Podberáková rúčka na feeder

Zdravím,
chcel by som sa opýtať aké používate typy podberákových rúčiek. (dĺžka, ideálna váha a pod.+ ideálny priemer hlavy podberáku) a aké máte skúsenosti s nimi. Chcel by som si kúpiť nejakú kvalitnú ľahšiu podberákovú tyč, ktorá aj niečo vydrží pri častom používaní možno aj pri používaní na pretekoch.

Vopred dik za odpovede
Autor diskuse: Orbi - Profil , 5.4.2011 feeder - náčiní, doplňky

NBarbusek - Profil | Pá 10.2.2012 20:34:06

plavan >> hmm, zajímavé, že má závity na dvou dílech

    Nmirmen - Profil | Pá 10.2.2012 20:27:24

    Mám tu třetí zleva na snímku Plavana - Colmic, cena cca 850 - 1000 Kč, za asi 5 let používání bez problému. Průměr hlavy podběráku 45 cm ( tuším, že MILO, ale nejsem si tím jistý .. mám ji asi 6-7 let ).

      NKlepi - Profil | Pá 10.2.2012 20:22:42

      Pepé - Vsetín >> Sema Therapy mám taky s tím rozdílem že mám 3m a po týdnu se mi ze špičky vyštípl zavít i s hlavou při podebraní kapra měl něco přes padesát tyč jsem zreklamoval a od té doby funguje vpořádku a jsem spokejený, doteď ale nevím jestli byla chyba u mě nebo vada materiálu

        Nplavan - Profil | Pá 10.2.2012 20:12:13

        Barbusek >> tak zkrátit jde, závity má v prvních dvou tenkých dílech, ale ty jsou docela krátké, hlavně ten první. Takže třímetr z ní myslím uděláš jen když odebereš první tenký a poslední tlustý díl

          NBarbusek - Profil | Pá 10.2.2012 20:05:42

          plavan >> já bych snad dneska už bral i tu 5timetrovou - jestli jde zkrátit na 4. Někde je i ta 4 m málo.

            Nplavan - Profil | Pá 10.2.2012 13:42:29

            meteor >> nenašel jsem ji. U nás mají u Kordy Morfeuse v 5,3m za asi 5 tisíc a cena té kratší varianty 4,1m bývá okolo 4 tisíc. Na FF je nabízel Konopásek za 3000 a 2500 kaček.
            Třímetrovka Collision, která je o dost hubenější, ale těžší a méně tuhá, stojí u Kordy 2400 korun a na výstavě u Konopáska byla za dvojku. Na obrázku jsou obě Morfeus uprostřed a nalevo je ten Collision. A Collision ve 4m stojí u Kordy 2700 korun, ale momentálně mají myslím jen tu kratší.

              Nmeteor - Profil | Pá 10.2.2012 13:14:57

              plavan >> je někde na netu ta tyč od Konopáska k vidění?

                Nplavan - Profil | Pá 10.2.2012 11:02:17

                Barbusek >> ale na výstavě FF měl p. Konopásek Morfeuse ve 4,1m za 2500. Tu jsem tam nechával jen velmi nerad. Nic lepšího už na trhu není.

                  NBarbusek - Profil | Pá 10.2.2012 9:47:29

                  plavan >> no to je fakt, koukal jsem, že nová dobrá ručka stojí nad 2k.

                    Nplavan - Profil | Pá 10.2.2012 9:38:17

                    Barbusek >> ale opatrně, aby sis to neodřel při tom čištění ještě víc.

                      NBarbusek - Profil | Pá 10.2.2012 9:36:14

                      plavan >> s tou štětkou je to dobrý nápad, už mám odřené spoje, a to jsem písek ani neslyšel (i když v tom vzrušení před lovem, že?) :)

                        Nplavan - Profil | Čt 9.2.2012 23:10:07

                        Barbusek >> nene, jen občas vezmi takovou tu štětku na vymývání lahví a vnitřky spojů opatrně vyčisti. Ale to dělám jenom když tam naberu hodně hlíny nebo písku. Jakmile slyším zrnko písku vrznout, stčím hned díl do kýble s vodou a prstem vymeju. To většinou stačí.

                          NBarbusek - Profil | Čt 9.2.2012 23:02:44

                          otázka - mažete nějakým mazadlem ty spojky ruček?? např. grafit apod?

                            NBarbusek - Profil | Čt 9.2.2012 22:57:23

                            Orbi - >> podepisuju se pod to, co tu psal plavan, ručka je mooc důležitá. Já si po dlouhém recenzování vybral od Sarfixu Controler match 4,40 m a je to naprostá pecka. Nevím ,jestli se u nás ještě sežene.
                            Ptal bych se vždycky na tuhost a váhu. Ty 4,4 metry jsou tak akorát, pro strmější nebo jinak špatně dostupné břehy neocenitelné.
                            Jo, a kapra 76 jsem s ní dohnal celkem obstojně, ani nevím, jak jsem tu s ním tu hlavu tenkrát odšrouboval :)

                              Nmikipike - Profil | Čt 9.2.2012 18:16:15

                              Zdravim, máte někdo zkušenosti s touhle ručkou? Middy Carp Baggin Machine

                                Nkohinnor - Profil | Čt 26.1.2012 23:56:21

                                od mila není špatná je robusnejší ale neva:)bič okkolo 6 m bejval těžší:)

                                  NJarda Š. - Profil | Čt 26.1.2012 20:25:04

                                  roxtidy >> Když tam, kde chytáš, tě 2 m rukojeť nebude omezovat ve výběru fleků, můžeš to tak udělat, do sebe by to jít mělo.

                                    NPepé - Vsetín - Profil | Čt 26.1.2012 15:22:02

                                    ahoj,
                                    jako svou první tyč jsem si koupil SEMA Therapy 4.0m 4díl, je pravda těžší, ale zatím jsem velmi spokojený, nehodlám měnit. Dostává dost zabrat, ani ne tak rybama, jako vším kolem toho, ale je dost pevná a odpouští chyby. To je podle mě dost důležité, hodně kvalitní a drahé tyče jsou, řekl bych, daleko náchylnější na horší zacházení. Líbí se mi, že je teleskopická ve stylu špička vnitřkem do druhého dílu, ten pak venkem na třetí díl a ten venkem na čtvrtý. Dá se s ní proto krásně pracovat jak v délce 2, tak i 3 a i 4m, podle aktuální situace. Při větší rybě lze u této "za jízdy" rozdělat tyč a krátit podle vkusu nebo i když třeba není místo za rybářem. Mnozí jistě namítnou, že jsou i lepší tyče, ale jak píšu, jsem fakt spokojený.

                                      Nroxtidy - Profil | Čt 26.1.2012 14:43:44

                                      Ahoj chlapi, mohl by nekdo poradit? Moje situace je nasledujici. Chytam feeder, ale zajdu obcas cilene i na vetsi rybky s kaprovymi pruty. Jelikoz nechci zbytecne kupovat dva podberaky, tak me napadlo koupit kaprovou podberakovou rucku (ktera ma sice jen kolem 2m, coz me to staci a bude i dostatecne tuha) a k tomu plavackove ocko + kaprovy podberak. Zajimalo by me, zda to pujde takto univerzane do sebe, popr. jestli by mohl nekdo neco konkretniho doporucit. diky moc

                                        NLejboj - Profil | St 11.1.2012 20:29:12

                                        plavan >> Zejtra jedu na Prosek pro papiry, tak asi vystoupim o par zastavek driv, dik za tip.