Podberáková rúčka na feeder

Zdravím,
chcel by som sa opýtať aké používate typy podberákových rúčiek. (dĺžka, ideálna váha a pod.+ ideálny priemer hlavy podberáku) a aké máte skúsenosti s nimi. Chcel by som si kúpiť nejakú kvalitnú ľahšiu podberákovú tyč, ktorá aj niečo vydrží pri častom používaní možno aj pri používaní na pretekoch.

Vopred dik za odpovede
Autor diskuse: Orbi - Profil , 5.4.2011 feeder - náčiní, doplňky

Npaia - Profil | Čt 1.3.2012 15:44:54

Dimmu >> novej dovozce do ČR je Kaprařská speciálka.

    NDimmu - Profil | Čt 1.3.2012 14:21:11

    Chlapi, kdo vozí do ČR Middy?
    Jde mi o to, jestli bude v Brně na BVV možnost mrknout na nějaké to očko a případně tyčku....

      NVesy1 - Profil | Čt 1.3.2012 13:29:22

      KóĎA >> Myslím že přímo pochvalu před nastoupenou jednoutkou protože kdyby to sem nedal tak mám ted houno.a jenom prokousanou starou middynu

        NKóĎA - Profil | Čt 1.3.2012 13:22:33

        už vím o člověku co ji doma má.

        Myslím, že by si Meteor zasloužil pochvalu :-)

          Nmeteor - Profil | Čt 1.3.2012 13:19:04

          killer1 >> doufám, že bude doma zítra, abych ji mohl přes víkend "vyvenčit" :-) já dělal větší objednávku, přičemž některé věci nebyly skladem, takže jsem ji následně editoval, pak úplně zrušil a udělal novou, no a ještě jsem chtěl ušetřit 50,- Kč za dobírku, takže jsem platil převodem na bankovní účet :-)
          Dnes by měla být odeslána, zítra ji (snad!) přiveze PPLko... a ty už ji máš doma?

            Nkiller1 - Profil | Čt 1.3.2012 13:08:12

            meteor >> tak oc, už máš tu hlavu od middy doma?

              Npaia - Profil | Čt 1.3.2012 12:54:15

              plavan >> já mám dvě takovy švihadla... o rukách tu řeč nebyla.

                Nplavan - Profil | Čt 1.3.2012 12:51:40

                paia >> ty nemáš ruce tak ohebné jako dávova ručka :-))))) Sice je dokážeš ohnout více, ale ne všemi směry :-)))))
                K té dávově ručce by se hodil i popisek, že je ručka flexibilní :-)))))

                  Npaia - Profil | Čt 1.3.2012 12:39:09

                  KóĎA >> pěkný švihadlo, něco jako moje ručky... ;o)

                    Nplavan - Profil | Čt 1.3.2012 12:02:00

                    KóĎA >> to je nádherná fotka. Stejně takhle mám vyfocenou kdysi moji tyčovou bojku na kapři, ale ta bojka byla křehká. S touhle " ručkou " už dáva válčí nějakej pátek a pořád dobrý.

                      Nmeteor - Profil | Čt 1.3.2012 11:26:42

                      plavan >> je to možné, dobrá myšlenka...

                        NKóĎA - Profil | Čt 1.3.2012 11:26:33

                        plavan >> :-)))))))))))))))))))))) To je vona!

                        edit: za tuhle dokumentární fotku situace se musím pochválit. To je jako na nějakém branném dni při soutěži v přetahování ;-)

                          Nplavan - Profil | Čt 1.3.2012 11:24:07

                          KóĎA >> tak zase na druhou stranu výrobci těchle lopatových oček nepočítali, že to někdo bude tahat na laminátovém provaze :-)))))

                            Nplavan - Profil | Čt 1.3.2012 11:23:09

                            meteor >> jestli ono to není vymyšleno na to, aby se jakoby poi šupně pustily ryby z očka do vezírku. Jakože strčíš do vezírku tohle očko i s rybou a šup přes rolnu na 4m skluzavku :-)))))).

                              NKóĎA - Profil | Čt 1.3.2012 11:22:47

                              plavan >> kolega Davaprd je krásnou antireklamou na tyhle tvary, co :-))) Na druhou stranu, kterým prostředkem si uděláš z vylovení každé čudli super-adrenalinovou záležitost :-))))))

                                Nplavan - Profil | Čt 1.3.2012 11:17:04

                                meteor >> já tyhle tvary oček nemám rád. Ryby z toho pořád vypadávají a pořád se dřou o tu hranu. Proto možná ta rolna. Ale když je klasický tvar očka, tak se ryby rámem vůbec nedotkneč, pokud je v místě podběru alespoň půl metru hloubka a ryba není obří.
                                Možná, že ta EVA trubka spíš nahrazuje plovátko , které ručku trochu nadlehčuje a na rolně je proto, aby se o ni ryby nedřely. I když ryby nebudou milovat klouzačku přes mechovku.

                                  Nmeteor - Profil | Čt 1.3.2012 11:10:51

                                  plavan >> přesně tak... ještě by to mělo mít nějaké "rychloupínací tažné zařízení(?) na přemístění ryb do vezírku přes váleček" (snad jsem to přeložil a pochopil správně :-)), ale to tam nějak nevidím :-)

                                  Jinak ta váha do podběráku není vůbec špatný nápad :-)

                                    NKóĎA - Profil | Čt 1.3.2012 10:55:08

                                    plavan >> nebo vanovej či štěpkovej návěs na nápravách ;-)

                                      Nplavan - Profil | Čt 1.3.2012 10:51:52

                                      KóĎA >> s rolnou, ale bez váhy v síťce. Já nechápu, proč nedělají do síťky váhu, když ji může mít ve lžíci i nakladač v pískovně :-)))))

                                        NVesy1 - Profil | Čt 1.3.2012 10:47:56

                                        plavan >> To máš pravdu