Koľko lososovitých rýb si ponechať ?

Verím tomu že je za dverami doba, keď okrem denného limitu na počet rýb, ktoré si možno ponechať, začne existovať aj limit na počet rýb za sezónu. (Tak ako u nás už existuje na MP vodách). Koľko pstruhov či lipňov je podľa Vás vhodné si ponechať na jedno sezónne povolenie ?
Autor diskuse: Výr - Profil , 31.3.2011 muškaření - RŘ, MO, svazy

Limit na jedno sezónne pstruhové (lipňové) povolenie by som dal:

A) Nič....každú rybu doplatiť10%

B) 5ks1%

C) 10ks12%

D) 20ks20%

E) 30ks18%

F) 40ks1%

G) 50ks5%

H) Limit je blbosť...aj denný....keď idú treba ich brať.33%

Od 31.3.2011 hlasovalo 136 čtenářů.

NBosanac - Profil | Pá 1.4.2011 0:03:50

Salmo1 >> Tam si muzes ponechat 5 : -)

    NBosanac - Profil | Pá 1.4.2011 0:01:44

    Mrknato >> Bohuzel nejsme . Strc si ten svuj US nekam . Dokud se kazda MO starala o svuj revir a v zasade nebyla sdruzena vody byli OK , po sdruzeni do US sli do kopru .

    Bosna ani Libiie nemaji ani Radu ani US a vody jsou v lepsim stavu nez vody tady .

      NSalmo1 - Profil | Čt 31.3.2011 23:59:22

      Bosanac >> Přesně tak bych to udělal.Chytil sis duháka, tak ještě dva a mazej domů:-)Potom by se přestalo tlačit na jejich monstr vysazování.

        NMrknato - Profil | Čt 31.3.2011 23:55:48

        Salmo1 >> To jsi řekl správně.... Kolik MO chová a vysazuje plotice, parmy, hrouzky, okouny, podoustve.... a.j? O tom je potřeba hovořit, ne o Pd, Si, kteří dělají "Záchranáře" současné rybařny...

          NBosanac - Profil | Čt 31.3.2011 23:53:19

          Výr >> Dej mu rovno cerevenou , budes mit mene prace .
          K tematu jen to , nasadit omezeny pocet duhaku ktery se nesmi vratit zpet do vody , toto plati na vodach v BiH ktere jsou v podnajmu ruznych MO nebo srocek .

            NMrknato - Profil | Čt 31.3.2011 23:51:58

            Výr >> Díval jsem se ti na prsty. Čistý nechty může mít jen mydloch, co asi nejsi, nebo konfident, co asi též nejsi. Kým ty jestež?... To se tady asi nedovíme.... Nejsi mi přijemný.... ba naopak. I když jsi z takové dálky......

              NSalmo1 - Profil | Čt 31.3.2011 23:49:05

              berlinan >> Ano, ten duhák není žádný 100 procentní likvidátor a těch důvodů je hodně.Původním rybám ale lovnou náhražkou nepomáháme, ale jenom si zacpáváme ústa i oči a ztrácíme čas i potenciál k narovnání.

                NSalmo1 - Profil | Čt 31.3.2011 23:44:21

                Výr >> Ano, já jsem to četl.Prof Spurný píše 20-50 ks/ha, ale co s revírama, kde se vysazuje 4000ks Po-15cm a 4000-5000ks Pd 30-45cm.Tak trochu větší doplněk není liž pravda.

                  Nberlinan - Profil | Čt 31.3.2011 23:44:04

                  Salmo1 >> to nevim, ja jenom, ze stejne to lipanovi nepomaha, mizi i tady v nemecku a docela rychle...

                    NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 23:43:57

                    mildas - Quinn >> no ale ja vaše vody nepoznám....a na Váhu určite škodu nenarobil.....Váh uživý 10x toľko rýb ako tam dnes pláve

                      NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 23:42:09

                      Salmo1 >> ja neviem....chodím na ryby....do Váhu sa sype dúhák a chytiť ho inde ako sa nasype je skoro zázrak......chytiť odrastenú rybu je tiež skoro zázrak......ak Vám ostane 40% v revíre stačí na rok nasadiť o 40% menej :-) .....

                      Zatiaľ dobrú noc.....

                        Nmildas - Quinn - Profil | Čt 31.3.2011 23:40:38

                        Výr >> Vah je veletok, jaky u nas neni. Snad ta Ohre se mu trochu blizi. Ja pamatuju mrak (ne li vetsinu) rek, kde spolu zil po a li v miru. S prichodem duhaka li mizi. Ver mi. To neni z me hlavy.

                          NSalmo1 - Profil | Čt 31.3.2011 23:37:39

                          berlinan >> Tedy je možno položit otázku .Kde udělali soudruzi z ČRS chybu?

                            NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 23:35:42

                            Salmo1 >> ja zastávam v otázke Pd tento názor
                            http://www.skmuskar.sk/index.php?option=com_content​&task=view&id=79&Itemid=29

                            neznamená to ale že to tak je vo všetkých vodách

                              Nberlinan - Profil | Čt 31.3.2011 23:35:29

                              Mrknato >> jestli politicka paralela nevim, ale rocni limit mame taky - " max 100 kusu lososovitych ryb na rybare "

                                NSalmo1 - Profil | Čt 31.3.2011 23:32:17

                                Výr >> Matematika, tak dobrá:-)Statistika ukazuje, že se odloví cca 60% vysazených Pd.Tedy 40% se neodpaří, ale v revíru zůstává.A kde?No to ti můžu napsat celkem přesně, jsou to ty nejlepší a nejvýživnější místa na revíru.

                                  NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 23:27:49

                                  mildas - Quinn >> Lipňa dúhák nevytláča...ak ho tam nie je vagón....reálne sa majú problém na tej ploche stretnúť (hovorím trebárs o Váhu).....
                                  ako je to pri výtere neviem.....viem však že u nás sú Li vody zavreté do 1.6. a dovtedy tam nikto čerstvého dúháka nenasype....tých 5,5ks čo tam snáď zázrakom prežilo má svoje stanovište a brucho plné potravy ....neverím že migrujú za Li.....ale to su moje dohady.

                                    Nberlinan - Profil | Čt 31.3.2011 23:27:25

                                    tady u nas ( braniborsko ) je do svazovych vod vysazovani duhaku uz asi 10 let zakazano, asi taky vedi proc...

                                      NMrknato - Profil | Čt 31.3.2011 23:25:40

                                      Salmo1 >> A jak je to dnes? Nic proti starým pánům, ale řeky se mění, bez ohledu na to co si kdo myslí a prosazuje.......
                                      Edit: kontrolní otázka - kolik % rybářů rozezná Pd od PO ? .... 20% ????? Nikdo není dokonalý....

                                        NSalmo1 - Profil | Čt 31.3.2011 23:25:15

                                        Výr >> Já jsem hlasoval také za 30ks odnesených ryb, neb mne polilo, že by se vracel zpět i duhák.