Podberáková rúčka na feeder

Zdravím,
chcel by som sa opýtať aké používate typy podberákových rúčiek. (dĺžka, ideálna váha a pod.+ ideálny priemer hlavy podberáku) a aké máte skúsenosti s nimi. Chcel by som si kúpiť nejakú kvalitnú ľahšiu podberákovú tyč, ktorá aj niečo vydrží pri častom používaní možno aj pri používaní na pretekoch.

Vopred dik za odpovede
Autor diskuse: Orbi - Profil , 5.4.2011 feeder - náčiní, doplňky

NKóĎA - Profil | Čt 1.3.2012 10:47:03

hehe, a já si myslel, že na podběráku kromě matroše nejde nic nového vymyslet. To jsou ale hlavičky. Podběrák s rolnou :-))))))

    Nplavan - Profil | Čt 1.3.2012 10:46:11

    Vesy1 >> Příznivci UK stylu už zkousli horší věci.

      NVesy1 - Profil | Čt 1.3.2012 10:44:04

      plavan >> Přesně tak podle mě další kravina která akorát zvědá váhu očka

        Nplavan - Profil | Čt 1.3.2012 10:39:37

        meteor >> to jako, aby se ryba nedrhla přes okraj, ale aby se svezla po rolně ?

          NLadineeek - Profil | Čt 1.3.2012 10:37:05

          meteor >> Pí*ovina :-))

            NVesy1 - Profil | Čt 1.3.2012 10:36:03

            meteor >> Ten váleček bude určitě na elektriku a tu rybu to do sítě naroluje

              Nmeteor - Profil | Čt 1.3.2012 10:34:42

              Co si myslíte o novince(?) MIDDY The Revolver Landing Net s EVA válečkem pro lepší podebrání ryby? Má to skutečně nějaký význam / smysl anebo je to ptákovina (což si myslím já)? :-) Počítám, že osobní zkušenosti s touto hlavou zatím nejsou... a možná ani nebudou :-)

              http://www.middytackle.com/products/?id=3695&p=5&c=​D&t=D1

                NSven - Profil | St 29.2.2012 21:26:51

                plavan >> no tak to určitě :-)
                Nakonec, kdyby na to přišlo, mohl bych se o ni cestou opírat :-)

                  NSven - Profil | St 29.2.2012 21:24:50

                  Reznik76 >> I tak ti díky :-)))
                  No s tou kůží tedy nevím ale na to,že to je teleskop, ta váha vypadá pěkně.

                    Nplavan - Profil | St 29.2.2012 21:24:41

                    Sven >> tak když budeš mít tzv. housle na zádech, tak z nich 20cm může tyčka čouhat, nebo ne ?

                      NSven - Profil | St 29.2.2012 21:21:48

                      plavan >> no já mám tyčky tři ale potřebuju nějakou nakrátko složitelnou do tašky k teleskopům, na pěší vycházky :-)))

                        Nplavan - Profil | St 29.2.2012 21:21:36

                        Reznik76 >> mě upřímně moc nenadchla. Ale když Sven nutně potřebuje krátkou, tak to volba je.

                          NReznik76 - Profil | St 29.2.2012 21:19:55

                          Sven >> zase pozdě :-))))

                            Nplavan - Profil | St 29.2.2012 21:15:50

                            Sven >> mě teda nenadchla, ale styl má. To se musí nechat. Omotaná kůže na rukojeti se líbila klukům moc. Já ale viděl jen třímetrovku a i tak letmo. Měli jsme u Hobíků na stánku jinčí skvosty k prohlížení a na ostatní nebyl čas. Museli mě po zavíračce skoro vyhodit :-)))))

                              NSven - Profil | St 29.2.2012 21:11:49

                              plavan >> tak už to mám :-) Jeden dobrý člověk mi hodil lano, takže se s tebou podělím :-) http://www.tropicliberec.cz/tyce/hardy-teleskopicka​-podberakova-tyc-marksman-telescopic-landing-net

                                NSven - Profil | St 29.2.2012 21:03:15

                                plavan >> já jsem před nějakým časem na netu na takovou narazil ale už bohužel nevím kde to bylo :-)

                                Pan Fencl by nějakou vyrobil určitě ale určitě kovovou :-)))

                                  Nplavan - Profil | St 29.2.2012 20:59:06

                                  Sven >> takovou neznám. Kdyby ti ale nevadila větší váha, což u třeba dvoumetrovky nevadí určitě, tak by ti vyrobil pan Fencl si myslím. Jen by sis třeba málo připlatil. Myslím tři díly , každý cca 76cm dlouhý, jeden s navařeným šroubem a druhý s navařenou matkou. To musíš pamatovat . Možná by ti p. Fencl vyrobil i teleskopickou , ale to musíš dotazovat jeho. Já bych jednu speciální pro někoho nedělal :-)))) nejkratší 1,8m kaprové, co znám, mají asi 91cm transport.

                                    NSven - Profil | St 29.2.2012 20:51:48

                                    plavan >> ahoj. Nevíš prosím kde sehnat nějakou tyčku 2-3m, která má transport do 80 cm ?

                                      Nroxtidy - Profil | St 29.2.2012 20:35:43

                                      chlapi, moc diky za rady! objednan komplet od Middy :-) ted jen aby to PPL dovezla v poradku