Podberáková rúčka na feeder

Zdravím,
chcel by som sa opýtať aké používate typy podberákových rúčiek. (dĺžka, ideálna váha a pod.+ ideálny priemer hlavy podberáku) a aké máte skúsenosti s nimi. Chcel by som si kúpiť nejakú kvalitnú ľahšiu podberákovú tyč, ktorá aj niečo vydrží pri častom používaní možno aj pri používaní na pretekoch.

Vopred dik za odpovede
Autor diskuse: Orbi - Profil , 5.4.2011 feeder - náčiní, doplňky

Nkiller1 - Profil | Pá 2.3.2012 18:33:17

Já ll >> jj, četl sem to, ale o moc lepší mi to nepříde, ta hlava neni zas až tak hluboká, aby si tam tu rybu musel "lovit" a z tohohle vylepšeného akorát snáž vyskočí, když se mrskne, ale nápad je to dobrý

    Nroxtidy - Profil | Pá 2.3.2012 18:32:41

    RTckar >> ahoj, dneska prisla. Je to moje prvni takova rucka, takze nemam porovnani. Lehka je. Pevna se zda byt taky dost. Jediny co me malicko chloudi je nepatrna vule ve spoji toho nejkratsiho dilu, na kterem je zavit a dalsiho dilu. Jsem puntickar, tak to citim. Na prutu bych to neakceptoval, nevim jak u rucky

      NJá ll - Profil | Pá 2.3.2012 18:32:09

      killer1 >> Jak už jsem jednou psal je to na rychlejší manipulaci s menší rybou.

        Nkiller1 - Profil | Pá 2.3.2012 18:28:09

        Já ll >> taky by to tak šlo, ale řekl bych, že je to zbytečné

          NJá ll - Profil | Pá 2.3.2012 18:26:45

          meteor >> pokusil jsem se ti to vyfotit doufám,že to je srozumitelné

            Nkiller1 - Profil | Pá 2.3.2012 18:23:06

            meteor >> já už jí dneska i provětral a super:-))

              NRTckar - Profil | Pá 2.3.2012 18:15:16

              meteor >> aha sorry tu ručku bral roxtidy :)

                NRTckar - Profil | Pá 2.3.2012 18:14:32

                meteor >> bral si u tu ručku jaká se ti zdá?

                  Nmeteor - Profil | Pá 2.3.2012 17:53:35

                  Chlapi, díky za rady a názory. Ten "švonek" mi skutečně přišel dobrý leda tak na zavěšení hlavy (což je IMHO docela nepraktické) anebo právě jako záludnost, která mě (dle Murphyho zákonů) zbaví téměř jisté ryby :-)
                  Dneska už se mi nechce do sklepa to očko zkouknout a zkontrolovat, tak to udělám zítra. Doufám že na rybačce, ale to mi počasí asi nedovolí :-(

                    NJá ll - Profil | Pá 2.3.2012 16:53:58

                    meteor >> Ten tzv švonek jak si hezky napsal, když zavěsíš na kříž
                    a následně našroubuješ tyč podběráku provedeš úpravu hloubky síťky pro rychlejší
                    manipulaci s menšími bílými rybami.

                      Npaia - Profil | Pá 2.3.2012 15:59:49

                      meteor >> ještě si zkontroluj, jestli ti nejde vyšroubovat ten závit, kterým se připevňuje očko k ručce, já s tím zápasím poořád a nevím, jak to vyřešit, lepidlo tam nevydrží.

                        Nrudla 69 - Profil | Pá 2.3.2012 15:45:13

                        plavan >> Taky mi dnes dorazila a musím vyměnit oba šroubky,přesně jak píšeš:-((

                          NFigos - Profil | Pá 2.3.2012 15:31:17

                          paia >> To je pravda ale už jsem tam měl párkrát 80kapra a drží zatím.Opravdu jsem s ním spokojen

                            NKóĎA - Profil | Pá 2.3.2012 15:27:51

                            plavan >> na White Acres to mají uklizené :-)))

                              NDS - Profil | Pá 2.3.2012 15:13:37

                              meteor >> někde jsem viděl, že angličani vkládají ryby do vezírku tak, že ji tam šoupnou i s očkem a potažením za ten bazmek ji vyklopí. Jinak je to asi jak píše plavan, tzv. kurvítko.

                                NKóĎA - Profil | Pá 2.3.2012 15:08:36

                                meteor >> add to poutko. Řekl bych, že je to k lepší manipulaci s rybou při přendavání do vezírku. Porád musíš myslet na to, že Angláni vše dělají primárně pro jejich závodní chytání na kaprodromech.

                                Jinak, jestli se ti to zdá moc mělké, někde dole visí moje fotka labského pupíka, délka 76. Na tyčce Gerardix žádnej problém!

                                  Nplavan - Profil | Pá 2.3.2012 14:50:49

                                  meteor >> jediné, co je dobré zkontrolovat, je utažení šroubků na kříži, které drží ramena oblouku. Jakože jestli oblouk ve kříži nečvachtá. A jestli ano, tak zkusit dotáhnout šroubky. Kámoš s tím měl kdysi problém. Musel dát větší samořeznej šroubek, páč ten původní šroubek se závitem byl na kaši.

                                    Nplavan - Profil | Pá 2.3.2012 14:47:25

                                    meteor >> na pověšení nebo na to, abys jím zachytil při podebírání za šutr nebo větev ve vodě a ulomil tyč :-))))))

                                      Nmeteor - Profil | Pá 2.3.2012 14:42:05

                                      killer1 >> tak už ji mám taky doma (ehm, teda v práci :-)). Dle fotek jsem si myslel, že bude kapánek hlubší... ale to nevadí. Ten hliníkový "kříž" je takový nějaký domlácený, to také nevadí. Kvalita zpracování solidní (za ty prachy), zakončení síťky mohlo být o kapánek lepší.

                                      A propo, na co je ten "švonek" viz. foto?

                                        Nkiller1 - Profil | Pá 2.3.2012 13:16:28

                                        plavan >> to doufam, díky:-))