Koľko lososovitých rýb si ponechať ?

Verím tomu že je za dverami doba, keď okrem denného limitu na počet rýb, ktoré si možno ponechať, začne existovať aj limit na počet rýb za sezónu. (Tak ako u nás už existuje na MP vodách). Koľko pstruhov či lipňov je podľa Vás vhodné si ponechať na jedno sezónne povolenie ?
Autor diskuse: Výr - Profil , 31.3.2011 muškaření - RŘ, MO, svazy

Limit na jedno sezónne pstruhové (lipňové) povolenie by som dal:

A) Nič....každú rybu doplatiť10%

B) 5ks1%

C) 10ks12%

D) 20ks20%

E) 30ks18%

F) 40ks1%

G) 50ks5%

H) Limit je blbosť...aj denný....keď idú treba ich brať.33%

Od 31.3.2011 hlasovalo 136 čtenářů.

Mikulas - Profil | Pá 1.4.2011 16:32:34

Pike >> dcera taky miluje sivenky a nemám zábrany jí je občas brát, většinou jí rychleji, než já stačím vykosťovat :)

    thym - Profil | Pá 1.4.2011 16:24:36

    Mikšík- jen jednou >> :)))

      Mikšík- jen jednou - Profil | Pá 1.4.2011 16:03:22

      pouštěč >> chováš se jako prase
      i k lidem, kteří už na rozdíl od tebe něco v životě dokázali
      rodiče si tě teda pěkně vychovali ty dobytku
      a laskavě se uklidni, nemám to k tobě zase tak moc daleko a nebyl bys první, co si myslel, že se za internet schová a pak dostal průplesk

        Pike - Profil | Pá 1.4.2011 15:39:22

        vanuz >> No, v Kodani jsi mohl nakupovat přímo u vody a nebo sis mohl sám chytit :-)

          vanuz - Profil | Pá 1.4.2011 15:36:38

          ja som rybu v obchode asi nikdy nekupil.

          a jo, mas pravdu, duhak moze byt ok, ked vies z akej vody je.

            Pike - Profil | Pá 1.4.2011 15:34:33

            vanuz >> Ono je to těžké, kuci níže moc neví, na jaké vody jezdím chytat a pak to takhle dopadá.
            Na jedné vodě je duhák tak hnusný, že se vůbec nebere.
            Na druhé vodě, když se chytne, tak to je relativně starší ryba, která v té vodě nějakou dobu je. Na třetí vodě bych se chuti duháka nebál už vůbec.
            A jak jsem psal níže, těch pár duháků si klidně vezmu, o jejich chuť nemám strach, ba naopak.

            PS: to bys pak opravdu nesměl kupovat v obchodě žádné ryby. On třeba ten losos chovaný v klecích.....

            PS2: Velikonoční rybářský úkol zní jasně, snad se bude dařit :-)))

              vanuz - Profil | Pá 1.4.2011 15:29:14

              Pike >> odporucam sumca, vela masa, ziadne kosti, a malej velmi chuti.

              granulaka jej nedam zjest, leda potocmena a ostrieza

                Pike - Profil | Pá 1.4.2011 15:27:47

                Výr >> Ano, je to v podstatě stejná ryba jako v obchodech. A když bude ve vodě dýl, tak lepší, mnohem lepší. Ale jak jsem psal níže, u mne nehrozí, že by se toho přejedla :-)

                Dle mne mnohem lepší, než sračkoidní pangasiusové, tresky plné vody 6x rozmrazené a zamrazené atd.

                Jo holt, to moře nám tu chybí.

                  sliver - samolibý vůl - Profil | Pá 1.4.2011 15:27:46

                  Pike >> být tebou, přehodnotím druhové zastoupení dceřinných obědů.

                    Výr - Profil | Pá 1.4.2011 15:21:51

                    Pike >> ty dcéru kŕmiš násadovým dúhákom ?!

                      Výr - Profil | Pá 1.4.2011 15:19:31

                      Modrák >> to každému vlastne praješ 10 Pp alebo Li.....no......:-)

                        pouštěč - Profil | Pá 1.4.2011 15:16:07

                        Mikšík- jen jednou >> klidni hormony já sem se tu stebou nebavil a stejně jak od kakra se nenchám napadat ano od tebe

                          Pike - Profil | Pá 1.4.2011 15:06:10

                          A to já budu tento rok plenit. Duhák a siven bude mít smůlu. Dcerce ryby chutnají, tož tak.

                          Na druhou stranu, s mou frekvencí docházek a mým uměním toho ale nevyplením moc :-)

                            Modrák - Profil | Pá 1.4.2011 15:04:10

                            Když udělám takovou soukromou ministatistiku ponechaných si salmonidů za posledních několik sezón,
                            2010: Nic
                            2009: 1x PD, 2x Si + 3x Si o které jsem okradl Pupaka
                            2008: 3x Si
                            2007: 2x Si, 1x PD
                            2006: Nepamatuji se
                            ……: Nepamatuji se
                            tak musím konstatovat, že s limitem 5 ks/sezónu pohodlně vystačím. Jelikož jsem ale přející, hlasoval jsem pro deset kousků.

                              pouštěč - Profil | Pá 1.4.2011 14:43:26

                              kakr >> ne tys začal provokovat jo a napadta mě ne já tebe a bohužel nejsu fackovací panák abych se tu nechal ponižovat

                                XAXAP - Profil | Pá 1.4.2011 14:42:53

                                Dyk to se snad dá vypočítat. Zjednodušeně:
                                cena povolenky mínus začátek závorky a v ní celková administrativa děleno počet prodaných povolenek (nebo resp. zaplacených členských příspěvků) plus zisk (rozvojový budget) děleno počet prodaných povolenek konec závorky. To, co zbyde, pak vydělit náklady na jednu rybu a vyjde číslo limitu.

                                Do závorky jdou vrznout i další náklady, na které jsem zapomněl nebo se objeví.

                                  george87 - Profil | Pá 1.4.2011 14:08:56

                                  Výr >> nie clovece ja som myslel volaco ine-trebars ze ti kdesi v ZA nanutili L2ky, brodive gate a podobne veci.

                                    Výr - Profil | Pá 1.4.2011 12:13:04

                                    mildas - Quinn >> Milan nehovor že s tvojim bruškom si tam vyzeral najchudší.....keby najmenší.... :-))

                                      Výr - Profil | Pá 1.4.2011 12:05:35

                                      george87 >> nič mi nevnútili....ja som na sneme nebol ....nie som funkcionár.....som členom MO kde si platím len členské....na ryby chodím inde.

                                        rover - Profil | Pá 1.4.2011 11:31:00

                                        Výr - >>
                                        Zálěží na odvaze a svědomí, ...u každého je to jiné :-)