Koľko lososovitých rýb si ponechať ?

Verím tomu že je za dverami doba, keď okrem denného limitu na počet rýb, ktoré si možno ponechať, začne existovať aj limit na počet rýb za sezónu. (Tak ako u nás už existuje na MP vodách). Koľko pstruhov či lipňov je podľa Vás vhodné si ponechať na jedno sezónne povolenie ?
Autor diskuse: Výr - Profil , 31.3.2011 muškaření - RŘ, MO, svazy

Limit na jedno sezónne pstruhové (lipňové) povolenie by som dal:

A) Nič....každú rybu doplatiť10%

B) 5ks1%

C) 10ks12%

D) 20ks20%

E) 30ks18%

F) 40ks1%

G) 50ks5%

H) Limit je blbosť...aj denný....keď idú treba ich brať.33%

Od 31.3.2011 hlasovalo 136 čtenářů.

NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 16:04:32

mildas - Quinn >> čo bolo to bolo....terazky si otíc

    NSintrix - Profil | Čt 31.3.2011 16:04:25

    Limit, ať je jakýkoli, je vždy problém. Vždy se najde někdo, komu více záleží na obsahu mrazáku, než na dodržování pravidel. Já mám zásadu pouštět potočáky a lipany. Duháče , nebo siveny, nad 30cm beru. Stejně jich moc nechytím.

      Nmildas - Quinn - Profil | Čt 31.3.2011 16:03:48

      pouštěč >> tak ten 1 lipan, to je dobry.

      Ja mival 150 vychazek.

        NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 16:02:40

        pouštěč >> ja za sezónu

          Npouštěč - Profil | Čt 31.3.2011 16:00:01

          ale osobně bych omezil počet lipana na1kus za vycházku

            Nrybomil - Profil | Čt 31.3.2011 15:59:30

            jindraŠ >> jj, mám za to že ten samý ( jestli myslíme stejnýho ) měl před tím limitem nějak 110 salmonidů asi na 2 revírech na tu 1 P povolenku. Ostatní řvali, že tam nic nepochytali....ale bůhví jak to s ním bylo, zvěsti tu kolem šly všelijaký.

              Npouštěč - Profil | Čt 31.3.2011 15:59:27

              mildas - Quinn >> tak stejně se nic omezovat nebude to je strohý návrh samozřejmě že by se mi nejvíc líbil návrh AB ale su realista tací kteri lovi pro maso sou ti co jich zajímá jen co nejvíc sežrat

                Nmildas - Quinn - Profil | Čt 31.3.2011 15:55:35

                pouštěč >> 30 ks ? Pouštěč ? Taci, kteri lovi pro maso ?

                  Nmaro - Profil | Čt 31.3.2011 15:55:14

                  Každý limit je lepší ako nič, každé zvýšenie lovnej miery detto, rovnako každý zákaz rybky na pstruhovkách, zákaz trojhákov, zákaz protihrotov ... je pravda, že väčšina sa snaží nastavené pravidlá dodržiavať a bude to tak aj keď sa sprísnia. Je lepšie začať aj s menšími úpravami pravidiel ako nerobiť nič.

                    Nrybomil - Profil | Čt 31.3.2011 15:53:39

                    pepa-č >> vo kterým že revíru píšeš ??? každým pátým, max. desátým

                      Npouštěč - Profil | Čt 31.3.2011 15:46:50

                      myslím že 30ks je ideální ale myslím že u muškařů převažuje sytl pouštění ryb opak bobkařů a kor ještě když má někdo své místo( což já u pstruhů mám a klidně řeknu že to je tak v lese že tam nikdo nechodí ) tak se ho snaží udržovat ale určité sou i u muškařů ti co loví jen pro maso

                        NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 15:42:06

                        mildas - Quinn >> myslím že limit je lepší ako nič.....(ako som už napísal- určite nie 30ks - to je k hovnu) a u Li a Pp by som to riešil mierou.....
                        Inak u Pp je to vec zapeklistá v súvislosti s Li.....keď budeš mať vo vode Pp väčších rozmerov budeš mať problém s vysadzovaním Li (10-15cm).

                          NjindraŠ - Profil | Čt 31.3.2011 15:39:37

                          Nebudu to číst všechno,ale jeden malý postřeh z VČS MO Humpolec kam jsem náhodou zavítal.Mimo jiné byl zmíňen i rybář ,který nachytal cca 170 salmonidů,převážně Pd a Si, na 1 revíru.Proč to ale zmiňuji.Jelikož je v Jč limit 50 ks na povolenku tak si koupil 4 povolenky za 4800,- Kč.Kdyby limit nebyl tak by zaplatil 1200,- Kč.Toto mluví jasně pro limit i když by měl být nižší,ale pořád lepší něco než nic

                            NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 15:38:07

                            mildas - Quinn >> ja si tiež myslím že väčšina pravidlá dodržuje....

                              Nmildas - Quinn - Profil | Čt 31.3.2011 15:29:32

                              Výr >> resil, kdyby byl u li a po nulovy. Dle kakra 10 (o cemz se mluvi nejcasteji) nic nereri.

                              Ten prispevek o zruseni otazky ber s nadsazkou.

                                Nmildas - Quinn - Profil | Čt 31.3.2011 15:25:51

                                Výr >> myslim, ze kdyby vetsina pravidla nedodrzovala, zhrouti se system jako takovy. Nemyslim jen rybarinu. Beru to na ridice, myslivce i platce dani.

                                  NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 15:25:12

                                  mildas - Quinn >> a neriešil by to náhodou sezónny limit ?

                                    Nmildas - Quinn - Profil | Čt 31.3.2011 15:21:10

                                    Netipa - poslední hrdina MRKu >> Netipa - poslední hrdina MRKu - 31.3.2011 14:45:12 >> nejde o to, s jakymi lidmi se stykam. Rikam, ze je spousta dobytbu, kteri odtahaji metraky ryb, ale dodrzuji pravidla. A takovych je vetsina.
                                    Duchodce, na ktereho vsichni nadavaji, si vezme 14 kapru tydne, ale nikdy 3 v jeden den.

                                      NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 15:16:49

                                      u.x.a. >> všechny? a kto ich zaplatí ? :-) nebolo by správne nezobrať viac ako som zaplatil ?

                                        NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 15:16:17

                                        pepa-č >> ja viem čo by sa malo robiť .... ale neviem to spraviť :-)

                                        Keď bude u nás Rada SRZ prejednávať limit na lososvité ryby a budem sa o tom rozprávať s členom Rady, ktorý bude hlasovať...... môžem mu aspoň povedať svoj názor .....ktorý bude ovplyvnený aj touto otázkou.