Korum - vše kolem téhle značky

Posílejte fotky a zkušenosti s touto značkou ...
Autor diskuse: mikipike - Profil , 26.3.2011 feeder - náčiní, doplňky
Dále moderuje: andrei11 Profil

Nrasch - Profil | Po 24.2.2025 12:54:04

Ještě jsem teda na výstavě okukoval tu s23 ruckchair a ta myšlenka mě uplně neopustila. Ale ta varianta od @hechtmrk s s23 accessory chair vypadá ještě zajímavěji :D Testnu část sezony se stávající compactkou a uvidíme :D

    NHrabě75 - Profil | Po 24.2.2025 10:11:46

    Flip >>
    To ještě jde. Ze mě je taky sběratel. Líbí se mi ten jednoduchý design alá UK. Takže:
    2x omega 1,75lb
    2x barbel quiver
    2x neoteric fc 1,25lb
    1x allrounder quiver 3,0m
    1x glide float 3,9m
    1x xpert 1,75lb
    A nějaké ty kokotiny k tomu.🫣🤣

      NFlip - Profil | Po 24.2.2025 9:28:44

      Pomalu ale jistě se moje skladiště zbraní na mění v docela slušnou základnu firmy Korum. Ke dvěma Barbelům a třem Omegám jsem ještě přikoupil na brko Glider Power float ve 13 st. Teď na lov násaďáků na jaře snad bude splňovat ten účel kvůli kterému byl zakoupen. Prostě taková těžší máčovka.

        NHrabě75 - Profil | Po 24.2.2025 8:32:51

        hechtmrk >> No tak paráda. Spousta věcí je jednodušší než se zdá.😉

          Nrasch - Profil | Po 24.2.2025 7:38:59

          hechtmrk >> koukám, že se tam dá dát i ta plnohodnotná. Ja mam tu compact s23. Batoh už dorazil, tak půjdu ladit ;)

          Dík za fotky.

            Nhechtmrk - Profil | Po 24.2.2025 0:53:20

            rasch >> nosím to takto, háčky jsem si nahřátím povolil a jsou na prodlouženém kousku popruhoviny. Ale ono by to drželo i jen na kšandách. V sedaku je držák na misku a mezi křeslem a nohama je strčené plato. Šipky ukazuji místo uchycení háčků.

              Nhechtmrk - Profil | Po 24.2.2025 0:23:58

              Hrabě75 >> sakryš, měl jsi pravdu! Chvilku povařeno, pak rychle nacvaknuto na rouru s vloženim několikrát přeložené utěrky. Po vychladnutí je to už volnější. Díky!

                NSlavinka - Profil | Po 10.2.2025 17:14:53

                šubrt >> Ahoj, já měl stejný problém. Není třeba nic řezat, rozebírat a tak. Zašel jsem ke chlapům co dělají kovovýrobu a ty ten vnitřní plast projeli závitníkem. Stačí jen kousek a pak to v pohodě nasadis na čtvercové 23mm nohy i utahnes a krásně to drží a vyšlo mi to na 100,- Kč na pivo.

                  Npepson - Profil | So 8.2.2025 15:36:14

                  šubrt >> Premýšľam, či to má význam vyplácnuť 110 € a ešte sa s tým srať, rezať, zvárať, sústružiť a frézovať 🤔
                  Asi na to kadím.

                  Aj tak moc díky za zmeranie a vôbec za ochotu 👍😉

                    Nšubrt - Profil | So 8.2.2025 14:49:30

                    pepson >> jediné to nějak trochu znasilnit.

                    Průměr díry by měl být 25mm. Na kulaté nohy tohoto průměru to pasovalo. Novější verze má ještě vybraní, aby se daly nasadit i na čtvercové nohy.

                      Npepson - Profil | So 8.2.2025 13:55:13

                      šubrt >> ono by to išlo zúžiť, rozpíliť a zvariť, prípadne zohnúť, ale pozerám, že priemer diery je 20 mm, ak dobre vidím a to by som musel vymyslieť nejakú vložku. 🤔

                        Nšubrt - Profil | So 8.2.2025 13:24:05

                        pepson >> 60 cm je osova vzdálenost.

                        Já teď zjistil, žemi ty rukojeti na na čtvercové nohy nejdou nasadit. Ty syčáci mají novější model na čtvercové nohy...

                          Npepson - Profil | So 8.2.2025 13:08:59

                          šubrt >> Super. Nosník je rovnaký, len vzdialenosť medzi nohami je 58 cm ( merané medzi stredmi dier). Neviem, koľko široké sú tie madlá a či ich nasadím na štvorhranné nohy ( aj keď mám tie plastové univerzálne valčeky).

                            Nšubrt - Profil | So 8.2.2025 12:55:36

                            pepson >> ten příčník kresla na prošroubování má šířku 45mm, výšku 30. Na něj se našroubuje to jeklovy H z Barrow kit. S roztecemi šroubů 20x120 mm.

                            Takže pokud máš příčku křesla dostatečně širokou. Nohy s roztečí 60cm, pak by to mohlo jít dovrtat a nasadit.

                              Nšubrt - Profil | Út 4.2.2025 16:59:31

                              pepson >> nemám teď křesla pro ruce. Jestli si vzpomenu, zkusím na to kouknout.

                                Npepson - Profil | Út 4.2.2025 14:57:58

                                šubrt >> Vidím, že máš ten barrow kit. Mám Kreslo S23 Compact chair a podľa obrázkov sa mi zdá, že ten zadný nosník je rovnaký ako na S23 Accessory chair. Čiže by mi stačilo navŕtať 4 diery a to koliesko by sa dalo upevniť aj na Compact chair.

                                Respektíve, ak niekto máte Compact chair a aj S23, alebo S25, keby ste mi to prosím vás mohli odmerať, či to je rovnaké.

                                Díky.

                                  Nšubrt - Profil | So 1.2.2025 13:05:09

                                  Vojta2 >> asi záleží na okolnostech. Jako první křeslo jsem si koupil X25 Deluxe. Jako první rybářské křeslo. Mám k němu Barrow kit. Jako fajn, ale docela heblo. Na převoz věci docela fajn. Breu ho teď už jen, když se stěhuju k vodě na delší dobu. Pak jsem si pořídil roving kit a doplnil o adaptéry. Možnost připnout na batoh za mě boží a mám volně ruce na kýbl a tak. Jen je dost nízký a adaptéry nejsou úplně top. Takže fajn kompromis. Teď mám x23 (tu ne Deluxe verzi) ale s tím jsem se k vodě moc nedostal. Tak jsem si úplně neudělal názor. Nemá ty teleskop nohy jako větší verze. A na Compact batoh ho dostat už je trochu porod. Možná ještě kouknu na to malé křeslo s výsuvnými nohami. A větší ruckbag. Takže asi záleží na okolnostech, vzdálenosti na místo a dopravě.

                                    NVojta2 - Profil | So 1.2.2025 12:19:48

                                    Zdravím vybírám křeslo Korum Acesory S23 nebo S23 deluxe. Do čeho mám jít ? Popřípadě jiné značky

                                      Nnovas32 - Profil | Út 28.1.2025 21:27:09

                                      rasch >> neboj, uplne malej neni😁🤟

                                        Nrasch - Profil | Út 28.1.2025 15:30:42

                                        novas32 >> Tak už je na cestě. Díky za fotky, přesně takové jsme hledal. Jen snad nebude uplně malý, nebo alespoň trochu omezím ty krámy, co tahám s sebou :)