Koľko lososovitých rýb si ponechať ?

Verím tomu že je za dverami doba, keď okrem denného limitu na počet rýb, ktoré si možno ponechať, začne existovať aj limit na počet rýb za sezónu. (Tak ako u nás už existuje na MP vodách). Koľko pstruhov či lipňov je podľa Vás vhodné si ponechať na jedno sezónne povolenie ?
Autor diskuse: Výr - Profil , 31.3.2011 muškaření - RŘ, MO, svazy

Limit na jedno sezónne pstruhové (lipňové) povolenie by som dal:

A) Nič....každú rybu doplatiť10%

B) 5ks1%

C) 10ks12%

D) 20ks20%

E) 30ks18%

F) 40ks1%

G) 50ks5%

H) Limit je blbosť...aj denný....keď idú treba ich brať.33%

Od 31.3.2011 hlasovalo 136 čtenářů.

NMrknato - Profil | Čt 31.3.2011 17:04:41

Bosanac >> Proto píšu.... ale jak je z toho patrné, ani sociální inženýři ze Slovenského zvezu to spasit nemohou. Spasit to může množství tržních ryb za peníze, které mizí do "svazočinnosti", a to zcela na howno....

    NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 16:55:25

    mildas - Quinn >> no vidíš.....veď presne o tomto to celé je........strejka to napísal presne.... tak ako by to malo byť.

      NjindraŠ - Profil | Čt 31.3.2011 16:43:00

      foxkiller >> V pohodě :-))

        Nmildas - Quinn - Profil | Čt 31.3.2011 16:42:55

        foxkiller >> a treba me to sere i tak. Za 1.se mu na ty ryby skladame. Za 2.by za ne mohl nekdo osviceny vysadit treba lipany.

          NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 31.3.2011 16:42:02

          mildas - Quinn >> v tom případě máme opravdu každý názor jiný

            Nfoxkiller - Profil | Čt 31.3.2011 16:41:17

            jindraŠ >> ale já tě pochopil ale odpověděl jsem uplně blbě ... mam tu fofr budu pozornějí odpovídat

              Nmildas - Quinn - Profil | Čt 31.3.2011 16:40:41

              Netipa - poslední hrdina MRKu >> ja se ale nebavim o muskarich, nybrz o vsech rybarich, potazmo o vsech lidech.

                NBosanac - Profil | Čt 31.3.2011 16:38:41

                Mrknato >> Ty radsi nepis , tvuj US zavedl muskarska pasma , zakaz kulicky a jak dopadl . Mate jeste ho... ve vodach nez jste meli .

                  NjindraŠ - Profil | Čt 31.3.2011 16:36:29

                  foxkiller >> Nedělá Ti náhodou problém pochopit psaný text? Najdi jediné slovo kritiky na odnesení těch ryb.EDIT:Asi píšeme každý o něčem jiným :-)) Pouze jsem konstatoval skutečnost a BP tak jak jsou. Svoje případné návrhy na změnu budu řešit určitě jinde a ne tady :-)

                    Nfoxkiller - Profil | Čt 31.3.2011 16:35:49

                    jindraŠ >> ajo tys to myslel takhle 1ks přes 45 a táhni jo s tim souhlasím (ještě doplním původní ryby) ale když někdo vypraskaj 200x 40-50duhaky do jedný diry na malý řece a chytat je po 1x tak maš za chvilku vyžranou řeku :) nechal bych to jen na původní druhy

                      NMrknato - Profil | Čt 31.3.2011 16:31:03

                      jindraŠ >> Jinde maj ale ryby pro lov a ne pro závody... víš? Cena je věcí kalkulace a když to jde? Až to nepude, tak je stále kde brát a nemusí se kupovat druhá, třetí povolenka.

                        NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 31.3.2011 16:30:56

                        mildas - Quinn >> Ba ne. Bavíme se o společné koze. V první části jsem ti defacto dal i za pravdu, páč konkrétně pstruhařské přeborníky neznám a neorientuju se tedy v tom, tedy tvé slovo by mělo mít větší váhu než moje (stejně tak názor a pravda).
                        Druhá část příspěvku (která tedy nesouvisí s ústředním tématem a tedy je pouze takovým zpestřením) vyvrací tezi o důchodcích, kteří berou všechno, ale v rámci zákona. Zde samozřejmě nepaušalizuju a je to od důchodce k důchodci

                          Nfoxkiller - Profil | Čt 31.3.2011 16:29:07

                          ja nevim co tu zas řešíte...tak si vzal 170ks nepůvodní ryby ?? budte radi že těch 170ks nebyl PO nebo LI to bych pochopil proč tu prskate ... u vody se dějou zvěrstva tak řešte to a néé že si nekdo za vychazku veme 2-3 vyžlata velikosti 25cm

                            NjindraŠ - Profil | Čt 31.3.2011 16:26:16

                            foxkiller >> Nepsal jsem to proto abych zjišťoval jestli se mu povolenka vyplatila nebo ne.Ale proto abych podpořil alespoň nějaký limit.Protože pořád pro uživatele revíru je lepší příjem za 4 povolenky než za 1.Když se k tomu přidá míra Li 40 cm,Max. 1 ryba větší 45 cm denně a na některých revírech zvýšená míra Po tak je to pořád lepší než brát salmonidy 7 dní v týdnu.

                              Nmildas - Quinn - Profil | Čt 31.3.2011 16:24:27

                              Výr >> minuly rok uz to bylo 50, zase se to sune nahoru. Bude lip.

                                Nmildas - Quinn - Profil | Čt 31.3.2011 16:22:49

                                Netipa - poslední hrdina MRKu >> stale to same. Ja o voze, ty o koze.

                                Ze je nekdo debil (90% populace), jeste neznamena, ze je zlodej (10?% populace).

                                  Nfoxkiller - Profil | Čt 31.3.2011 16:18:33

                                  jindraŠ >> no tak pořad se mu povolenka vyplatila akorat na tom byl mnohem lepe s tím že si je mohl chytit ...

                                    NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Čt 31.3.2011 16:11:57

                                    mildas - Quinn >> Možná jsem skeptik, ale v to, že by se limity dodržovaly nevěřím. Když je někdo zvyklej si odtahávat ty metráky ryb, potom se mu bude horko těžko odvykat. Ale jak už tady někdo zmínil, nejsem muškař a tuhle komunitu skoro vůbec neznám, takže je možný, že je to opravdu vrchol rybařiny a tím pádem ji provozují lidé na vrcholu (i tom morálním)
                                    K těm kaprům a důchodcům to tak úplně není pravda. Nejsem keč ent rylejsák a kapři mi jsou ukradení, avšak násaďáci se berou jak na běžícím pásu. Přijde kořen k vodě, nahodí, chytí kapra, jde do vezírku, zapíše, nahodí, chytí dalšího a valí dom. Za hoďku dorazí znova, chytí kapra, do vezírku (má ho již zapsaného), chytí dalšího a spokojeně odjede. Takhle to chodí a mnozí z nich mají dokonce nutkání k tobě přijít a říct ti, že oni to takhle dělají a že to je super a že bys to měl dělat taky. Dokonce jeden rekordman z naší ulice si jednou odvezl od vody 22 násaďáci. Má na to různý vychytávky (včetně klacků, který pouští do vody místo kaprů, aby zahrál divadýlko na kolemsedící rybáře). Tolik tedy k těm čestným a pravidla ctícím starouškům

                                      NjindraŠ - Profil | Čt 31.3.2011 16:09:48

                                      rybomil >> Opravdu nevím o koho šlo.Byl jsem tam jako host.Zpozorněl jsem až u toho čísla ulovených ryb.

                                        Nkakr - Profil | Čt 31.3.2011 16:05:50

                                        pouštěč >>
                                        Jeden kus lipana na docházku??
                                        Na jednoho rybolovce na P vodě připadá za celý rok 0,36ks lipana......
                                        Tak nám napiš, co bys tím "omezením" omezil??