Koľko lososovitých rýb si ponechať ?

Verím tomu že je za dverami doba, keď okrem denného limitu na počet rýb, ktoré si možno ponechať, začne existovať aj limit na počet rýb za sezónu. (Tak ako u nás už existuje na MP vodách). Koľko pstruhov či lipňov je podľa Vás vhodné si ponechať na jedno sezónne povolenie ?
Autor diskuse: Výr - Profil , 31.3.2011 muškaření - RŘ, MO, svazy

Limit na jedno sezónne pstruhové (lipňové) povolenie by som dal:

A) Nič....každú rybu doplatiť10%

B) 5ks1%

C) 10ks12%

D) 20ks20%

E) 30ks18%

F) 40ks1%

G) 50ks5%

H) Limit je blbosť...aj denný....keď idú treba ich brať.33%

Od 31.3.2011 hlasovalo 136 čtenářů.

NjindraŠ - Profil | Pá 1.4.2011 19:43:30

mlíčnák >> hele a není na tom videu ta ryba marinovaná v celku,tedy v kusech?

    Nvokounek - Profil | Pá 1.4.2011 19:42:37

    mlíčnák >> fu dúfam že aspoň majka je ok

      Nmlíčnák - Profil | Pá 1.4.2011 19:39:23

      medvěd >> mám teda na videu recept z Nového Zélandu - cukr , sůl 1:1 plus kopr několik dní syrová ryba . tak někdy bych nějakého duhoně tak zkusíl . jen ten cukr se mi zdá divný :-)

        NŘízek 29,76 - Profil | Pá 1.4.2011 19:38:15

        jindraŠ >> blabla blabla.-)

          NjindraŠ - Profil | Pá 1.4.2011 19:37:48

          Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 1.4.2011 19:36:21 >> Stačilo mně ho vidět.

            NŘízek 29,76 - Profil | Pá 1.4.2011 19:36:45

            ZN >> jakekoliv:-))

              NŘízek 29,76 - Profil | Pá 1.4.2011 19:36:21

              jindraŠ >> mměl si vode mě nekdy tatarák, nemel, tak drž víš co....:-)

                Nmlíčnák - Profil | Pá 1.4.2011 19:32:25

                medvěd >> asi tak to vyzkusím teda když bude z čoho :-))

                  Nmedvěd - Profil | Pá 1.4.2011 19:31:58

                  mlíčnák >> ten losos s koprem je severský recept.Oni tam nakládají ryby do kopru velmi často

                    Nmedvěd - Profil | Pá 1.4.2011 19:30:41

                    mlíčnák >> já to mám třeba nejradějí je ryba,cibulka,pepř sůl,možná trosku sojovky a holky mají rády i to vajíčko a trošku hořčice

                      Nmlíčnák - Profil | Pá 1.4.2011 19:30:14

                      vokounek >> v Hamé tedˇ-tehdá fruta sem nějakých pár beden hodil na pás coby brygádník ! můžu prohlásiti že sem kepuč dlůho nežrál bo ty plísně všeeho druhu k tomu moc nenaváděly !

                        NZN - Profil | Pá 1.4.2011 19:29:51

                        Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 1.4.2011 19:24:24 >>
                        myslíš zkažené ryby? :-))

                          NjindraŠ - Profil | Pá 1.4.2011 19:29:36

                          Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 1.4.2011 19:24:24 >> prosím Tě, Ty slovo tatarák vůbec radši nezmiňuj.Pokaždý se mi vybaví ta beztvará,blíže neidentifikovatelná hrůza,co jsi sem jednou dal :-(

                            Nvokounek - Profil | Pá 1.4.2011 19:25:24

                            vivat kečup

                              Nmlíčnák - Profil | Pá 1.4.2011 19:24:40

                              ZN >> zkusím když se něco podaří na háčik ale z jelců né :-)) su na ně jaksi alergický :-))

                                NŘízek 29,76 - Profil | Pá 1.4.2011 19:24:24

                                chut ryby je třeba naopak zcela zlikvidovat, aby nekazila chut kečupu:-))

                                  NZN - Profil | Pá 1.4.2011 19:21:39

                                  mlíčnák >>
                                  taky nikdy nedělám tatarák z lososa (duháka, pstruha) jako ze svíčkové. Mám stejný názor, jako medvěd. Chuť ryby se nesmí zabít, A třeba kopr tam nedávám vůbec.

                                    Nkakr - Profil | Pá 1.4.2011 19:21:35

                                    Tak jsem udělal malé srovnání za posledních 20 let.
                                    údaje platí pro pstruhoivky MRS
                                    počty povolenek jsou přepočítány na roční

                                    rok 1990 PO 66 100ks...PD 12 511ks.. Li 19 653ks.. Si 1 046ks.. 135 472 doch....3 282 povolenek
                                    rok 2000 PO 40 961ks...PD 23 089ks. .Li 7 936ks.. Si 382ks...124 643 doch....5 013 povolenek
                                    rok 2009 PO 17 324ks...PD 29 253ks...Li 3 936 ks..Si 2 530 ks... 65 707 doch....3 260 povolenek

                                    rok 1990.. 0.73 ks/doch....... 30.26 ks/ povolenka/rok
                                    rok 2000...0.58 ks/doch........14.44 ks/ povolenka/rok
                                    rok 2009...0.43 ks/doch........15.94 ks/povolenka/rok

                                    Propad u potočáka a lipana je evidentní, počty docházek také značně poklesly. Po boomu roku 2000 se počty ročních povolenek srovnávají, nejsou v nich započítány povolenky republikové (ČRS+MRS).

                                      Nmlíčnák - Profil | Pá 1.4.2011 19:17:48

                                      medvěd >> jedl sem to u kamoša v Prag z lososa ale na mě tam dal moc kopru . kopr mám rád v máčce ale jinde mi vadí - asi su divné :-))

                                        Nmlíčnák - Profil | Pá 1.4.2011 19:14:54

                                        Řízek 5,125 >> Řízek 29,76 - 1.4.2011 19:11:41 >> my téže - pruty snád lámat nebudem - leda ty moje vykopávky :-))