Koľko lososovitých rýb si ponechať ?

Verím tomu že je za dverami doba, keď okrem denného limitu na počet rýb, ktoré si možno ponechať, začne existovať aj limit na počet rýb za sezónu. (Tak ako u nás už existuje na MP vodách). Koľko pstruhov či lipňov je podľa Vás vhodné si ponechať na jedno sezónne povolenie ?
Autor diskuse: Výr - Profil , 31.3.2011 muškaření - RŘ, MO, svazy

Limit na jedno sezónne pstruhové (lipňové) povolenie by som dal:

A) Nič....každú rybu doplatiť10%

B) 5ks1%

C) 10ks12%

D) 20ks20%

E) 30ks18%

F) 40ks1%

G) 50ks5%

H) Limit je blbosť...aj denný....keď idú treba ich brať.33%

Od 31.3.2011 hlasovalo 136 čtenářů.

NZN - Profil | Čt 31.3.2011 20:21:30

Jovánek >>
máš medaili?

    Nvlastec - Profil | Čt 31.3.2011 20:07:21

    Jovánek >> Hele nevím kdo jsi , co děláš , ale moralizovat ti jde dobře . Nesuď člověka kterého neznáš . Já za sebe a okruh mejch kamarádů už dávno konám , tak nevím z jakého titulu mě ty stavíš do pozice virtuálního pleskala .

      NJovánek - Profil | Čt 31.3.2011 20:05:30

      Výr >> Ne,naše MO dělá na pěti potocích potočáky,následně je vysazuje do revíru. Za to ty malé peníze.

        NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 20:03:44

        Jovánek >> predávate 25 cm potočáka za 12,-Kč/ks ? Si zamestnanec firmy čo chová ryby ...nejak sa strácam.....

          NJovánek - Profil | Čt 31.3.2011 20:03:17

          vlastec >> No ono je velmi jednoduchý říct,že se s tím něco musí dělat. Ale svaz je pro většinu blbec,a jedinec nic nezmůže. Musíš se taky zapojit,jestli ti o to jde. A virtuálně se nic neudělá,chce to konat,kolego.

            NJovánek - Profil | Čt 31.3.2011 20:00:55

            Výr >> Psal jsi že je ho treba zaplatit ako potočáka. My za potočáka dostáváme 12kč/ks,kde limit je min.16cm. Průměr ale máme 25cm,za ty samé peníze.

              Nvlastec - Profil | Čt 31.3.2011 20:00:27

              Výr >> Doufejme , že se s tím začne něco dělat , nebo to dopadne asi velmi špatně .

                NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 19:56:31

                Jovánek >> a jak si prišiel k tým 12Kč ?

                  NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 19:55:17

                  vlastec >> minimálne k tomu aby si celú sezónu chodil k vode kde sa zdvíha nejaká ryba....a keď ju ulovíš bude sa ja podobať na rybu a nie na ošklbané kura.

                    NJovánek - Profil | Čt 31.3.2011 19:55:14

                    Výr >> No 12 kč za 20 cm velkýho duháka je taky málo.

                      Npouštěč - Profil | Čt 31.3.2011 19:53:59

                      kakr >> běž se navážet do někoho jiného tty lipany nechytaj taky všude snad ne třeba 10 nechytne nic protože jich nemaj a jinde je maj tak je odnášej

                        NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 19:52:56

                        Jovánek >> máš pravdu...ešte aj mandelínka je z Ameriky.....ja však proti dúhákovi nič nemám....čo si z neho spravil "ľudový " rybár je jeho roblém( prasorybu ktorá dostane po hlave skôr, ako sa naučí,čo je rozdiel medzi špačkom a potočníkom a skôr ako jej biele mäso prestane smrdieť).
                        Jedno je isté - treba ho zaplatiť rovnako ako potočáka, preto považujem limit aj na dúháka za potrebný.

                          NJovánek - Profil | Čt 31.3.2011 19:48:37

                          vlastec >> asi nebylo. Jestli našim řekám chceme pomoc,tak proč ty vody drancovat. Nebrat žádné a chránit je před predátory,pak by to možná mělo smysl. Ovšem jestli to jde nebo ne,je otázka druhá,velmi složitá.

                            Nvlastec - Profil | Čt 31.3.2011 19:11:21

                            Výr - >> Je to špatné . Moc rybářů , moc vyčištěná voda ,málo žrádla v ní , moc kormoránů . Já bych byl pro deset kousků za rok .Jestli by to ovšem bylo k něčemu dobré netuším .

                              NJovánek - Profil | Čt 31.3.2011 19:05:30

                              Výr >> No uznej,co s nima? Beztak je to z ameriky a od tamtud nepřišlo nikdy nic dobrýho,jen zlo.

                                Ngeorge87 - Profil | Čt 31.3.2011 18:53:58

                                rarach >> Ani nie. Lens som využil bulharske konstanty aby to nevychadzalo cez 1000ks na povolenku.

                                  Nrarach - Profil | Čt 31.3.2011 18:52:07

                                  george87 >> Kurwa vy tam máte lipně ako kravy, 0,5 kg priemer.

                                    Ngeorge87 - Profil | Čt 31.3.2011 17:56:39

                                    Čisto teoreticky: priemerná váha jednáho lipani je 0,5kg, váha jedného kapríka je 2kg. Aby bol podľa zväzonásobilky dedo s plyntaškou spokojný musí si privlastniť na jednu povolenku: (2/0,5)*50=200ks lososovitých rýb na jednu povolenku. A to som lipani poctivo zväčšil a kapríci poctivo zmenšil.

                                      Njasommato - Profil | Čt 31.3.2011 17:47:48

                                      Výr - >> duhakou a sivonou vsetkych co ti vyhlaska a opatrnost dovoli a potocakou s lipnami a sihami pustaj naco su ti ked aj tak nedorastu tolko co duhaci zo sivonmi a malokde sa aj nasadzaju
                                      a co sa duhakou a sivonou tyka prajem dobru chut

                                        NLe Big Mac - Profil | Čt 31.3.2011 17:11:45

                                        mildas - Quinn >> Já jsem Dvakrát Osvícený.