stáří používaného cajku

jaký je váš nejstarší prut nebo naviják, ktrý ještě používáte na rybách ?
Autor diskuse: Tichej - Profil , 27.3.2011 všeobecné - náčiní, doplňky
54 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Nstump - Profil | Út 29.3.2011 21:01:44

Mám dva štípané tonkiny, jeden vláčecí 2,40 m a jeden kombinovaný ( se dvěma špičkami, jedna je tenčí a delší na plavanou, druhá kratší a silnější na položenou ) 2,70 až 3,0m. K vodě je vytáhnu už jen tak z nostalgie. Koupil jsem je po vojně v roce 1966.

    Nsiri - Profil | Út 29.3.2011 20:49:54

    Nedavno jsem doma vyhrabl svuj prvni navijak (od r. 69), kolecko s cvrckem, preklopne dik kloubu na nozce o 90 stupnu pro nahoz - s tim uz ovsem chytat nehodlam, nejsem retrofil... :) Obcas ale chytam se Shake Ball Bearingem.

      Nmlíčnák - Profil | Út 29.3.2011 20:47:14

      Jarda Š. >> jednolozisčkáče ale celokov ! kdyby mi nebyly uvalené patky tak na ně lapám dodnes a to údržbu neviděly . Keré šimpáno či jiný drek to vydrží ? už mi zbylo jen abúčko CD to už si šetřím jen na přívlač :-)

        NSethy - Profil | Út 29.3.2011 20:40:14

        Naviják Silstar - dostal jsem ho v zhruba 7 letech (takže má cca 18let) - stále slouží na fídrovačku, těžko, plavačku. Stejně tak židlička, vezírek, policajt, splávky a ostatní kraviny potřebné na "sedavý" rybolov. Na těch 10 vycházek ročně to stačí :)
        Peníze cpu jen do vláčky a mouchy :-D

          Njasommato - Profil | Út 29.3.2011 20:38:03

          mlíčnák >> viem ze boli dobre aj ked alfi este v zbierke nemam ale zozeniem a hned ich aj sam viskusam

            NJarda Š. - Profil | Út 29.3.2011 20:36:53

            mlíčnák >> Když se ty Alfy u nás objevily, tak nám to připadalo, že Šejk ubral na kvalitě. Ale je pravda, že proti tomu, co dnes produkuje nejen on, ale i jiné renomované značky, tak i ty Alfy byly super kvalita (zvlášť s přilédnutím k tomu, že to byl v podstatě low-end).

              Nmlíčnák - Profil | Út 29.3.2011 20:31:18

              jasommato >> jasomato - 29.3.2011 20:25:52 >> mk nebyly prý špatné ale už sem byl u šejků alpha a na ně namá většina dreků co si dnes říkají navijáky :-)) ten smajlík tam snad ani neměl byt bo je to fakt !

                Njasommato - Profil | Út 29.3.2011 20:25:52

                mlíčnák >> ja som pocas eri rexa este nechital moj prvi bol MK 100
                rexa mam len v zbierke a vzdy ked nanho pozrem tak som rad za to ake vibavenie mam

                  NCardinal - Profil | Út 29.3.2011 20:14:41

                  rs666 >> : tiež som na to myslel, no podľa mňa by som tipoval na angličáka, kde začala éra lovu na muchu.

                    Nmlíčnák - Profil | Út 29.3.2011 20:07:36

                    jasommato >> rex býl za trest - kdybych neměl hned potom šejky tak se dám na volakosi iný koníček :-)

                      Nrs666 - Profil | Út 29.3.2011 20:03:02

                      Cardinal >> Možná bude něco uvnitř, nechci ho ale rozdělávat.

                        NCardinal - Profil | Út 29.3.2011 20:00:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Tak môj najstarší, pôvod ČSR - FLY. 285cm. Prút je inak po oprave stredného dielu, nanovo vyviazaný, vymenené očká a prelakovaný

                          Nloveckaprů - Profil | Út 29.3.2011 18:51:33

                          Cardinal >> taky ho ještě mám...

                            NCardinal - Profil | Út 29.3.2011 18:49:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Už ani presne neviem. S Oravou dobre, s Oravou zdravo. Odpočíva v pivnici.:-)

                              NMiki - Profil | Út 29.3.2011 18:33:42

                              Tak Soňáckej teleskopickej bič 4m mám z roku 90 což je 21 let--stále jej občas na oukleje používám.

                                Ndrozďák 30,42 - Profil | Út 29.3.2011 18:26:26

                                nejstarší prut 13 let a naviják 17 let.

                                  NPines - Profil | Út 29.3.2011 18:25:21

                                  Naviák MK100 šlape jak kolovrátek ale ...šlape :-D

                                    NCardinal - Profil | Út 29.3.2011 18:06:57

                                    rs666 - 29.3.2011 6:59:11 >: zaujímavé, že sa tam nedá nič nájsť. Pekná pamiatka.

                                      NCardinal - Profil | Út 29.3.2011 18:05:38

                                      Rashid 28.93 - 29.3.2011 7:06:10 : nie, je to Olympic 420 - Japan

                                        NJohny4481 - Profil | Út 29.3.2011 7:43:04

                                        Ahoj.

                                        Staré pruty nemám. Jsem schopen zlámat i nové. :-D Nejdýl vydržel teleskop SONA. Ale mám navijáky Cardinal Bronco a ABU Garcia (bližší označení nevím) a ty šlapou do dnes stáří asi 20 let.

                                          NČendík - Profil | Út 29.3.2011 7:31:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                          Asi nejstarší stále používaný prut byl můj první teleskop zn. SONA - koupený v mých 17 letech,
                                          tj. 27 let. Celou dobu jsem ho používal, až se asi před třemi roky stalo, že lak byl na jednom spodním dílu díky nesčetnému skládání a rozkládání tak ošoupanej, že šly díly od sebe volně vyndat. Tak jsem si po letech koupil na plavačku nový, Sonu jsem rozebral a vyrobil si z ní prut na dírky, který stále perfektně slouží. No a z ostatního vybavení mám i nějaké starší navijáky typu MK 100 aj., které také stále používám ( i když mám samozřejmě spoustu nového vercajku ).

                                            NRashid 28.93 - Profil | Út 29.3.2011 7:06:10

                                            Cardinal >> ahoj, ten druhý muškařský-neautomat, je Tvrdek? ;-)

                                              Nrs666 - Profil | Út 29.3.2011 6:59:11

                                              Cardinal >> to bych taky rád věděl, nemá na sobě žádné označení. Zdědil jsem ho a jeho historii neznám.

                                                Nmarek2293 - Profil | Po 28.3.2011 13:25:29

                                                Ja už 5. rok bežne používam teleskop Tokoz orava vyrobený ešte v Československu. Zatiaľ som s ním nemal žiaden väčší problém, akurát som musel vymeniť koncové očko.

                                                  Njasommato - Profil | Po 28.3.2011 0:00:36

                                                  poruke mam len toto a ten navijak isto pozna kazdy muskar
                                                  inak doma mam hafo navijakou stabil mk 100 par shakespearou roeny aj rexi ale momentalne chitam len na shakespeary a mk 100
                                                  mam aj laminatove pruty ktore s nimi obcas prevetram a ked na nich zamakam tak k vode vezmem aj parik bambusovich prutikou
                                                  chiba mi us len bambusova muskarka

                                                    Nvydra1 - Profil | Ne 27.3.2011 21:59:53

                                                    Tichej - >> Tak na plavku mám podpultovej navijáček shakespeare r.v. 1975 - zděděno po otci i s teleskopem 3m z téhož roku. Jo a fungují furt bezvadně. Sem zvědav na stav dnešniho moderniho cajku po takové době.

                                                      NJarda Š. - Profil | Ne 27.3.2011 21:48:10

                                                      Cardinal >> Celých 10 let ne, MK 100 se vyráběl někdy od r. 1987 (nebo 1986, můj je z r. 1988).

                                                        NKocháč - Profil | Ne 27.3.2011 21:40:21

                                                        Tichej - >> Můj nejstarší naviják je vyroben někdy v roce 1998 a nehrabe se na něj podle mě jediná současná Tica a spousta dnešních tak moderních Ulteger :o)))
                                                        Shimano Twin Power xt 8000 - tenkrát stál něco přes desítku a je to Made in Japan.
                                                        Neříkám, že se dnes nedělají kvalitní věci, ale většina u nás prodávaných navijáků jsou jen spotřební sračky a je jedno jestli si to říká Daiwa nebo Shimano. Prostě to má dneska už skoro všechno zabudovaný ty kurwítka :o)

                                                          NZlejšek - Profil | Ne 27.3.2011 21:39:12

                                                          Cardinal >> to je možný, jsem asi pátý a předpokládám poslední majitel. Prodat je totiž rozhodně nehodlám, jsou to super držáky :-)

                                                            NCardinal - Profil | Ne 27.3.2011 21:37:49

                                                            Zlejšek >> ešte pridaj takých 10r.

                                                              NZlejšek - Profil | Ne 27.3.2011 21:33:56

                                                              Mám 4 Tokozy MK - 100 a dva laminátový pruty. Stáří tuším tak 20 let

                                                                NCardinal - Profil | Ne 27.3.2011 21:33:43

                                                                .. tie muškárske používam každý rok... ten automat je z roku 1962

                                                                  NJarda Š. - Profil | Ne 27.3.2011 21:29:31

                                                                  Tichej - >> Nejstarší, co používám běžně (ne jako retro) jsou navijáky ABU 503 a 507 (kolem r. 1980). Na vláčení rotaček nic lepšího nemám.

                                                                    NCardinal - Profil | Ne 27.3.2011 21:11:32

                                                                    rs666 - 27.3.2011 21:00:46 : čo to máš v pravo dole za kolečko? , ešte mušíš?

                                                                      Nrs666 - Profil | Ne 27.3.2011 21:00:46

                                                                      Pár šejkspírů, šlapou jak hodinky.

                                                                        Nadam.fsh - Profil | Ne 27.3.2011 20:17:01

                                                                        Staré už nepoužívam nič, ale na sumca tento rok použijem starý telskop 4 m SILSTAR gramáž neviem ale je dosť tvrdý. :) Ten som v živote nepoužíval ale tento rok aspoň raz vybehnem na sumca tak ho asi použijem nechcem zbytočne sumčiarku keď ju použijem raz do roka. To radšej dobré veľkokapacitné navijáky na kapra.

                                                                          NPepa5 - Profil | Ne 27.3.2011 18:14:45

                                                                          Ahoj.Ještě nedávno jsem měl plný Tokoz laminát 2m a Roen1.Zůstalo u bejvalky po rozvodu a nyní je to už fuč.Rok výroby asi 1971.Nedal jsem na to dopustit.Pepik

                                                                            Npectak - Profil | Ne 27.3.2011 18:09:02

                                                                            Já mám nejstarší prut asi 20 let( po tátovi ) , naviják asi10 let. Prut funguje kupodivu výborně , ale ten naviják je už horší. no ale když ho rozeberu a promažu ........

                                                                              Nbremic - Profil | Ne 27.3.2011 18:01:18

                                                                              Někdy beru na těžkou přívlač starej plnej laminát Tokoz. Stáří 30-40 let. Je těžkej ale furt chytá :)

                                                                                NMirek M. - Profil | Ne 27.3.2011 17:55:07

                                                                                Ahoj,když jsem kdysi v roce1983 přestal rybařit,nevyházel jsem všechno,ale schoval co kdyby...V roce 1995 jsem opět propadl rybařině,vytáhnul jsem ze sklepa zapomenutý dva teleskopy i s navijákama Tokoz a Stabil,který jsem dostal pod stromeček někdy v roce 1977.Navijáky už nepoužívám,ale na prutech jsem vyměnil očka a nosím je na úhoře.Petruv zdar

                                                                                  NPehu - Profil | Ne 27.3.2011 17:44:21

                                                                                  Já jsem minulý týden vytáhl z výbavy 15 let starý Balzer Magna 50 SLX, měl už hodně najeto, tak jsem ho rozdělal, vyčistil a pořádně promazal a ani nepípne a chod je jak u nového. Sám jsem zíral.

                                                                                    NVenca888 - Profil | Ne 27.3.2011 14:45:16

                                                                                    mám jeden teleskop, kterej občas používám na úhoře - rok výroby cca 1986

                                                                                      NLaďa K - Profil | Ne 27.3.2011 14:43:36

                                                                                      Teleskop SONA gramaž nevím, snad 15g a k němu MK 100. Používám na malých vodách.

                                                                                        NTommy23 - Profil | Ne 27.3.2011 14:29:32

                                                                                        Tichej >> nejstarší proutek co používám je teleskop od Eurostaru (Silstaru), 3m, 100 g, myslim, že už má něco kolem 11-12 let a na krátkodobý vycházky na řeku mi to stačí... a nejstarší naviják je Proxima s baitem, letos jede šestej rok, ale chodí pořád parádně

                                                                                          NTichej - Profil | Ne 27.3.2011 14:26:31

                                                                                          pánové je to zajímavé:-) kolik starejch cajků ještě funguje .-) máte dojem ,že je tokvalitou?(materiálu,práce,)

                                                                                            NTichej - Profil | Ne 27.3.2011 14:24:06

                                                                                            Buližník >> jj taky jsem ho vlastnil než mi ho ukradli.-(

                                                                                              NGeorgino - Profil | Ne 27.3.2011 14:23:22

                                                                                              občas teleskopy na hady kolem 15 roků a matchku Milo cca 10 let - moje srdcovka, neměnil bych

                                                                                                Nfrol - Profil | Ne 27.3.2011 14:20:29

                                                                                                Ještě pořád používám navijáky Shakespeare BB 2210 stáří cca 32let

                                                                                                  NBuližník - Profil | Ne 27.3.2011 14:13:33

                                                                                                  Šestidílný tzv. cestovní prut z plného laminátu (délka cca 2m) a naviják REEX - obojí z roku 1976. Používám na položenou na Labi.

                                                                                                    NSintrix - Profil | Ne 27.3.2011 14:05:07

                                                                                                    Wonderod Druchema s MK100, Shakepeare (muškařský) minimálně 25 let starý, teleskopy Sona někdy okolo roku 1978, naviják Tap z roku asi 1950.

                                                                                                      NZindys - Profil | Ne 27.3.2011 14:00:49

                                                                                                      Občas používám na krmení raketou "lešeňářskou" dvoj děličku, dlouho myslím 3 m. je tuhá, jak sv*ňa, snad určená na sumce ? její stáří ani neznám, ale myslím něco kolem roku 1995 :)))

                                                                                                        NLidl - Profil | Ne 27.3.2011 13:52:41

                                                                                                        Tichej - >> Pravidelně používám 6 let starý feeder:). Občas ještě vytáhnu nějáký ten teleskop, kterému je aj 7-8 let.

                                                                                                          Nšmudla - Profil | Ne 27.3.2011 13:21:18

                                                                                                          Občas provětrám 7roků staré kaprové teleskopy, jinak používám pruty 3-6roků staré a nový dokupuju až používaný zlikviduju(zlomím apod). Navijáky odkládám po cca 3-5rocích služby na vedlejší kolej. Ale pruty mám i starší, akorát už u vody nejsou v permanenci. Naposledy jsem inovoval vloni- 1vláčecí naviják + 2x 2,7m teleskopy jako alternativu k vláčecím děličkám .. zástupce univerzálního prutu na všecko.

                                                                                                            Nmirmen - Profil | Ne 27.3.2011 13:12:20

                                                                                                            Shakespeare omni 20-60 gr, 260 cm, B akce , sklolaminátový teleskop z r. 1978 .. občas na přívlač s plandavkou nebo na lehkou položenou ( několikerá výměna oček, opravy blanku .. ).