Koľko lososovitých rýb si ponechať ?

Verím tomu že je za dverami doba, keď okrem denného limitu na počet rýb, ktoré si možno ponechať, začne existovať aj limit na počet rýb za sezónu. (Tak ako u nás už existuje na MP vodách). Koľko pstruhov či lipňov je podľa Vás vhodné si ponechať na jedno sezónne povolenie ?
Autor diskuse: Výr - Profil , 31.3.2011 muškaření - RŘ, MO, svazy

Limit na jedno sezónne pstruhové (lipňové) povolenie by som dal:

A) Nič....každú rybu doplatiť10%

B) 5ks1%

C) 10ks12%

D) 20ks20%

E) 30ks18%

F) 40ks1%

G) 50ks5%

H) Limit je blbosť...aj denný....keď idú treba ich brať.33%

Od 31.3.2011 hlasovalo 136 čtenářů.

NSalmo1 - Profil | Čt 31.3.2011 23:22:09

Výr >> Myslel jsem kdysi, že se bude Pd vysazovat s rozumem a jenom jako-by exoticky, ale opak je pravdou...bohužel.
Jen přes moji mrtvolu půjde duhák do Jizery, říkával starý pán hospodář a neříkal to jen tak z dlouhé chvíle, nebo rozmaru.

    NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 23:21:53

    Salmo1 >> ja sa držím sedliackeho rozumu a matematiky....zrejme však robím v tejto úvahe zásadnú chybu...ak pochopím kde, určite zmením názor....aj preto som takúto debatu začal.....ale stále mi to nedáva zmysel

      Nmildas - Quinn - Profil | Čt 31.3.2011 23:20:00

      Výr >> ma v rece shodne stanoviste s lipanem. A to je pruser. Lipan se v rijnu zacne futrovat a najednou jsou vsude divny ryby. Vytlacuji ho a vyhravaji. A vetsi pruser. Lipan se chysta trit a najednou zase vagony tech divnoryb. Vytre se a ta divnoryba, ktera umi zrat jen staticke veci zjisti po ochutnani vajgla, jehlici a kameni ze jedine, co mu neco dava, jsou ty kulicky z prohlubni na dne. Dle mne je ve spouste vod vyslovenym skudcem.

        NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 23:19:14

        Salmo1 >> limit, do kterého se vejde tak jako tak 98% rybářů nic nepřináší....to je pravda....ale nechápem potom vôbec kam sa podejú ryby za tých á 1000CZK keď si 98% z nich ponechá ryby za zlomok tejto ceny ?
        (A už vôbec nechápem prečo keď si ľudia nechajú priemerne 5 rýb tak hlasujú v anonimnej ankete za limit 30ks .....)

          NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 23:13:47

          Salmo1 >> myslím si že všetko čo sa preženie stojí za figu.....ale viem že rybári stíhajú napríklad Váh - čo je vlastne u nás najväčšia rieka, od dúháka vodu vyčistiť bezo zbytku...potravne Pp konkuruje málo....Li vlastne ani nemá akému...na to či ho niekde nenasypú priveľa by mal dohliadať ichtyológ....ale to je celé iná téma......

            NSalmo1 - Profil | Čt 31.3.2011 23:11:23

            Výr >> Ty cosi hledáš za limitem odnesených ryb, já ale ne.Statistika co psal kakr platí +- všeobecně a tedy limit, do kterého se vejde tak jako tak 98% rybářů nic nepřináší.

              NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 23:07:37

              Salmo1 >> ako je to s kormoránom u Vás neviem....ale dám si ruku odseknúť za to že u nás chodí kormrán všade bez ohľadu na to či sa tam sadí dúhák alebo nie

                Nšumava - Profil | Čt 31.3.2011 23:06:23

                Salmo1 >> Bravo.

                  NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 23:05:10

                  Salmo1 >> musíš na mňa nejak viac po lopate...ak máš trpezlivosť....asi mi to slabšie myslí....ale vysvetli mi čo môže rozumný sezónny limit pokaziť....pár ľudí si možno povolenie nekúpi (asi preto že sa to "neoplatí")....chvála bohu že neprídu.... pár ľudí si kúpi viac povolení lebo jedno im stačiť nebude - zaplatia čo zjedia....no čo už, aspoň nenarobia škodu.....pár ľudí niečo ukradne - ale to by si zobrali aj tak keby limit nebol a s čistým svedomím....ak sa povolení predá menej ....bude pri vode menej ľudí....alebo je to inak ?

                    NSalmo1 - Profil | Čt 31.3.2011 23:01:21

                    Je to jak to píše mildas, ale ten hřebíček není jen pro lipana.Na jednu stranu bojujete proti kormoránům a na druhou stranu jim sypete duháky.Tady jsou kormoráni jenom tam, kde se vysazuje nejvíce Pd.Mo M.Skala 4500 ks Pd.Mo Turnov 4000 ks Pd.Upozorňovala na tato negativa vysazování řada autorit(prof.Spurný atd) sere se na to, tak neplačme.

                      NMikšík- jen jednou - Profil | Čt 31.3.2011 23:00:22

                      pouštěč >> hele chlapečku
                      na to, kolik ti je si moc otvíráš hubu
                      jinými slovy seš zralej na pár facek

                        NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 22:58:02

                        mildas - Quinn >> možno áno...možno nie.....prečo si to myslíš?
                        Sú vody kam by som dúháka nedával - malé potoky a riečky....sú vody kam by som ho dal v rozumnej miere (veľké rieky) a sú vody (stojáky) kam by som nedal nič iné......samozrejme možno je to všetko inak....ale ja si myslím že dúhák je v lipňovej rakviče určite bezvýznamný klinček....

                          Nmildas - Quinn - Profil | Čt 31.3.2011 22:51:03

                          Výr >> Tve nadseni ani pro strasne stareho duhaka nesdilim.
                          I on je jednim z hrebicku do lipani rakve.

                            NSalmo1 - Profil | Čt 31.3.2011 22:50:32

                            Výr >> Více Pp není ale o penězích, ale o chuti a možnostech.Vysazujeme každý rok cca 8000 Po2 víc, ale ani méně jich nebude.Za peníze se odchovává násada Pd.

                              NSalmo1 - Profil | Čt 31.3.2011 22:46:09

                              Mrknato >> Musím zaklepat, ale hosty máme solidní.Moc masožravců jsem nepotkal.
                              Ps:Jen mi serou, že pouštějí i Pd a ještě se tím chlubí, naštěstí to domorodci doladí.

                                NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 22:43:28

                                Salmo1 >> ale v čom by nastala horšia varianta...teraz si ich predsa za rovnaké peniaze nikto nemusí strkať do nohavíc :-)....ak by sa predalo viac povolení bolo by viac peňazí na násadu ....ak chceš sadiť viac Pp a budeš mať viac peňazí nemôže to byť na škodu....

                                  NSalmo1 - Profil | Čt 31.3.2011 22:42:14

                                  Výr >> Pravděpodobně by se prodalo více povolenek, anebo by nastala horší varianta, kdy by byl naplněn limit 10ks a další ryby by končily v nohavicích načerno.

                                    NVýr - Profil | Čt 31.3.2011 22:35:26

                                    Salmo1 >> tak teraz nerozumiem....ak by bol limit.....(10ks) tak by chodilo k vode viacej ľudí ?.....muselo by sa sadiť viac Pd? či ako ???....

                                      NSalmo1 - Profil | Čt 31.3.2011 22:32:32

                                      Výr >> V momentě, kdy bude hájený Po a Li jsou limitem pro vysazování peníze.Já jsem pro vysazování co nejmenšího počtu Pd.Tedy prodej většího počtu povolenek bych neuvítal.

                                        NMrknato - Profil | Čt 31.3.2011 22:31:25

                                        Výr >> Teď to vím bezpečně.....