- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Koľko lososovitých rýb si ponechať ?
Limit na jedno sezónne pstruhové (lipňové) povolenie by som dal:
A) Nič....každú rybu doplatiť10%
B) 5ks1%
C) 10ks12%
D) 20ks20%
E) 30ks18%
F) 40ks1%
G) 50ks5%
H) Limit je blbosť...aj denný....keď idú treba ich brať.33%
Od 31.3.2011 hlasovalo 136 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NVýr - Profil | Pá 1.4.2011 9:32:28
Klímu žiaľ nevyriešime.......
NŘízek 29,76 - Profil | Pá 1.4.2011 9:21:46
Nhraji - Profil | Pá 1.4.2011 9:21:05
NPstruh27 - Profil | Pá 1.4.2011 9:16:19
NVýr - Profil | Pá 1.4.2011 9:09:07
NVýr - Profil | Pá 1.4.2011 9:07:45
Keby sa Pd nasádzal ako píšeš...po celom toku ( veľkej rieky ) žiadny predátor by sa nikam nesťahoval....
NŘízek 29,76 - Profil | Pá 1.4.2011 9:04:17
NVýr - Profil | Pá 1.4.2011 9:03:36
NPike - Profil | Pá 1.4.2011 9:02:05
NŘízek 29,76 - Profil | Pá 1.4.2011 8:59:24
ad pludek-jiste, je to možné, je určitě eticky lepší, když pludek lipana sežere potočák, lipan sám, nebo sem tam vranka, na co krmit přivandrovalce, že?:-))
NPike - Profil | Pá 1.4.2011 8:58:12
Ale na druhou stranu jsem už viděl duháka nacpaného plůdkem lipana.
NPike - Profil | Pá 1.4.2011 8:56:54
NŘízek 29,76 - Profil | Pá 1.4.2011 8:56:47
NŘízek 29,76 - Profil | Pá 1.4.2011 8:55:58
at tam nemusim furt chytat jen potočáky, který nemůžu sežrat:-))).
NPike - Profil | Pá 1.4.2011 8:55:19
Názor ale řeknu teď v rámci reakce na tvůj příspěvek.
Dle mne je sazení granulovaných potočáků to samé a myslím si, že kolega Čech nechtěl místo duháků sadit granulované potočáky.
Místo nich se mohli třeba sadit malí potočáci, kteří se mají roznést do jednotlivých tůní a ne vysypat náklaďák s duháky do jedné či dvou dobře přístupných tůní. Právě i proto to mají ti predátoři rádi.
A mezi predátory si já osobně přidám i ty dvounohé.
A možné ještě lepší, než výsadba ryb by bylo dobré, kdyby se maximálně vylepšovaly podmínky pro přirozený výtěr ryb, kdyby se právě v době tření lipanů nevysypaly dvě kádě s duháky přímo do míst výtěru, kde to pak rozhamtá milion lidí a duháci pak sežerou jikry atd.
Nhraji - Profil | Pá 1.4.2011 8:52:10
Také s tvým výpočtem ceny ryb za pomocí použití tržní ceny ryby nemohu souhlasit. Většina Po a Li se vysazuje ve velikosti 1 a 2, nejedná se tedy o tržní (rozuměj mírovou rybu). Její cena je jiná.
Uvedu ceny z ceníku MRS. Lipan do 15 cm délky stojí 0,70 Kč/1 cm délky. Lipan nad 15 cm - 150,-Kč/kg. Pstruh potoční: roček nad 8 cm a do 12 cm - 0,60 Kč/1cm, násada od 12 cm do 20 cm - 12,0 Kč/kus, násada nad 20 cm délky - 18,0 Kč/ks. Z uvedeného vyplývá, že cena je daleko vyšší než "tržní cena". A je třeba započíst úmrtnost vysazených ryb, predační tlak atd.
Například, pokud se shodneme na tom, že pstruh potoční o délce 20 cm bude vážit cca 100 gramů, vejde se jich do kila 10, tedy to dělá 180 korun. Ale na to, aby v řece zůstalo 10 ks pstruha o délce 20 cm je potřeba vysadit víc ryb.
NVýr - Profil | Pá 1.4.2011 8:49:20
Za seba už som tu k tomu napísal dosť tak sa nechcem opakovať....ten článok (link som dal) je podľa mňa dobrý a naozaj vyčerpávajúci.
A k tomu "Tam, kam se cpala průmyslová ryba, tedy duhák a siven, se vydry a snad volavky naučili velmi jednoduše konzumovat tyhle nasazené ryby" si ja osobne myslím že keď nasadíš rovnakým spôsobom Pp (veľa na hromadu granulových rýb) tak predátor zareaguje úplne rovnako.....alebo je dochovaný Pp nejaký iný ?
Pike veď keď sa niekde dá dúhák tak za tri týždne ho rybári zväčša aj tak vyvraždia.
NVýr - Profil | Pá 1.4.2011 8:43:26
NPike - Profil | Pá 1.4.2011 8:41:05
Tam, kam se cpala průmyslová ryba, tedy duhák a siven, se vydry a snad volavky naučili velmi jednoduše konzumovat tyhle nasazené ryby. Byla to pro ně snadná kořist a náhle místo žab, bílé ryby, drobných vodních živočichů začala v jejich jídelníčku převažovat vysazená ryba. Snad i těch predátorů bylo na těch úsecích víc.
Takže z pestrého jídelníčku se náhled stal jídelníček jednostraný, bo to bylo snadné.
To jen taková zajímavost.
Jinak já si tak nějak myslím, že by našim vodám asi nejvíc pomohlo, kdyby se do nich člověk přestal srát. Ne nadarmo se pěkné ryby chytnou na zapomenutých nezregulovaných často i malých potocích, o kterých nikdo moc neví a nikdo tam nechodí. Nikdo tam necpe duháci, nikdo tam neruší atd.
Bohužel, to jde ale jaksi proti tomu, že by si člověk zas rád zachytal. Takže nevím.
Možná by pomohlo omezení tlaku na vodu, naprosto individuální přístup znalého hospodáře k revíru, žádné plošné univerzální pravidla. Prostě ve vodě je hlavně lipan, tak se voda otevře až v červenci a šlus. Není ve vodě lipan, ale jen potočák, tak se zavře v půlce srpna. Jinde se omezí brodění atd.
A ještě jedna poznámka. Jakmile je něco moc snadno dostupné, jakmile je něco levné atd, tak si toho lidi moc neváží.
NVýr - Profil | Pá 1.4.2011 8:39:52
Ale vrátim sa k tomu limitu.
Kakr naísal:
PO 2,57ks/člen
PD 4,62ks/člen
Li 0,36ks/člen
Si 0,80ks/člen.
Teda celkom niečo málo cez 8 rýb......neviem koľko je to kg ale povedzme – preženiem 4kg.....ich trhová hodnota je cca 400,-CZK
Kam sa podel ten zvyšok rýb keď povolenie stojí 3x toľko ? To by ich v tej vode muselo zostať viac ako 50% -čomu ja neverím.
Ak je tá štatistika taká – prečo tu výrazná väčšina hlasuje za limit 20-30ks ?? Chodia sem na MRK samí rybožrúti ??? :-)
Prečo ty sám si hlasoval za :“30ks odnesených ryb, neb mne polilo, že by se vracel zpět i duhák.“....keď podľa čísla 4,62ks Pd /člen by k tomu púšťaniu Pd nijako nedošlo ani pri limite 10ks ??
Kde to žije - muškaření
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNPovídání JEN o vázání a muškách 22020
PoNO muškách, umělých 34433
. . . NPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...














