Korum - vše kolem téhle značky

Posílejte fotky a zkušenosti s touto značkou ...
Autor diskuse: mikipike - Profil , 26.3.2011 feeder - náčiní, doplňky
Dále moderuje: andrei11 Profil

NMartin M. - Profil | Po 7.4.2025 11:53:51

rasch >> maji 3 delky. Na kreslo bych bral tu nejdelsi. Stredni by t
stacila, pokud pruty davas smerem napric doleva a rameno bys mel priple na leve noze kresla. Pokud mas jak zadni tak predni operu na prave predni noze kresla, tak nejdelsi rameno.
Se stabilitou kresla s23 compact ale nemam zkusenost, jestli to zvladne 2 pruty na ramenu. Mam preston monster a ten to zvladne.

    Nrasch - Profil | Po 7.4.2025 11:34:48

    andrei11 >> Momentálně to dělám tak, že nohy nastavím dopředu pod pruty.asi se to dá přežít, ale říkal jsem si že to jednoduché rameno by to mohlo vyřešit, ale bojím se právě té stability, zvlášť vzhledem k té compact židli.

      Nandrei11 - Profil | Po 7.4.2025 11:19:54

      rasch >> myslim si ze compact chair to rameno s dvomi prutmi "neutiahne". na tom tripode si neskusal roztiahnut nohy do velkeho uhla? ja som tak dostal spicky cca 50 cm na hladinu pri rovnom brehu..

        Nrasch - Profil | Po 7.4.2025 10:00:00

        Martin M. >> Jakou délku těch Prestonů bys doporučil pro pruty 330-360, možná časem 390? Nikde nejsou uvedené délky. Asi to budu muset zkusit, případně okouknout na nějakých závodech kolem Prahy.

        @pepson Nahoru to tolik neřeším, ale hlavně směrem k hladině mi to dělá trošku problém ... Tak zvažuju vyzkoušet to rameno.

        Jinak se mi ještě celkem líbí to Korum XS Two Rod Arm, ale naživo jsem to ještě nikde neviděl.

          NPredy - Profil | Po 7.4.2025 7:17:47

          rasch >> používám, na kratší zimní vycházky, většinou s jedním prutem. Teď už časteji křeslo Preston Absolute a Korum má syn.

            Npepson - Profil | Po 7.4.2025 6:51:14

            rasch >> Tiež používam Korum tripod arm ako ty, a keď treba špičky hodne vysoko, tak vyberiem Korum river tripod a hotovo.
            Rameno s jedným uchytením som pri výbere doplnkov ani nebral do úvahy. To sa musí triasť už aj pri jemnom letnom vánku ;-)

              NMartin M. - Profil | Ne 6.4.2025 21:32:09

              rasch >> nemam tohle kreslo, ale mam feeder ramena od prestonu uchycena jednobodove. Ono to udrzi i 2 hodne tezke pruty, ale bude se to houpat. Zalezi, jak moc jsi na tohle citlivy. Oproti verzi s nohama to urcite je dost rozdil a to i kdybys mel ten dvojbodovy uchyt. Zaroven ale rikam, ze to je hodne o zvyku, kdyz casem bezpecne rozpoznas, co delas ty a co ryba.

                Nrasch - Profil | Ne 6.4.2025 21:19:32

                Používáte tu někdo s23 compact chair s feeder ramenem? Momentálně používám tu korumáckou podpěru s dvojnožkou a rameno přidělané k židli, druhou stranu mam vyváženou díky Bait Waiter setu. Ale v některých místech mam problém dát špičky prutů k hladině.

                Máte někdo zkušenost s klasickým ramenem s jedním příchytným bodem, případně Preston Xs, které má dva příchytné body na nohu židle? Nebo případně s XS Two Rod Arm & Rests?

                Většinou chytám dva pruty, jeden na těžší method, druhý light/medium. V délkách 330-360.

                  Nkogut - Profil | Ne 6.4.2025 17:49:21

                  Vanous >> má to cca 40/48/18 ale jde to naprat i víc. Za mě teda zatím až překvapivá spokojenost.

                    NHrabě75 - Profil | Pá 4.4.2025 14:41:15

                    pepson >> No právě.😉

                      Npepson - Profil | Pá 4.4.2025 14:39:31

                      Hrabě75 >> jj, compact ma na riti netlačí, samozrejme to nie je na trojdňové vysedávanie, ale nízka váha a mobilita mi to vynahradí ;-)

                        NHrabě75 - Profil | Pá 4.4.2025 14:36:15

                        pepson >> kompact má látkový sedák dole s gumovou kanicí. Ale tady to tvrdý bude tam nějaká výztuha a slabý polstr. Zjistím.😉

                          Npepson - Profil | Pá 4.4.2025 13:29:21

                          Hrabě75 >> To z fotky nepoznám, mám ten compact, ale už sa nepredáva.

                            Npepson - Profil | Pá 4.4.2025 13:28:27

                            milans14 >> Ke´d som zlomil špičku na Opportunist Quiver, ktorý sa už nepredáva, tak mi chalani poradili zavolať na www.pipaky.cz a oni mi ju zohnali. Skús to u nich.

                              NHrabě75 - Profil | Pá 4.4.2025 13:19:19

                              pepson >> Ten sedák je zpevněný. Asi kvůli tý tašce. Až tam po neděli pojedu tak to můžu nafotit.

                                Nmilans14 - Profil | Pá 4.4.2025 12:48:42

                                Zdravím, nevíte prosím zda sedají sehnat špičky na Korum Ambition Quiver, případně které by mohly pasovat? Děkuji.

                                  Npepson - Profil | Pá 4.4.2025 12:22:12

                                  Hrabě75 >> Mne to príde ako nástupca Compact Accessory Chair S23, len to má pod riťou tašku.

                                    NHrabě75 - Profil | Pá 4.4.2025 7:41:27

                                    dun >> Super. Díky za info.

                                      Ndun - Profil | Pá 4.4.2025 7:08:15

                                        NHrabě75 - Profil | Čt 3.4.2025 21:07:45

                                        Vanous >> Ahoj, včera jsem ji prohlížel ve Sportcarpu. Nápad asi dobrej. Ale sedět se na tom opravdu nedá!!! Ono to je i trochu vidět na tý druhý fotce. Taky tam sedí jak na prkně. Ale kdo chce jen jedno zavazadlo tak ok.