Koľko lososovitých rýb si ponechať ?

Verím tomu že je za dverami doba, keď okrem denného limitu na počet rýb, ktoré si možno ponechať, začne existovať aj limit na počet rýb za sezónu. (Tak ako u nás už existuje na MP vodách). Koľko pstruhov či lipňov je podľa Vás vhodné si ponechať na jedno sezónne povolenie ?
Autor diskuse: Výr - Profil , 31.3.2011 muškaření - RŘ, MO, svazy

Limit na jedno sezónne pstruhové (lipňové) povolenie by som dal:

A) Nič....každú rybu doplatiť10%

B) 5ks1%

C) 10ks12%

D) 20ks20%

E) 30ks18%

F) 40ks1%

G) 50ks5%

H) Limit je blbosť...aj denný....keď idú treba ich brať.33%

Od 31.3.2011 hlasovalo 136 čtenářů.

Nrybomil - Profil | Pá 1.4.2011 11:03:51

mildas - Quinn >> souhlas, duhoň není ideál, ale jak se praví, lid chce za ty svý prachy maso.... v tom se mooc polevit nedá, pokud neomezíš počty odnesených.
Pokud to nemá být lipoš a potočák, musíš jim nějaký tescodravce dát.
Pak je to otázka částí, nebo celých revírů, kde bude jen ten lipoš ( potoučmen ) a duhoň + sivouš ne. To jde zařídit. Ale musí být rozumný lidi v MO a i na straně rybolovců, ne válčit 1 MO proti druhé,stylem zase jste nám to sem přijeli vylapat ! ??? !

    Nvanuz - Profil | Pá 1.4.2011 10:28:32

    george87 >> no tomu sa hovori great deal! neuveritelne

      Ngeorge87 - Profil | Pá 1.4.2011 10:25:03

      vanuz >> Samozrejme. Alebo si taky luzer, ze by si si to kupil inde o 30% lacnejsie? Tomu ani sam neveris. Ale zas minule som tam k 7 balikom dubbingu dostal jeden zadarmo. Vo tom zadna vole, vokno, vovce

        Nvanuz - Profil | Pá 1.4.2011 10:21:10

        george87 >> a specialne na simms a sage su v tom obchode "specialne" ceny

          Ngeorge87 - Profil | Pá 1.4.2011 10:20:32

          Výr >> Aj tebe to vnutili, co? Priznaj sa!

            Ngeorge87 - Profil | Pá 1.4.2011 10:19:44

            mildas - Quinn >> Zadarmo nerozdavame, ale mame v meste Zilinou zvanom jeden jedinucky samucicky flyshop a tam to sikovny predavac kazdemu vnti lebo ine nie je. Ber Simms alebo kaucukove gate pre kaprarov, tvoja volba. (V onom spominanom flyshope nakupuje 85,12987455% veskerych muskarov na Slovaci vratane mna lebo inde kupis akurat boleliz a so zahranicim obchodovat neumime:-D.)

              Nmildas - Quinn - Profil | Pá 1.4.2011 10:03:21

              george87 >> :-)))))))

              U te vody jsem vypadal nejchudsi. Vy tam Simms rozdavate zadarmo ?

                NVýr - Profil | Pá 1.4.2011 10:02:29

                mildas - Quinn >> svoje si nedáme, cudzie nechceme.... :-)))

                  NVýr - Profil | Pá 1.4.2011 10:01:48

                  george87 >> myslel som to tak že "sme" si ho zvolili.....ja som mu hlas nedal :-)

                    Ngeorge87 - Profil | Pá 1.4.2011 9:56:22

                    mildas - Quinn >> to preto bratre miladasi ze si zasrany cizak. A taky maju vela penazi a treba ich od nich odlahcit. Bud rad ze si nekupoval hlavatkovu. Vah je kopa tekuteho hnoja a ceny su pomaly zrovnatelne so Slovinskom.

                      Nhraji - Profil | Pá 1.4.2011 9:52:04

                      Výr >> ano, tou nemožností odkontrolovat jsem nemyslel konkrétní limit, ona vůbec možnost kontrolovat revíry je silně omezená. Jsou špatně nastavené mechanismy, ekonomika a celý systém.

                        Nvanuz - Profil | Pá 1.4.2011 9:52:02

                        nahodou mna duhak na nepstruhovke potesi, kludne by som to sypal vsade, kapor/duhak, jeden cert

                          Nmildas - Quinn - Profil | Pá 1.4.2011 9:51:07

                          george87 >> ja tedy jako dokazu za chytani prachy dat, ale denni cena na Vahu mi prisla nehorazna. Nehorazna v pomeru k zazitkum.

                            Ngeorge87 - Profil | Pá 1.4.2011 9:49:02

                            Výr >> skusal si s tym realne nieco urobit? Mal by si byt rad rad, ze mozes v lete chytat malych duhakov a v zime strielat vypasenych kormosov. A ako sezonny bonus mas besenova steelhead.

                              NVýr - Profil | Pá 1.4.2011 9:41:21

                              george87 >> je to náš problém že to tak necháme....asi to tak chceme.

                                Nmildas - Quinn - Profil | Pá 1.4.2011 9:41:16

                                Výr >> on ten vysazovany po navyky ryby ma. Vetsinou jsou to (zatim!!!) ryby slovene na chovnych potocich. Vyrostly tam od pludku a staraly se o sebe. Znaji vydr i volavku.
                                Duhakovi zacalo po dobu roku a pul denne v 8 rano a v 6 odpo prset zradlo na hlavu.

                                  NVýr - Profil | Pá 1.4.2011 9:40:31

                                  hraji >> mimochodom vidíš nejaký rozdiel v možnosti odkontrolať denný limit a sezónny ? Je to to isté....napriek tomu u denného limitu jeho márnosť nikto nenamieta

                                    Ngeorge87 - Profil | Pá 1.4.2011 9:39:31

                                    Výr >> prave preto ty za trojdnodennu hostovacku zaplatis to co miestny za sezonnu doplnkovu, aby sa to pekne vyrovnalo. Vydis ako to ma sudruh F.B. pekne vymyslene.

                                      NPstruh27 - Profil | Pá 1.4.2011 9:38:35

                                      Výr >> Áno - 20 rýb je rozumné množstvo. V podstate každý týždeň si zoberieš od vody 1 rybu. Ľudia by začali aspoň rozmýšlať a nebrali by všetko čo má 25 cm.

                                        NVýr - Profil | Pá 1.4.2011 9:34:49

                                        hraji >> ja by som sa k Tvojmu názoru celkom pridal... stým že by som to napísal takto "nechal bych 20 ryb za sezónu, ale, není v silách žádné složky svazu či státu to odkontrolovat, tak že to síce nie je ideálne riešenie ale zlepšenie súčasného stavu.