem (3 m), dá sa na to našróbovať aj zakrmovacia lopatka...Dík.

            Nplavan - Profil | Ne 12.2.2012 10:16:04

            pepson >> v délce 3m už je ten rozdíl ve váze velkej. Ve 4m verzi už propastnej. Nedavno mě jeden známej přesvědčoval, že ta duralová tyč je i lehčí. Zvážil si 4m uhlíkovou a 1,8m duralovou a ta duralová byla opravdu lehčí. Ale ty si měl na mysli ne uhlíkovou, ale kompozitovou ( laminát ) , že ?
            Ale je pravda, že než koupit nějakou kompozitovou žvejkačku za 230 korun, je ta duralová asi lepší a stojí stejně.

              Npepson - Profil | Ne 12.2.2012 9:37:00

              Vidím, že všetci používate buď delené uhlíkové, prípadne teleskopické rúčky.Máte skúsenosti s tou duralovou osemhrannou?.Nie je o moc ťažšia než laminát. teleskop, ktorý mám a je lacná,hmm.A hlavne vyzerá pevne, ten môj laminátový šunt som už musel obväzovať silónovou cvernou a lakovať, pretože mi praskla.

                NBarbusek - Profil | So 11.2.2012 11:23:24

                plavan >> podle mě ideální řešení

                  Nplavan - Profil | So 11.2.2012 11:12:27

                  foxxx >> to je jen stylová pitchovina. Těžká, žvejkavá a křehká za ty prachy. Ale patří to ke stylu hardy a kdybych měl od nich čepici, bundu a pruty, tak do ní jdu.

                    Nfoxxx - Profil | So 11.2.2012 10:38:35

                    plavan >> No a co ta podběráková ručka od Hardy...o ní neuvažuješ?:-)
                    Odkaz: http://www.zbozi.cz/?q=hardy%20landing%20net&typ=na​bidky&seradit=nejlevnejsi

                      Nroxtidy - Profil | So 11.2.2012 10:36:34

                      plavan >> jj, mam to v planu. dle navodu co jsi sem nekam daval ;-)

                        Nplavan - Profil | Pá 10.2.2012 22:08:37

                        roxtidy >> radil bych , aby sis toho Gerardixe vyztužil izolačkou. Pak ti bude sloužit hodně dlouho.

                          Nroxtidy - Profil | Pá 10.2.2012 22:05:57

                          plavan >> nejspis to nakonec budu resit 3m delenym Gerardixem + hlavou 45-50cm, abych to mel ciste jen na ten feeder. No a na kaprarinu si poridim mozna tu lehci tyc od Fencla + nejakou vetsi hlavu. diky

                            Nmikipike - Profil | Pá 10.2.2012 21:45:28

                            A nějaké doporučení? Strop 1500 kč. Délka by stačila 4m, používam to jen na feeder. Díky moc všem...

                              Nbombardák - Profil | Pá 10.2.2012 21:35:50

                              - Záleží, jak leží - tedy vedle sebe... Pokud chceš srovnávat. Gerardix Podium - je buď teleskop, nebo dělička - přepravní délka 115cm, ceny jsou u Mila o něco vyšší - ta 4 metrovka určitě..Middy je dělička a přepravní délka je o kapánek delší, necelých 120cm.. Tedy komplikace pro přepravní pouzdra.. Myslím, že ta midynka je o něco robustnější, ale hodně záleží na zvyku..Stejně je vždy kvalita u většiny dobrá ( v této cenové relaci) - než Ti na ni nějakej ocmrda šlápne..

                                Nplavan - Profil | Pá 10.2.2012 21:11:58

                                roxtidy >> takovou dvoumetrovou tyč z duralu pořídíš u pana Fencla, odlehčenou i levnější neodlehčenou. K tomu očko o průměru 60cm a máš univerzál. Jedině kdybys chtěl na monster kapry, tak potom bys potřeboval třeba očko robustnější konstrukce a většího průměru.
                                http://www.fenclvladimir.cz/

                                  Nmikipike - Profil | Pá 10.2.2012 21:07:08

                                  bombardák >> Díky moc, já mam teď milo gerardix a chtěl jsem pořídit ještě jednu náhradní. Hlavy používam taky od middy a jsem nad míru spokojenej. Dá se ta middyna nějak srovnat s tím gerardixem?

                                    Nbombardák - Profil | Pá 10.2.2012 20:59:14

                                    mikipike >> Je důležité co od podběrákové tyčky čekáš a kolik chceš do koupě investovat.. Zároveň je potřeba zvážit dostatečnou délku. Tato Middy je 5 dílná a má délku 3,8m.. Cena se pohybuje v rozmezí 500 - 600kč, možná někde o trochu víc....Jednu jsem koupil na BVV před 3 - 4 lety na doporučení kamaráda a pak jsem využil inzerátu na MRKu a koupil jsem od ,, Kosáka" ještě jednu náhradní.. Možná to bylo zbytečné, protože mě původní slouží naprosto dokonale, ale co kdyby.....Tak jí vozím v autě pro strýčka příhodu...Závit drží naprosto špičkově a spíš střídám podle nálad podběrákové hlavy - taky MIDDY, nebo od firmy MILO...Takže pro mne je dostačující, jak délkou, tak kvalitou. Váhu zatím neřeším.

                                      Nplavan - Profil | Pá 10.2.2012 20:39:59

                                      Barbusek >> to není nic vyjímečného, ale je to výhodné. Já mám třídílnou ručku od Colmicu v celkové délce 4,4m . Nejčastěji používám z té ručky jenom 3m. Když chci tahat kapry a potřebuji, aby byla tyč tuhá, použiju dva tlusté díly a když chci, aby byla lehoučká a nevadí, že i trochu měkčí, použiju první dva tenké díly.