Korum - vše kolem téhle značky

Posílejte fotky a zkušenosti s touto značkou ...
Autor diskuse: mikipike - Profil , 26.3.2011 feeder - náčiní, doplňky
Dále moderuje: andrei11 Profil

NPraseodym - Profil | Po 17.3.2025 20:46:23

Flip >> já doufám, že jsem ti neřekl žádný blábol, ale dříve to tak bylo.

    NFlip - Profil | Po 17.3.2025 20:26:29

    Praseodym >> To jsem nevěděl-zase jsem o něco chytřejší. Děkuju.

      NPraseodym - Profil | Po 17.3.2025 19:53:26

      Flip >> Korum je součástí skupiny jednoho majitele, každý brand dělá něco jiného - Korum (takový ten UK style na velké ryby), Preston (závodění, feeder, plavačka), Avid (kaprařina).

        NFlip - Profil | Po 17.3.2025 19:22:28

        Praseodym >> Asi to tak bude. Je fakt,že v té plavačce zrovna výběr Korumáci nemají. Asi to jsou tvrdí chlapi a podle toho dělají i pruty-ačkoliv někdy hodně dobré viz ty moje Omegy.

          NPraseodym - Profil | Po 17.3.2025 16:43:50

          Flip >> já jsem ty korumácký plavačky vždycky primárně bral jako prut na to "jejich" anglické říční chytání. Těžké pevné splávky, chytání v proudu převážně trotting nebo prostě česky hezky splavaná a ryby 1 kg+ . A možná chytání někde na stojáku pod nohami u kytek, kdy je potřeba zabrat. Na nějaké chytání s lehkými waglery je tady korumácká sestra - Preston.

          Tak to cítím já, možná se ale pletu - už v rybařině nestíhám (a ani nechci) všechny ty trendi :-)

            NFlip - Profil | Po 17.3.2025 16:10:56

            david.ch >> No tak to bych si moc nepomohl. Já už mám ty Omegy 3krát
            360 1,75 lb a 358 1,25 lb. Ale to jsou spíše lehčí kapráky. Ono i s tou 1,25 lb jde na ten splávek chytat násaďáky, ale není to ono. Nemá to tu přesnost a cit pro nahození nějakého lehčího brka.
            No nic vygooglil jsem něco u Garbolina.

              Ndavid.ch - Profil | Po 17.3.2025 15:46:24

              Flip >> Ahoj, mám tu Omegu a na podzim jsem s ní kosil jednoho násaďáka za druhým. Proutek krásně pracoval a tlumil výpady ryb. Takže to bude pravděpodobně stejný.

                NFlip - Profil | Po 17.3.2025 15:26:15

                Tak ten Glider power float už prošel ohněm. je to slušnej vykošťovák na násaďáky. jediné co na něm trošku vadí je to,že vzhledem ke konstituci má trochu problémy odhazovat ty lehčí wagglery. Mám ještě matchku Triana 450 cmale ta už je zase moc delikátní. Na bělobu na řece ovšem vynikající. Pátrám proto po prutu,který by byl něco tzv.mezi kozy. Napadla mě proto ta Omega float.

                  NFlip - Profil | Po 17.3.2025 4:31:42

                  Měl někdo z vás možnost porovnat Omega float 13¨st a Glider power float 13 st. ?

                    NHrabě75 - Profil | Po 3.3.2025 17:03:06

                    Ahoj, kdyby jste někdo toužil po prutech Korum barbel quiver. Tak je pouštím do světa mám toho opravdu moc 🫣. Stav nových byly jednou u vody. Je to i vidět na korku. Prodám jen jako pár cena 2000kč. Osobně Chrudim a okolí. Více info na 776241625. Doprava není problém.

                      Nčongr - Profil | Po 3.3.2025 11:38:15

                      Daty >> Ahoj parťáku, Korum jsem začal před 14lety zároveň I Guru, kvalita se zhoršila!! Petrův zdar 😃🐟

                        NDaty - Profil | Ne 2.3.2025 19:59:37

                        Praseodym >> Díky. A já dokonce myslel, že to je novinka...

                          NDaty - Profil | Ne 2.3.2025 19:58:52

                          Goďák >> taky tak bdu pokračovat a jo ty panty mi připomínají forpasovník od Guru, který skončil jejich rozlomením

                            NDaty - Profil | Ne 2.3.2025 19:58:03

                            Hrabě75 >> tak to máš fajn, mne by tak krátký návazec znervozňoval a v mnoha případech to vážu přímo na kmen :-)

                              NPraseodym - Profil | Ne 2.3.2025 16:17:19

                              Já to mám a na těch pár vycházek co s plavačkou udělám je to oukej. S kvalitou jsem problém neměl, ale na rovinu říkám, že to u vody bylo za ty tři roky co to vlastním tak desetkrát, patnáctkrát... Splávky v tom mám teda jiné, část plastové průhledné drennany a pak krasavce od Dave Harrell.

                                NGoďák - Profil | Ne 2.3.2025 12:23:45

                                Daty >> Dostal jsem ho k Vánocům. Kvalita hrozná, vypadávající panty, je to jenom na určitý druh splávku. Na rovinu za mě chujovina.
                                Vrátil jsem ji. Zlatý tubus+ krabička a navazcovnik třeba od Prestonu ten 30 cm

                                  NHrabě75 - Profil | Ne 2.3.2025 12:02:50

                                  Daty >> Mě by to zase vyhovovalo. Dávám pod olovo obratlík a do něj návazec slabší než kmen. Nerad nechávám ve vodě splátky. A tohle je fajn, že je vše v jedné krabičce. Když někde slezeš tak máš vše při ruce a nemusíš se hýbat.

                                    Nhechtmrk - Profil | Ne 2.3.2025 11:27:01

                                    Kluci, děkuji moc všem za rady a postřehy ke skládacím hlavám. Bál jsem se toho tedy oprávněně. Pořídím si něco jiného, na Korumu nebazíruji, nejsem přehnaně zatížen značkami. Mrk ví fákt fšécko😀

                                      NDaty - Profil | Ne 2.3.2025 11:16:08

                                      Mám Korum rád, ale občas mi ty jejich inovace hlava nebere...Už dlouho hledám krabici na splávky a věci na plavačku, kterou chytám zřídka. Prostě chci mít splávky a vše potřebné v jedné krabičce, kterou přibalím navíc, když jdu plavat... Zaujal mne proto jejich Glide Float Blox - už jsem si říkal, konečně je to tu. Splávky na obrázku používám, přesně by mi to sedělo. Jenže na druhý pohled a po omrknutí na FF jsem ji nekoupil, protože nevím, k čemu mi v krabičce na plavanou je ten forpasovník (na krátké MF návazce)... Jen tam zabírá místo. Být tam prostě jen přihrádky, bylo by to super a něco, co na trhu nemá konkurenci. Takto je to podle mne divný kočkopes. Máte ji někdo? Jste spokojení?

                                        NHrabě75 - Profil | Čt 27.2.2025 14:17:30

                                        Ahoj, kde jinde se zeptat než tady. Poptávám jeden Korum xpert 1,75lb. Kdyby jste o nějakém věděli, tak díky za info.