Podberáková rúčka na feeder

Zdravím,
chcel by som sa opýtať aké používate typy podberákových rúčiek. (dĺžka, ideálna váha a pod.+ ideálny priemer hlavy podberáku) a aké máte skúsenosti s nimi. Chcel by som si kúpiť nejakú kvalitnú ľahšiu podberákovú tyč, ktorá aj niečo vydrží pri častom používaní možno aj pri používaní na pretekoch.

Vopred dik za odpovede
Autor diskuse: Orbi - Profil , 5.4.2011 feeder - náčiní, doplňky

Nplavan - Profil | St 29.2.2012 18:47:01

Ciffik >> na hodně videích je to očko vidět, jak moje oválné tak i trojúhelníkové u kámošů.
http://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?action=all&idc​len=8831

    NCiffik - Profil | St 29.2.2012 18:39:20

    plavan >> to zní dobře...díky za info

      Nplavan - Profil | St 29.2.2012 18:35:44

      Ciffik >> lehounká a na svoji velikost extra lehounká a extra odolná. Tedy ty, které jsme za poslední dva roky kupovali. Tohle je nejspíše nová série, tak snad bude kvalita stejná.
      Namočená vážila myslím 190g. Lehčí jsem měl jenom jednu malou 40cm průměr se silonovou síťkou, která škrábala šupiny a po prvním kaprovi se zlomila.

        NCiffik - Profil | St 29.2.2012 18:31:05

        zdravím, jak je na tom ta vychvalovaná hlava od middi s váhou? mám ručku excelsion od mivardi a velká spokojenost jenom jsem z dobré vůle k rybám koupil i jejich pogumovaný očko a abych pravdu řekl je to bída a utrpení je to strašně těžký a dost se to prohýbá ikdyž je ta tyč vcelku dobrá tuhá, tak jestli ybch si nákupem middiny polepšil nebo je to osud všech pogumovanejch...

          Nplavan - Profil | St 29.2.2012 18:25:21

          Já ll >> Peťo, s třímetrovkou zakláníš feeder ty, páč používáš feedery delší než my ostatní matchky :-))))) S 3,6m feederem a dobrým přístupem k vodě vyberu kapra i s dvoumetrovou tyčí a nezvednu se z křesla. Ale musím sedět hned u vody.

            NReznik76 - Profil | St 29.2.2012 18:10:46

            Já ll >> vidíš na ten nasazovací dvaceticentimetr sem úplně zapoměl, dobrá vychytávka

              NJá ll - Profil | St 29.2.2012 18:06:58

              roxtidy >> Vlastním sadu Middy a hlavu jak trojůhelník tak i kulatou
              a tyč Baginmašina jak hezky napsal Reznik76. Tyč je 3m s dopalem 80 cm a s krátkou
              přední částí na vysouvání vč. hlavy.Používám je už více jak 5 let a v pohodě.Při jednom závodě jsem špatně nasadil přední část i s hlavou a při dalším podebírání se chtěla podívat na dno Labe.Zakoupil jsem okamžitě novou a zbylou část využívám na prodloužení na 5m. Za ty peníze je to velmi dobrá tyč s přiléhavým názvem. Tyč na feeder je zapotřebí min.3m lépe 4m jinak musíš při podebírání příliš zaklánět prut
              s velkým nebezpečím zlomení horní části prutu.
              Za mě sadu MIDDY.....

                NReznik76 - Profil | St 29.2.2012 17:12:47

                roxtidy >> tak hlásim návrat z Kaprspecu, Baginmašína prohlédnuta, složena a ,, U mě dobrý" :-))) kdybych potřeboval šel bych do ní
                čímž bys vyřešil problém objednávky z jednoho ešopu

                  Npaia - Profil | St 29.2.2012 15:19:56

                  tyč určitě čtyřmetrovku, už si ani nepamatuju, kdy naposledy jsem měl vytaženou třímetrovou.

                    Nkiller1 - Profil | St 29.2.2012 15:00:09

                    roxtidy >> tak si vem z jednoho e-shopu tu hlavu middy a z druhého tu tyč gerardix, a jestli si myslíš, že v budoucnu využiješ i delší tyč, tak si vem tu geradixku ve 4m nebo i 5m provedení. hold ale zaplatíš 2 poštovný, no:-)))

                      Nroxtidy - Profil | St 29.2.2012 14:56:40

                      meteor >> no nejradci bych skombinoval prave gerardix + hlava od middy, ale nemaji to v jednom shopu najednou. Jinak chytam na feeder a zatim nepotrebuju prilis dlouhou tyc, ale to neznamena ze to tak bude vzdy

                        Nkiller1 - Profil | St 29.2.2012 14:56:07

                        meteor >> jj, dobře si to napsal, já to mám taky olepené a celou minulou sezonu bez problémů

                          Nmeteor - Profil | St 29.2.2012 14:51:40

                          roxtidy >> hlava od MIDDY je minimálně o třídu pěknější :-) s tyčí MIDDY asi velice nikdo nebude mít zkušenost, Gerardix je určitě populárnější (myšleno vzhledem k počtu majitelů v tuzemsku) - já ji mám taky. "Reznik76" zcela nesprávně píše, že 2,5m tyč ti bude stačit... to ano, pokud nechodíš třeba na řeky s dvoumetrovým břehem anebo nechytáš na osmimetrový bič :-) Já jsem si pořídil ten Gerardix ve trojmetrovém provedení, ačkoli jsem chtěl čtyřmetrové (bohužel nebyla a ani se nevědělo, kdy bude). Takže mám trojdílnou tyč, přičemž se dají použít jenom 2 díly a mít dvoumetrovou tyč (ale nepoužívám to). Tudíž bych volil delší tyč...

                          Jo a není špatné si konce tyčí (vstupní) oblepit izolepou (pro lepší pocit, že se ti nerozštípne).

                            Nkiller1 - Profil | St 29.2.2012 14:47:40

                            Reznik76 >> nepleteš se, je to tak

                              NReznik76 - Profil | St 29.2.2012 14:45:49

                              roxtidy >> no použiješ jen tolik dílů kolik uznáš za vhodný, jen myslim že Gerardix má závit jak poslednim díle tak i v předposlednim (možná se pletu s tim že to je Gerardix)

                                Nroxtidy - Profil | St 29.2.2012 14:40:34

                                Reznik76 >> ok, dej prosim vedet. U te Middyny pisi, ze lze delku tyce prizpusobit tim, ze se jednoduse nenasadi dil(y), ale to by melo jit u vsech delicek ne (kupuji prvni)

                                  NReznik76 - Profil | St 29.2.2012 14:23:00

                                  a jedna malá technická rozměry LTX 22"

                                    NReznik76 - Profil | St 29.2.2012 14:12:29

                                    roxtidy >> dneska se podívám na tu Middi ručku
                                    já mam http://www.kaprarskaspecialka.cz/kaprarskaspecialka​/eshop/23-1-Podberaky-a-vezirky/115-2-Podberakove-t​yce/5/2778-Podberakova-Tyc-MIDDY-3G-X-Flex-Carbon-L​ive-Match-2-5-m
                                    + 22" LTX a supr,
                                    Tyč váží 245g
                                    2,5m mě neomezuje a bohatě stačí

                                      Nalpo - Profil | Po 27.2.2012 19:51:13

                                      killer1 >> Uz som ocekoval e-shopy, ale ziadna zhoda:-(