Korum - vše kolem téhle značky

Posílejte fotky a zkušenosti s touto značkou ...
Autor diskuse: mikipike - Profil , 26.3.2011 feeder - náčiní, doplňky
Dále moderuje: andrei11 Profil

Nčolkař,zloch - Profil | Čt 27.2.2025 13:23:28

Hrabě75 >> jj, rajská hudba pro rybářovo uši 👍já už tak hluchnu, že mne upozorňuje vnuk...

    Npepson - Profil | Čt 27.2.2025 12:48:59

    hechtmrk >> Ak máš možnosť, pozri si tie skladačky na živo, je to kus "nábytku", proste taký neskladný banán. Za mňa radšej Full Metal (latex), stačí 26 palcovka, do tej narveš na pohodu metrového kapra.

      NHrabě75 - Profil | Čt 27.2.2025 12:45:29

      Flip >> Hele to máme stejně. Není nic víc než zvuk brzdy. 🤗

        NFlip - Profil | Čt 27.2.2025 12:36:14

        Hrabě75 >> Díky- v uzavřené prostoru to prubnu. Ale stejně nechápu,proč ty cvrčky takhle osekávají. Netvrdím že jsem tetřev hlušec ale někdy se hodilo,když jsem na prutu ve vidličkách nebo stojanu slyšel tu bohulibou melodii brzdy. Někdy i při zdolávání mám u některých navijáků problém tu brzdu slyšet a to prut držím v ruce.

          NFlip - Profil | Čt 27.2.2025 12:32:18

          Šíša >> Aha,ale vyzkouším to. Ten prut ve 390 cm není také žádná špejle do proudu na bělobu. Mám ho na anglána nebo brko na kapry,takže ho stejně nebudu pořád držet v ruce a bude ležet na vidličkách. No prostě uvidíme po víkendu budu chytřejší Ale stejně děkuju.

            NPraseodym - Profil | Čt 27.2.2025 10:11:54

            MrtweyUbrus >> kontroluj síťku. Mně tím bez varování skoro projel kapř... Dva roky používání.

              NAiwen - Profil | Čt 27.2.2025 10:02:17

              Jak se tu řeší ty hlavy tak mám starou první generace myslím 26" a ta drží do dneška. Pak jsem měl novější 30" a tu zlomil mladý při skládání. V tom krizi to prasklo. Měl jsem ji asi tři měsíce. Pár chytaček. Teď mám tu novou Power 30" a ta je pevná ale taky těžká.

                NHrabě75 - Profil | Čt 27.2.2025 8:19:50

                Flip >> pokud tam je cvrček řešen tímto způsobem tak jde částečně hlasitost upravit. Aby byl hlasitěji stačí to perko lehce roztáhnout. Tím začne více tlačit do zoubků na cívce. Jen opatrně, lítají vysoko a daleko.😁
                PS: fo č 2. Nejsou kozy!!!🤣

                  NRybkin - Profil | Čt 27.2.2025 8:03:54

                  hechtmrk >> Já mám skládačku ve třech velikostech. Jednu latex a dvě normál. Taky mi ta největší praskla že křížem ale naštěstí to šlo jen posunout ale maximálně mi vyhovujou hlavně kvůli skladnosti takže až se nějaká posere koupím ji znovu. Mám je fakt pěknejch pár let a vytahal jsem s nima metráky ryb

                    NŠíša - Profil | Čt 27.2.2025 7:47:20

                    Flip >> To je Ryobi Slam 20, Slammer by tam byl moc těžký

                      Nnerf - Profil | Čt 27.2.2025 7:46:05

                      hechtmrk >> Ahoj.
                      Korum Folding Spoon 26 - 2x praskl středový kříž
                      Korum Folding Triangle 26 - 2x narovnaná ramena na rybě kolem 7-8kg a to jsem ji nijak blbě nezvedal
                      Korum Full Metal 30 - pevná, ale těžká a s těžkou síťkou špatně ovladatelná na řece
                      skončil jsem u Korum Barbel Spoon 26 - lehká, dobře ovladatelná, nelze složit, ale už pár sezon jí nemám co vytknout

                        NBrusič - Profil | Čt 27.2.2025 7:16:22

                        hechtmrk >> Mám ho a podařilo se mě ho zlomit taky v tom středu.

                          NFlip - Profil | St 26.2.2025 23:50:53

                          Šíša >> Hrabě75. Je to asi náhoda ale shodou okolností mám oba ty navijáky. Toho Slamera 260 dokonce ještě starého dobrého Made in USA. Není to žádná lehoučká 2500 ale poctivej kus železa,kterej by k tomu prutu pásnul. I ta teorie velikost špulky a naváděcího očka má logiku. Ten Infernos za ty peníze určitě také stojí.Jediné co bych mu vytknul je to že neslyším bzučení cívky při brzdě. Ale v dnešní době tomu tak je u většiny navijáků- My ze staré školy jsme byli zvyknutý na větší kravál brzdy ,když kapr zařadil dvojku. Vyzkouším tam oba a pak uvidím. Každopádně děkuju za dobré tipy.

                            NMrtweyUbrus - Profil | St 26.2.2025 22:35:30

                            hechtmrk >> Mě skládací prasknul v tom kříži, koupil jsem full metal a drží.

                              NŠíša - Profil | St 26.2.2025 21:19:42

                              Flip >> Také mi dnes dorazil s dalšími potřebnými věcmi z PL. Bude na těžší angličáky na ohoz, vlasec bude 0,18. Nový naviják na tohle kupovat nebudu, mám bohatou zásobu nepoužívaných. Zkoušel jsem tři favority ze šuplete, ty dvě horní čtyřicítky mě připadají těžké, asi na tom skončí Slam 20. Z malého navijáku se navíc bude vlasec lépe rovnat do prvního menšího očka.

                                NHrabě75 - Profil | St 26.2.2025 19:41:36

                                Flip >> Ahoj, já bych volil toto. Korum infernos SL 4000
                                1. Je to Korum
                                2. Barevně ladí
                                3. Je za hubičku
                                Asi tak😉🤗

                                  NFilla - Profil | St 26.2.2025 19:33:27

                                  hechtmrk >> Mně u obyč Folding Spoon v zimě prasknul ten skládací kříž z plastu. Semtam jsem jí naložil, tak možná únava materiálu Vs nízká teplota, kdy vše křehne.

                                  Po složení to byl takovej neforemnej velkej banán, kterej se vlezl buď v obalu do židle, pod víko batohu, nebo do podložky s uchama. Už jsem ji pak nevzal.
                                  Chlapi tu od Korum chválili Full metal latex. Zatím mi dobře slouží hlava Specialist od Drennan, ale mám ji jen od loňska.. nedávno ji prodával prodával kamarád v Drennan vlákně..

                                    Nhechtmrk - Profil | St 26.2.2025 15:22:50

                                    Pánové, má někdo zkušenost s kvalitou rámu, mechanismu a sítěk u rozkládacích hlav. Mají dva druhy:
                                    Korum Folding Spoon 26"
                                    Korum Power Folding Spoon - Latex 26"

                                    Jde mi o občasné využití na kapry a vzal bych ji ročně na týden do Norska.
                                    Bohužel to tu nemám kde okouknout.

                                      N.pepé. - Profil | Út 25.2.2025 22:24:58

                                        NFlip - Profil | Út 25.2.2025 21:03:29

                                        Má někdo vyzkoušenou velikost navijáku na tom prutu ? Na mojí klasické Trianě 450 cm mám 3000 Daiwu R nesu a ladí to. Tady to vypadá minimálně na nějakou 4000- ku. Zkoušel jsem tam tu Okumu Black feeder 55F ale ta mi k tomu už moc nesedí. Ta je spíš na ten feeder.