Podberáková rúčka na feeder

Zdravím,
chcel by som sa opýtať aké používate typy podberákových rúčiek. (dĺžka, ideálna váha a pod.+ ideálny priemer hlavy podberáku) a aké máte skúsenosti s nimi. Chcel by som si kúpiť nejakú kvalitnú ľahšiu podberákovú tyč, ktorá aj niečo vydrží pri častom používaní možno aj pri používaní na pretekoch.

Vopred dik za odpovede
Autor diskuse: Orbi - Profil , 5.4.2011 feeder - náčiní, doplňky

NCaprMan2012 - Profil | St 31.10.2012 12:10:27

Lejboj >> Velmi pěkný, ale zajímalo by mě jak tu 2m tyč vozíš k vodě? :D

    Nplavan - Profil | Út 30.10.2012 11:37:23

    Lejboj >> ono se díky tomu kroužku odrbe první závit a pak už se to prodlužuje po každém namotání.
    To, že ti tam drží ostatní očka je proto, že u té Middy se taky trochu obrousily hrany závitu. Jak jsem psal, musel bys nechat vytočit závit z lepšího matroše.
    Anebo použít tu redukci, jak jsi psal. Závit na očku Middy určitě není jinej. To by musel být vadný výrobek.

      NLejboj - Profil | Út 30.10.2012 11:31:16

      Zavit je jinej, hlavy, ktery mam, od Mila a od JSA sedi dobre, navic jsou delsi, takze se chyti jeste o kousek dal na neposkozene casti zavitu v rucce. A priznam se, krouzek jsem pouzival, prvni dva mesice, pak me nekdo znalejsi poucil, ale bylo pozde :)

        Nplavan - Profil | Út 30.10.2012 11:20:30

        Lejboj >> Životnost závitů, které jsou dodávány na ručkách je při použití tří vycházek ročně zhruba jednu sezonu, tedy když se používá gumový těsnící kroužek pro větší dotažení. Používáš ten kroužek, že jo ?

          Nplavan - Profil | Út 30.10.2012 11:16:58

          Lejboj >> jsi si jistej, že závit v ručce Milo je jiný než na očku Middy ? Já jsem superbu ještě neměl možnost osahat, ale nějak se mi to nezdá. Co mám zkušenosti, tak se vydrolí závit na ručce proto, že je to z pseudohliníku. Jestli chceš mít pokoj, budeš si muset nechat koncovku vytočit z bronzu. Přibude ti nějakých 60g na konci navíc, ale bude to věčný. Pokud dokoupíš závitovou koncovku v prodejně, jsi tam, kde jsi byl, totiž ne věčný, ale v Žitný :-))))))))))
          A jestli myslíš, že se ti to s jiným očkem nestane, tak to uvidíš. To očko od tebe rád koupím, kdyby jsi ho už nechtěl.

            NLejboj - Profil | Út 30.10.2012 11:00:16

            Tak kombinace rucky od Mila, Superba Techno Match a hlavy Middy LTX nic moc. Problem je v zavitu, rucka vyzaduje EURO zavit a hlava Middy je anglicky hruby zavit (vychazejici z whitwortha).
            Takze skoro po sezone je zavit v rucce na vymenu, je vyrezany a volny. Mozna to bude problem i vicero kombinaci.

              NLejboj - Profil | St 25.7.2012 17:47:46

              Pulrocni report rucky od Mila, Superba Techno Match, 3,30m. Vychazky 1-3 do tydne. Strukturalni vady zadne, odolna na poskozeni, parkrat sla do kamenu a pod nohu. Bohuzel zavit soudruzi v Cine dost dojebali, je z osizeneho kovu a hlava Middy ltx, ktera ma zavit z dost tvrdeho asi "UK" materialu zavit totalne prorezala. Takze bude reklamace. Doporucuji pouzit redukci, treba od JSA, aby se s vnitrnim zavitem rucky moc nemanipulovalo.

                Nmirmen - Profil | Ne 10.6.2012 18:13:53

                Martinbati >> podívám se, vím, že je to uhlíkáč čtyřmetr za cca 800 - 900 Kč.
                Hlavně při lovu s boloňou.Tuhá.

                  Nondiktt - Profil | St 6.6.2012 20:12:01

                  Martinbati >> zalepil som ju a na jar na Váhu som ju používal a po zalepení zatiaľ bez problémov. To prasknutie pri hlave bola moja chyba. Normálne som tam dal pred dvomi rokmi sumčeka 76cm ( zatiaľ najväčšia ryba ) a keď som podoberal kapríka 58cm min. rok tak som to nejako sprosto spravil a vtedy mi praskla, ale už je všetko v poriadku.

                    NJarda Š. - Profil | Út 5.6.2012 19:18:37

                    Martinbati >> Mám Colmic Clincer ve 3 m, je to sklolaminát, takže je dost těžká, ale jinak v pohodě (do delší bych ale kvůli té váze nešel).

                      NMartinbati - Profil | Út 5.6.2012 12:20:36

                      mirmen >> pouzivas colmic CLINKER? ako si s nou spokojny? ako sa sprava pri podberani ryb?

                        NMartinbati - Profil | Út 5.6.2012 12:19:25

                        mirmen - 10.2.2012 20:27:24 >> pouzivas colmic CLINKER? ako si s nou spokojny? ako sa sprava pri podberani ryb?

                          NMartinbati - Profil | Út 5.6.2012 11:59:16

                          ondiktt >> nazdar, pozeram po tyci ako vlastnis Mivardi power net, riesil si to zalepenie? ci uz mas novu?
                          ake skusenosti si s nou mal ked si ju pouzival?

                            Nmakass - Profil | Út 5.6.2012 10:00:35

                            plavan >> vida to mě nikdy nenapadlo,tak dííík, to bude určo fungovat

                              NMortimer - Profil | Út 5.6.2012 9:10:52

                              Martinbati >> Tuto hlavu od Mivardi jsem určitou dobu používal.Síťka není špatná rychle schne ale ten látkový okraj drží dlouho vodu.To co není z fotky patrné je její největší nevýhoda a to váha.Manipulace s tímto očkem na třímetrové ručce je krejně nepohodlná.Také jsem vystřídal vícero oček a jak ti radí níže kolegové dle mého názoru jednoznačně Middy.Tyto očka mám dvě a naprostá spokojenost

                                Nplavan - Profil | Út 5.6.2012 9:02:03

                                makass >> u toho teleskopu půjde určitě taky zkrátit délka. Na konci bude zátka, většinou na závit. A zezadu vysuneš všechny díly, kromě toho nejsilnějšího. Ten silný odložíš atd.

                                  Nmeteor - Profil | Út 5.6.2012 8:26:42

                                  jkros >> jj, tak tu tyčku mám taky (Gerardix) ve 3m provedení a zatím spokojenost... tak doufám, že ti bude sloužit stejně dobře a dlouho jako "Kóďovi" :-)

                                    Nmakass - Profil | Út 5.6.2012 7:19:54

                                    měl jsem Milo Gerardix a ta byla dobrá, než jsem ji někde zapoměl či co a prostě jsem ji po zimě už nenašel, ted mám 3m teleskop a taky to jde.Jen menší nevýhoda oproti děličce je že máš vždy stanovenou délku.U děličky nasadíš díly kolik potřebuješ.

                                      NPěn_a - Profil | Út 5.6.2012 6:09:44

                                      Udělal jsem si podběrákovou tyč ze starého teleskopu sona. Odstranil jsem dva poslední díly a přilepil závit ze zlomené tyče. Délka 2 metry, složená se vleze do podběrákové hlavy. To je důležité při ježdění na ryby na kole. Kapříky o dvou kilech jsem taky už vytáhl a zatím dobry. Potřeboval jsem hlavně tu rozumnou délku a váha je taky dobrá. Jako bonus je ta rýhovaná ručka (pamětníci znají)

                                        Njkros - Profil | Út 5.6.2012 1:52:00

                                        meteor >> Dik, principy materialu jsou me jasne, spise jde o to ze uz v ty rucky za 500 nemam duveru, jednu jsem zlomil po pul roce pri mirnem ohybu se 60cm kaprem,mohla byt tuknuta a druhou hned po zakoupeni kdyz jsem ponoril hlavu do vody a zvednul bez ryby :) a to mam umelou sitku cili nesaje vodu, a podebiram jemne, kdyz jsem videl MM jak v jednom videu podebira sumika a jak to ma prohnute tak ja to mel zatizene tak z 10% a ruplo to jak nic, zkusim koupit tu co psal Koda kdyz ji ma uz 5 sezonu, jak rupne tak koupim nejakou za 1500