Korum - vše kolem téhle značky

Posílejte fotky a zkušenosti s touto značkou ...
Autor diskuse: mikipike - Profil , 26.3.2011 feeder - náčiní, doplňky
Dále moderuje: andrei11 Profil

Nchřenovák - Profil | Út 19.6.2018 17:52:53

Kučík >> má cenu je kupovat 😂😂

    NKučík - Profil | Út 19.6.2018 17:51:10

    Willow >> Tady nejde o to jestli stačí tady se řeší jestli má cenu kupovat kapráky
    ,parmolovky.

      NWillow - Profil | Út 19.6.2018 17:42:16

      Twl chlapi??!!Feeder a pipák.??🤔🤔🤔🤔㊂​0;
      To Vám nestačí ta ohnutá špička.??🤔🤔🙄🙄

        Nmilans14 - Profil | Út 19.6.2018 17:37:36

        Kučík >> Tak také je to řešení.... Mám z loňska Korum 360 90g - je takový tužší, dám tam nejtvrdší špičku a zkusím to. Pokud to bude OK tak asi bych koupil ještě jeden... Ty Mavery co mám mi přijde škoda je takhle huntovat...

          NKučík - Profil | Út 19.6.2018 17:25:32

          MKulicka >> Tam chytám kaprařinu s feedrama 😃

            NMKulicka - Profil | Út 19.6.2018 17:17:24

            Kučík >> Obzvlášť na srazu:)

              NMKulicka - Profil | Út 19.6.2018 17:16:11

              milans14 >> Ono stejně, až na pár výjimek je záběr jízda.

                Nmilans14 - Profil | Út 19.6.2018 17:12:46

                MKulicka >> Díky , četl jsem i nějaké články, uvádí se, že při použití hlásičů u feederu se "neseká" bokem jako normálně, ale prut se normálně zvedá, když se dívám na tu Tvojí fotku, tak to stejně jinak nejde protože tam máš ty "uši" ..

                  NKučík - Profil | Út 19.6.2018 17:07:52

                  milans14 >> Čau když jedu na dýl taky používám pípáky na příposlechu vibrace za mě ok.

                    NMKulicka - Profil | Út 19.6.2018 16:06:56

                    milans14 >> JJ před špičky jsem to taky viděl, ale ne všude to lze z důvodů prostoru dobře použít, proto jsem zkusil tohle a funguje mi to - takže nijak dál to neřeším.

                    Rychlo brzda - QD (quick drag) tomu říká Daiwa, Shimano tomu tuším říká instatnt drag - ale to není podstatné. Je to zkrácená přední brzda - tzn. mezi úplně povolenou a úplně utaženo je jenom cca jedna otáčka (reálně "pracovně" používám rozsah cca 1/2 otáčky). Lze to dodělat i u navi které to původně nemají - volbou jiných podložek. Navi na fotce jsou Daiwa Cast'izm 25QDA.

                      Nmilans14 - Profil | Út 19.6.2018 15:57:06

                      Le Scalaque >> Ne , nečetl. Mrknu - Díky.

                        NLe Scalaque - Profil | Út 19.6.2018 15:55:08

                        milans14 >> Dovolím si upozornit na recenzi na prut Korum 12 ft Barbel Quiver zde na Mrku, pokud jsi ji ještě nečetl. Je v ní i hodně užitečných informací o Barbel prutech všeobecně, o jejich odhozových a zdolávacích vlastnostech a o situacích vhodných pro jejich použití.

                        https://www.mrk.cz/recenze/pruty/korum_12_ft_barbel​_quiver_/

                          Nmilans14 - Profil | Út 19.6.2018 15:47:40

                          MKulicka >> Někde jsem dokonce viděl normálně přední feeder vidličky a pípák před špičkou.
                          " rychlo brzdu (QD" - to neznám, co je to za navijáky? Díky.

                            NMKulicka - Profil | Út 19.6.2018 15:44:56

                            milans14 >> Jinak brzdu nemám úplně volnou, je tam celkem nějaký odpor. Ty navi maji rychlo brzdu (QD), takže se tím pracuje po záběru moc dobře - bait mi nijak nechybí.

                              NMKulicka - Profil | Út 19.6.2018 15:42:12

                              milans14 >> Klasika - špičky do úhly. Na fotce nechytám před sebou, ale je to nahozeno doleva.

                                Nmilans14 - Profil | Út 19.6.2018 15:40:17

                                MKulicka >> Dívám se na tu fotku - to máš nahozeno přímo se špičkama, nebo klasika feedrovaná - špičky do úhlu ?

                                  NMKulicka - Profil | Út 19.6.2018 15:34:29

                                  milans14 >> Já nevím, moc nevidím smysl v tom škatulkování co je ještě feeder a co už ne:)
                                  Za mě je to dobrá kombinace - mám pořád možnost sledovat záběry / motání se ryb kolem nástrahy na špičce prutu. Už jsem tu někde psal, že můj kapr-osobák vůbec nešel do jízdy jen přihnul špičku. A zároveň, když pozornost sem tam opadne (celý den to nikdo nevydrží upřeně sledovat), tak tam je ten pípák. Mám pípáky co vůbec nepípají:) To pípání u vody fakt nemám rád - používám jenom příposlech na vibrace.

                                    Nmilans14 - Profil | Út 19.6.2018 15:16:07

                                    MKulicka >> No varianta to je Michale, jen jsem si vzpoměl někde na jeden článek, že používat feeder s pípákem je zrůdnost :)) . Ale teď vážně, jak moc máš povolenou brzdu na ty pípáky u feederu, protože předpokládám, že žádný swinger nepoužíváš...

                                      NMKulicka - Profil | Út 19.6.2018 15:10:29

                                      milans14 >> A nebylo by řešení používat hlásiče se současnými feeder pruty? Já to u "těžšího" kaprofeederu dělám. Používám na oba pruty, popřípadě když na jeden chytám klasiku/method, tak druhý s boilie je s hlásičem, protože pozornost má ten první.

                                        Nmilans14 - Profil | Út 19.6.2018 14:58:55

                                        Zdravím, honí se mi hlavou taková úvaha. Byl jsem tři dni po sobě na feeder a třetí den večer mi oči slzely jak krokodýlovi a nebyl jsem schopem oni čučet na TV . Přikládám to "vytahananým" očím jak jsem čučel na špičky. No uvažuji o tom, že bych feeder kombinoval s lehkou kaprařinou za použití "pípáků" . Díval jsem se na kaprové proutky od Korum viz. třeba:

                                        http://www.chytiljsem.cz/pruty/carp-rod-12ft-2-75lb​/

                                        Nebo: http://www.chytiljsem.cz/kaprove/precision-speciali​st-12-ft-2-75-lb/

                                        Případně nějaký univerzál: http://www.chytiljsem.cz/parmove/12--twin-tip-rod/

                                        Chtěl bych požádat o vaše názory, případně nějakou tu radu. Nechtěl bych do toho vrážet nějaké těžké prachy, jedná se mi o proutek s dobrou zdolávací akcí, nához těch 80m. Děkuji.