Podberáková rúčka na feeder

Zdravím,
chcel by som sa opýtať aké používate typy podberákových rúčiek. (dĺžka, ideálna váha a pod.+ ideálny priemer hlavy podberáku) a aké máte skúsenosti s nimi. Chcel by som si kúpiť nejakú kvalitnú ľahšiu podberákovú tyč, ktorá aj niečo vydrží pri častom používaní možno aj pri používaní na pretekoch.

Vopred dik za odpovede
Autor diskuse: Orbi - Profil , 5.4.2011 feeder - náčiní, doplňky

NMartinbati - Profil | Po 4.6.2012 20:11:07

nieco pogumovane od mivardi som nasiel, tak pojdem asi do toho, od colmicu tu tyc nemaju v 3m tak skusim najst nieco ine..

    Nmeteor - Profil | Po 4.6.2012 17:23:16

    jkros >> jde o materiál:

    - grafit: lehký, pevný, křehký, neohýbá se
    - sklolaminát (kompozic): těžký, pevný (ve smyslu "snese humpolácké zacházení líp než grafit"), ohýbá se víc než dost

    Snad jsem to nepopletl :-)

      NKóĎA - Profil | Po 4.6.2012 16:04:35

      jkros >> já ji mám nějakých pět let a v pohodě. A určitě nejsem jediný spokojený uživatel.

        Njkros - Profil | Po 4.6.2012 15:09:38

        Jeste pripominka, nemuze to byt tim ze jsem bral vzdy teleskop? Predpokladam ze delicka asi bude lepsi...

          Njkros - Profil | Po 4.6.2012 15:01:07

          KóĎA >> Ta rucka viz nize od Mila neco vydrzi? mel jsem 2 od Mila a zlomily se pod vahou hlavy pri prvnim podebirani , bud uz byly tuknute nebo nevim ...byli teda trosku lacinejsi

            Nmeteor - Profil | Po 4.6.2012 14:47:28

            KóĎA >> zajímavé info... každopádně mi (subjektivně) přijde, že u toho koncového (= nejtenšího) dílu je závit pěkně zapuštěn v trubce, prostě "hotová koncovka". Naproti tomu u toho prostředního dílu mi to (subjektivně) přijde, že je to řešeno úplně jinak - jakoby tam byla jenom přilepená matička...

              NKóĎA - Profil | Po 4.6.2012 13:59:33

              meteor >> já lepil závity snad na všech tyčí co jsem měl... A myslím, že se tak děje i u těch nejdražších...

                Nmeteor - Profil | Po 4.6.2012 13:44:03

                KóĎA >> však to je také v pořádku :-)

                Ještě bych doplnil, že velkou "devízou" hlavy Middy Match Black jsou velká očka, díky nimž skrze síťku lehce proudí voda (je to samozřejmě "bonus" pro rybaření na řekách). Mno... a myslím si, že vzhledem k ceně této hlavy je zde velice příznivý poměr cena / výkon / kvalita.

                Co se týká tyčky, tak mi bohužel chybí srovnání (měl jsem akorát "setový" - zřejmě sklolaminátový - teleskop od Sensasu). Nicméně je fajná :-) Drobným nedostatkem je snad špatně vyřešené uchycení matice ve 2. dílu (už se mi protáčí, ale zatím to nebudu řešit) - ale nevím, jestli a jak je to řešeno u dražších tyčí... každopádně "základní" závit (tzn. na tom nejužším dílu) drží fest (zatím :-))...

                  NKóĎA - Profil | Po 4.6.2012 13:22:39

                  meteor >> já snad nikdy nedoporučoval věc, kterou bych neměl na 100% vyzkoušenou.

                    Nmeteor - Profil | Ne 3.6.2012 22:58:49

                    KóĎA >> dobrá volba, taky mám tuto kombinaci...

                      NMartinbati - Profil | Ne 3.6.2012 22:50:23

                      Ciffik >> ale ked klepnem uhik o kamen, tak asi to nevydrzi... ci?

                        NCiffik - Profil | Ne 3.6.2012 22:48:26

                        Martinbati >> heh napíšu to asi takto, levné kompizitové/sklolaminátové tyčky se řádně prohýbají již pod váhou samotné podběrákové hlavy (bez ryby)

                          NMartinbati - Profil | Ne 3.6.2012 22:41:01

                          brčkař >> a ako sa sprava ten material? viem len ze je odolnejsi na narazy a tazsi.. aky je ohybny a tvrdy? myslim ci sa velmi prehyba ked mas v podberaku rybu..

                            Nbrčkař - Profil | Ne 3.6.2012 22:39:22

                            Martinbati >> Pokud se ti zdá sedm stovek za uhlíkovou ručku (viz link níže uvedený) příliš, pak ses právě sám rozhodl: vybral sis sklolaminát, respektive kompozit, který jediný stojí míň.

                              Nráky - Profil | Ne 3.6.2012 22:32:46

                              Martinbati >> Uvítaj to že jsi koupíš nějakou jebku a česem stejně budeš pokukovat po něčem lepším a lehčím.Tahle middy hlava je jedna z nejlepších a nejlehčích na trhu.

                                NKóĎA - Profil | Ne 3.6.2012 22:31:17

                                Martinbati >> to není o náročnosti, ale o funkčnosti. Jasně, můžeš si koupit teleskopickou laminátovou tyčku za dvě kila, ale až budeš podebírat rybu v proudu, uvědomíš si, že šetření není na místě. Stejně tak očko. Buď si koupíš nějaké silonové lehké očku. Ryby půjdou podebírat moc fajn, ale když si šáhneš na ten silon, uvědomíš si, že pro rybu tohle rozhodně není fajn. Nebo si vezmeš klasické vlákno, ale to ti nasákne a v kombinaci s tou levnou tyčkou si užiješ peklo.

                                Ručku používám dobře pět let a je moc prima. Je robustní, není sice moc lehká, ale je tvrdá, což mi maximálně vyhovuje.

                                Co se očka týká, mám jich doma kvanta, ale tohle je bezkonkurenčně nejlepší. Rychle schne, neodírá rybu a je velmi lehké. Navíc dostatečně prostorné i pro větší rybu.

                                Nalož s těmi informacemi jak uznáš za vhodné :-)

                                  NMartinbati - Profil | Ne 3.6.2012 22:25:21

                                  KóĎA >> nieco lacnejsie by som uvital, nie som narocny :)

                                    NMartinbati - Profil | Ne 3.6.2012 22:15:17

                                    zdravim pani, uvazujem o podberakovej tyci a hlave, hlava nejaka z umeleho vlakna, aby to rychlo schlo. chcem to hlavne na plavanu, tak 3m bude asi najlepsie.
                                    chcem sa poradit ohladom materialu. uhlik kompozit uhlik, kompozit, sklolaminat...
                                    uhlik je krehky ale lahky a pevny, sklolaminat je tazky ale odolnejsi. ale neviem vobec ako sa ktory material sprava pri zatazeni, ako sa ohyba ked je ryba v podberaku...
                                    budem vdacny za kazdu radu, vdaka :)

                                      NJohny65 - Profil | Út 24.4.2012 18:42:38

                                      xmimak >> Díky za foto, vypadá to dobře, já viděl na stránkách hanáků nějakou takovouhle modrou shimano catana landing net, ale nefunguje jim odkaz. Na tu tyč sem u hanáků už koukal tak snad budou mít i nějakou hlavu.